22.02.2017Deskryptory BN - szkolenia dla bibliotekarzy

szkolenie_sieradz.jpg
W związku z wdrażanymi przez Bibliotekę Narodową zmianami w sposobie katalogowania materiałów bibliotecznych (Deskryptory BN, RDA), organizujemy specjalistyczne szkolenia poświęcone tym zagadnieniom, aby omówić praktyczne ich zastosowanie.

Pierwsze szkolenie adresowane do bibliotek z województwa łódzkiego odbędzie się 1 marca 2017 roku w godzinach 10.00-15.00 w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu.

W czasie szkolenia zostaną przedstawione następujące zagadnienia:
- nowe pola w strukturze formatu MARC21 w systemie (szczegółowe omówienie zasad wypełniania pól zgodnych ze strukturą RDA)
- kartoteka Deskryptorów BN
- omówienie zmian w nowej instrukcji do opracowania zbiorów w formacie MARC21
- prezentacja zawartości katalogów bibliotek stosujących nowe zasady opracowania danych.

Szkolenie są bezpłatne.

Więcej informacji: www.konsorcjum.sowwwa.pl