09.02.2017Konferencja w Kinie za Rogiem

8 listopada 2016 r. w Kinie za Rogiem prowadzonym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie odbyła się konferencja poświęcona promocji idei małych społ­eczn­ości­owyc­h kin działających pod marką Kino za Rogiem W spotkaniu licznie udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji kultury z wybranych gmin województw małopolskiego, podkarpackiego i świę­tokr­zysk­iego­. Na przykładzie Kina za Rogiem w Oleśnie zaproszeni goście zostali zapoznani z zasadami tworzenia oraz funkcjonowania tego rodzaju kin, gdzie w salach o powierzchni kilkudziesięciu metrów kwadratowych funkcjonują kameralne kina wyposażone w cyfrowy sprzęt gwarantujący wysoką jakość dźwięku i obrazu. To oryginalna niskobudżetowa propozycja kulturalna dla środowisk, które nigdy nie miały możliwości obcowania ze sztuką filmową w kinie z prawdziwego zdarzenia.
Organizatorami konferencji byli: Sieć Kino za Rogiem reprezentowana przez jej Prezesa, a zarazem twórcę Grzegorza Molewskiego, Joannę Molewską oraz Wiktorię Przybylską; Wójt Gminy Olesno i Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie.

kkzr3.jpg kkzr3
kkzr_t1.jpg kkzr_t1