15.02.2017Warsztaty muzyczne.

Z okazji wczorajszego dnia zakochanych, w naszej bibliotece odbyły się bardzo ciekawe, muzyczne warsztaty zorganizowane przez Gminę Lipowa. Sylwek Opocza Białas, prowadzący zajęcia, podzielił się z uczestnikami swoją wiedzą na temat powstawania instrumentów, takich jak piszczałki czy fujarki oraz ich historii i miejsca w naszej kulturze. Następnie każdy uczestnik mógł zobaczyć jak wykonuje się takie instrumenty, a także samemu pomóc w ich wykonaniu. Zajęcia były niezwykle twórcze- podczas trzech godzin, powstało kilka instrumentów! Oczywiście wczoraj nie mogło zabraknąć także muzyki:)😊 Każdy mógł spróbować swoich sił w grze na piszczałkach, na końcu wszyscy uczestnicy wspólnie zagrali natomiast jeden utwór.
Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie, a Panu Sylwkowi za bardzo ciekawie i profesjonalnie poprowadzone zajęcia:)😊
zdjecie 1(3).jpg
zdjecie 2.jpg
zdjecie 3(1).jpg