Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
2017-6-1
19.05.2017 Młodzież wobec wyzwań współczesności
Poznań PBP

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu oraz Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zapraszają na seminarium połączone z promocją książki Młodzież w dobie przemian społeczno-kulturowych.
Prof. Katarzyna Segiet oraz dr Kamila Słupska poprowadzą seminarium Młodzież wobec wyzwań współczesności, podczas którego omówią:
1. Główne priorytety pedagogiki społecznej jako nauki o życiu i człowieku wobec narastających problemów społeczno – kulturowych.
2. Młodość, młodzież i kreująca ją rzeczywistość. Jak pomóc wzrastać naszym dzieciom i nie odbierać im autonomii? O znaczącej roli profilaktyki społecznej.
3. Młodzież wobec kultury, kultura wobec młodzieży – tradycja a nowoczesność.
Seminarium odbędzie się 1 czerwca o godz. 16:00 w Czytelni PBP przy ul. Bułgarskiej 19.
Adresatami spotkania są głównie nauczyciele, wychowawcy, a także wszyscy inni zainteresowani tematem. Udział jest bezpłatny.

Zapisy za pośrednictwem formularza: docs.google.com

mlodziez_w_dobie_przemian_pomniejszone.jpg