09.12.2016Darmowe e-booki i czytniki książek elektronicznych w Podgórskiej Bibliotece!

Darmowe e-booki i czytniki książek elektronicznych w Podgórskiej Bibliotece!

Setki najnowszych tytułów bestsellerowych autorów, wiele dzieł klasycznych, lektury szkolne, bogate spectrum podręczników akademickich i cenionych publikacji naukowych o szerokim zakresie tematycznym, a wszystko dostępne natychmiast po wyszukaniu w internetowym katalogu Podgórskiej Biblioteki Publicznej. Czyż nie jesteśmy wyjątkową biblioteką?

Nasz katalog to nie tylko wyszukiwarka informacji o tradycyjnych zbiorach bibliotecznych. To również brama do dostępnych on-line wartościowych publikacji elektronicznych. We wrześniu 2014 roku zain­deks­owal­iśmy­ w katalogu zasoby portalu Wolne Lektury, w styczniu 2015 roku 2 tys. publikacji elektronicznych dostępnych na platformie naukowej IBUK Libra, a w listopadzie 2016 r. - kilkanaście tysięcy e-booków z oferty Legimi.

Już na etapie wyszukiwania możecie wybrać między dostępem do fizycznej książki w bibliotece, a pobraniem treści z portalu. Aby mieć dostęp do pełnej treści tych dokumentów, wystarczy w dowolnej filii bibliotecznej odebrać odpowiednie kody PIN. To jednak nie koniec!

Jak czytać? Na komputerze, urządzeniach mobilnych, czytnikach e-booków...

W styczniu 2016 r. Czytelnia Główna (Teligi 24) poszerzyła swoją ofertę o możliwość wypożyczania czytników książek elektronicznych. Na dwa tygodnie możecie wypożyczyć 11 modeli PocketBook Touch Lux 3 oraz na miejscu skorzystać z 2 modeli Kindle Voyage – „najostrzejszego czytnika świata”. Od grudnia e-czytniki (PocketBook oraz inkBOOK) są dla Was dostępne również w Filiach: nr 5 (Swoszowice), nr 9 (Halszki 1), nr 13 (Powroźnicza 2), nr 14 (Spółdzielców 3), nr 20 (Borsucza 12) oraz nr 21 (Zachodnia 7/3a).

Z tego trzeba skorzystać!

Regulamin wypożyczania czytników książek elektronicznych

ebooki czytniki.png

ebooki czytniki.png ebooki czytniki