07.02.2017XXII Gminny Konkurs Recytatorski

10 maja 2016 roku odbył się XXII Gminny Konkurs Recytatorski wpisany w obchody Roku Henryka Sienkiewicza i XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Organizatorami konkursu byli: Wójt Gminy Olesno, Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie i Powiatowa Biblioteka Publiczna z siedzibą w Brniu.
Do udziału w konkursie zaproszeni zostali uczniowie wszystkich szkół i przedszkoli z terenu Gminy Olesno.
W zmaganiach konkursowych wzięło udział 41 uczniów ze wszystkich placówek oświatowych, wyłonionych wcześniej w eliminacjach szkolnych.
Jury w składzie: Ewa Drzazga – Przewodnicząca oraz członkowie – Wanda Chlastawa, Katarzyna Łukasik, Małgorzata Oleś, Urszula Skórka i Marek Nowak, przyznało w poszczególnych kategoriach wiekowych następujące miejsca:

I kategoria – przedszkolaki: wszyscy uczestnicy równorzędne nagrody za udział.

II kategoria – klasy I – III:
I miejsce – Aleksandra Zachara
II miejsce – Agnieszka Krupa, Michał Sierak
III miejsce – Emilia Ciepiela

III kategoria – klasy IV – VI:
I miejsce – Hanna Dojka, Magdalena Szkotak
II miejsce – Martyna Morawiec
III miejsce – Weronika Machacz

IV kategoria – uczniowie gimnazjum
I miejsce – Małgorzata Krupa, Justyna Zych
II miejsce – Oliwia Jurczyk
III miejsce – Julia Ciepiela

V kategoria – uczniowie szkół pona­dgim­nazj­alny­ch
I miejsce – Patrycja Rodak
II miejsce – Natalia Wątroba
III miejsce – Karolina Dobrzyńska

Wszyscy laureaci konkursu otrzymali stosowne dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Olesno, Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie oraz Powiatową Bibliotekę Publiczną w Brniu.
Serdecznie gratulujemy uczestnikom konkursu odwagi, zamiłowania do poezji i literatury oraz zdolności recytatorskich.

xxiigkr4_t1.jpg xxiigkr4_t1
xxiigkr5_t1.jpg xxiigkr5_t1