22.02.2017BAZY PLATFORMY BLOOMSBURY W DOSTĘPIE TESTOWYM

Zapraszamy do testowania dwóch baz udostępnionych przez platformę Bloomsbury: Bloomsbury Collections oraz Churchill Archive.

collections-logo.png

Bloomsbury Collections jest kolekcją ponad 5 000 książek m.in. takich wydawnictw jak Continuum, T&T Clark, Bristol Classical Press, Berg, The Arden Shakespeare czy Hart Publishing.

Baza obejmuje dziedziny:
* antropologia;
* archeologia;
* ekonomia;
* edukacja;
* film i medioznawstwo;
* filozofia;
* historia;
* lingwistyka;
* lite­ratu­rozn­awst­wo;
* polityka i stosunki międzynarodowe;
* prawo;
* socjologia;
* teologia.

Dostęp testowy jest aktywny do 16.04.2017 r.

churchill online.jpg

Churchill Archive to cyfrowa biblioteka ponad 800 000 stron dokumentów z lat 1874 - 1965. Zawierają one zarówno osobistą korespondencję Winstona S. Churchilla z królami, prezydentami, politykami oraz przywódcami wojskowymi, jak i obejmuje unikalne pomoce dydaktyczne.

Materiały można wyszukiwać zarówno po tematach, postaciach historycznych jak i po dokumentach dotyczących konkretnego kraju czy regionu.

Dostęp testowy jest aktywny do 16.04.2017 r.

Zapraszamy do korzystania!

Baza jest dostępna ze wszystkich komputerów na terenie całej uczelni oraz w dostępie zdalnym poprzez serwer proxy!!!

wiecej: biblioteka.pwsz.nysa.pl

collections-logo.png collections-logo