11.04.2017WIELKANOCNE ZAJĄCE - warsztaty plastyczne w bibliotece
                 "Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas.
                 Wszystko rozkwita w słońca blasku i w naszych sercach radość trwa…"
       Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami, a jak święta to i ozdoby świąteczne, oczywiście najlepiej wykonane ręcznie i według własnego pomysłu.  4 kwietnia br. Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec zorganizowała  warsztaty plastyczne, w których wzięły udział dzieci z kl. IIIa SP w Grodźcu wraz z wychowawczynią oraz zaproszeni goście. z Klubu Seniorów„Ale Babki  Grodzieszczanki „.

Zdjęcie nr 1.jpg
Podczas spotkania uczniów z Seniorami prezentowane były różne techniki wykonywania ozdób wielkanocnych. Dzieci wyczarowały piękne zające z papierowych talerzyków, kolorowego papieru i bibuły . W bardzo miłej i przyjaznej atmosferze powstawały śliczne kolorowe kwiaty do wykonania palm wielkanocnych. Uczniowie niezwykle zaangażowali się we wspólną aktywność z seniorami. Posługując się materiałami plastycznymi nie rezygnowali z kontaktu słownego, a gdy napotkali trudności śmiało prosili o pomoc.
Dzięki gościom z Klubu Seniorów w klasie III a, przedświąteczny czas nabrał szczególnego znaczenia. Uczniowie dowiedzieli się o tradycjach i zwyczajach świątecznych dawniej i dziś.
Dziękujemy Paniom za poświęcony nam czas i uroczą inspirację do twórczego działania.
Radosnych Świąt Wielkanocnych!

Zdjęcie nr 1.jpg Zdjęcie nr 1