Miejska Biblioteka Publiczna im. J.Słowackiego w Tarnowie
2017-2-23
15.02.2017Wystawa malarstwa Grzegorza Wójcika
Tarnów MBP

Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego w Tarnowie zaprasza wielbicieli malarstwa do Galerii Niebieskiej (ul. Krakowska 4) na wystawę obrazów tarnowskiego artysty Grzegorza Wójcika. Wernisaż wystawy zaplanowano na piątek 23 lutego, o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Grzegorz Wójcik urodził się w 1988 r. Jest absolwentem tarnowskiego Studium Renowacji Mebli i Wyrobów Snycerskich w Tarnowie oraz malarstwa na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie w pracowni prof. Grażyny Borowik. Obecnie studiuje Arteterapię na Uniwersytecie Pedagogicznym oraz jest wolontariuszem w Fundacji Kromka Chleba w Tarnowie. Zajmuje się malarstwem pejzażowym i abstrakcyjnym, rysunkiem, renowacją mebli, a także projektowaniem graficznym. Bierze aktywny udział w życiu artystycznym Tarnowa. Jest autorem wystaw indywidualnych i zbiorowych, a jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.