30.12.2016Legimi w katalogach bibliotek SOWA

Od 10 listopada 2016 r. dostęp do zasobów Legimi jest też możliwy bezpośrednio z internetowych katalogów systemów SOWA2/MARC21 i SOWA SQL. Systemy te, jako pierwsze w Polsce, zostały przystosowane do współpracy z nową platformą oferującą tysiące tytułów polskiej i światowej literatury pięknej, w tym klasykę oraz nagradzane nowości literackie.

biglogo.png

Zasoby Legimi są dostępne w modelu abonamentowym. Możne je czytać po zainstalowaniu bezpłatnej aplikacji w tablecie, smartfonie, laptopie a także w e-czytniku, także offline. Czytelnicy bibliotek, które wykupiły subskrypcję do serwisu, muszą jedynie uzyskać od bibliotekarzy specjalny darmowy kod zapewniający dostęp do oferty przez 30 dni, a następnie założyć konto na stronie Legimi i wprowadzić do niego otrzymany kod dostępu. Po upływie miesiąca można zgłosić się po kolejny kod dostępu. W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu każdy czytelnik może „wypożyczyć” dowolną liczbę książek.

Więcej: www.konsorcjum.sowwwa.pl

biglogo.png biglogo