Rodzaj wydarzenia

17.05.2017Salon poezji Juliana Kornhausera
Tarnów MBP

21 maja (niedziela) - godz. 11.00 - Mala Scena Teatru Solskiego

Na majowym salonie poezji wybrzmią wiersze Juliana Kornhausera, przedstawiciela Nowej Fali – grupy poetów pierwszego pokolenia powojennego, które na świecie kojarzy się z barwnym okresem kontrkultury „Flower Power”, a w Polsce określane jest jako „pokolenie Marca ’68”. Mija właśnie 45 lat od wydania pierwszego tomu wierszy Prof. Kornhausera i jesteśmy pewni, że warto przekonać się, jak dzisiaj brzmi ten głos i czy na pewno należy do przeszłości.
Artystycznym uzupełnieniem i wzbogaceniem spotkania z wierszami autora „Świata nie przedstawionego” będzie piękna muzyka w wykonaniu Kwartetu „Con Fuoco” i wokalistki Natalii Kawy. Wstęp na Salon Poezji jak zwykle jest wolny, więc szybko się zdecydujcie i przybądźcie.
Projekt wspó­łfin­anso­wany­ ze środków MKiDN.

salon kornhausera.jpg salon kornhausera