Kościuszki 9
97-400 Bełchatów
24.02.2017Ogłoszenie
Bełchatów MiPBP

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w XVI Konkursie „Książka-Obiekt Artystyczny". Konkurs adresowany jest do uczniów klas V i VI szkół podstawowych oraz gimnazjów powiatu bełchatowskiego. Celem konkursu jest inspirowanie do poszukiwania nowych form artystycznych, zapis własnych uczuć, marzeń, emocji w postaci niek­onwe­ncjo­naln­ej formy książki – książki przedmiotu.
Zachęcamy również uczniów bełchatowskich szkół podstawowych i gimnazjów do wzięcia udziału w XXII Konkursie o Regionie „Między Rajem a Węglem”. Hasło tegorocznego konkursu – to „Bełchatów – moje miasto – moja duma”. Prace konkursowe powinny być przygotowane w dowolnej formie literackiej, plastycznej bądź fotograficznej (np. esej, folder, album) – oddające treść hasła konkursowego. Celem konkursu jest m.in. pogłębianie i popularyzacja wiedzy o Bełchatowie oraz promocja miasta poprzez pokazanie jego atutów.
Termin składania prac upływa 17 kwietnia 2017 r.
Więcej informacji na stronie www.biblioteka.belchatow.pl