19.05.2017DOSTĘP TESTOWY DO BAZ SPECJALISTYCZNYCH EBSCO

Zapraszamy do korzystania z dostępu testowego do spec­jali­styc­znyc­h baz EBSCO z zakresu architektury, nauk o żywieniu i żywności oraz muzykologii.

Art & Architecture Complete.png

Art & Architecture Complete to baza pełnotekstowa z dziedziny architektury i sztuki przeznaczona na potrzeby różnych użytkowników – architektów, badaczy sztuki, artystów i studentów. Zapewnia łatwy dostęp do czasopism akademickich, publikacji handlowych, materiałów branżowych i książek. Obejmuje szeroki wachlarz tematów związanych ze sztuką, od architektury i projektowania arch­itek­toni­czne­go, aż po sztukę użytkową i komercyjną. Baza udostępnia pełne teksty setek czasopism począwszy od 1937 roku, pełny tekst setek książek, kolekcję obrazów z bazy Picture Desk i innych źródeł.

Tematyka bazy obejmuje: architekturę i historię architektury, projektowanie wnętrz, projektowanie terenów zielonych, wzornictwo przemysłowe, sztukę i historię sztuki, fotografię, grafikę, sztukę współczesną, archeologię, projektowanie kostiumów, rękodzieło, sztukę użytkową i sztukę ludową, sztukę i produkcję filmową i telewizyjną, muzealnictwo, malarstwo, sztukę drukarską, rzeźbę, projektowanie mody, materiały wideo i wiele innych.

RILM Abstracts of Music Literature with Full Text.png

RILM Abstracts of Music Literature with Full Text, pełnotekstowa wersja bazy RILM Abstracts of Music Literature, obejmuje pełną zawartość bazy bibl­iogr­afic­znej­ RILM, 200 czasopism pełnotekstowych z ponad 50 krajów, (w tym 90 czasopism pełnotekstowych niedostępnych w żadnej innej kolekcji) oraz obszerną kolekcję książek, biografii, rozpraw, filmów i materiałów video. Najważniejsze czasopisma zawarte w bazie to m.in: American Music Research Center Journal, Research and Issues in Music Education (RIME), Muzyka: Kwartalnik poświęcony historii i teorii muzyki, Recherches sur la musique française classique, Rivista di analisi e teoria musicale, Kieler Beiträge zur Film­musi­kfor­schu­ng, Canadian Music Therapy Association Journal, Music archaeological bulletin/Bulletin d'archéologie musicale. Neue Zeitschrift für Musik, Journal of Film Music i wiele innych. Baza jest podstawowym narzędziem do prowadzenia studiów i badań w zakresie muzyki i dziedzin pokrewnych.

Food Science Source.png

Food Science Source to wszechstronna baza danych zaprojektowana z myślą o potrzebach podmiotów branży żywnościowej i studentów kierunków związanych z żywnością i żywieniem. Szeroki zakres zawartych materiałów zapewnia użytkownikom dostęp do użytecznej i niezbędnej wiedzy odnośnie każdego aspektu tej branży, w tym nauk o żywności, usług żywieniowych, przetwarzania, pakowania, transportu żywności itp. W bazie danych można znaleźć ponad 2.5 miliona rekordów, a także dostęp do pełnej treści ponad 800 publikacji różnego typu np.: czasopism, monografii i publikacji branżowych.

Nutrition Reference Center.png

Nutrition Reference Center to baza przeznaczona dla studentów i specjalistów zajmujących się dietetyką i żywieniem. Zawiera praktyczne wskazówki przydatne do określenia odpowiedniej diety dla osób z różnymi schorzeniami, ocenę dotychczasowych nawyków żywieniowych stwarzających zagrożenie dla zdrowia, instrukcje dla pacjentów, czynniki kulturowe czy społeczne wpływające na sposób odżywiania. Artykuły zostały napisane przez uznanych specjalistów w dziedzinie żywienia. Baza jest dostępna na łatwym w obsłudze interfejsie, który posiada również wersję mobilną.

Dostęp testowy jest aktywny do 15.07.2017 r.

Zapraszamy do korzystania!

więcej: biblioteka.pwsz.nysa.pl