17.02.2017Nowa wystawa w naszej bibliotece:)

W dniu dzisiejszym nasza biblioteka miała niezwykłych, ogromnie utalentowanych gości. Odwiedzili nas uczestnicy z Warsztatu Terapii Zajęciowej Gilowice/Milówka wraz ze swoimi opiekunami. A jaki był cel wizyty? Od dziś, w naszej bibliotece oglądać można kolejną, nową wystawę:)😊 Uczestnicy osobiście postanowili więc dostarczyć nam swoje własnoręcznie wykonane prace.
Warsztat w Gilowicach swą działalność rozpoczął 1 grudnia 1993 roku, w późniejszym czasie powstała także filia placówki w Milówce.
Obecnie warsztaty zajmują budynek po Szkole Podstawowej nr 2 w Gilowicach-Rozciętej oraz budynek po Szkole Podstawowej w Milówce Prusowie. Terapia odbywa się w pracowniach: techniczno-stolarskiej, teatralnej, edukacyjno - scra­pboo­king­owej­, tkacko-hafciarskiej, informatyczno - poligraficznej, plastycznej, gospodarstwa domowego, ceramicznej, krawieckiej, sali fizjoterapii oraz gabinecie psychologa. Działa także grupa porządkowo-ogrodnicza. Uczestnicy mają do dyspozycji zadrzewiony ogród i tereny sportowe, w skład których wchodzi trawiaste boisko do piłki nożnej, asfaltowe boisko do siatkówki lub koszykówki i piaszczyste do piłki plażowej. Teren warsztatu przylega do obszarów leśnych i jest enklawą ciszy i spokoju.Podstawowym celem warsztatu jest rehabilitacja społeczna i zawodowa zmierzająca do ogólnego rozwoju każdego uczestnika, poprawy jego sprawności psychofizycznej, zaradności osobistej oraz przystosowania do możliwie niezależnego i samodzielnego życia w środowisku społecznym.
Jest nam niezwykle miło, że warsztaty zechciały udostępnić nam swoje prace, ponieważ kilku twórców pochodzi właśnie z Gminy Lipowa.
Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy:)😊
zdjęcie - wtz2.jpg

zdjęcie - wtz2.jpg zdjęcie - wtz2