26.05.2017Dzień Strażaka w Bibliotece

W dniu 4 maja 2017 r. w Bibliotece Publicznej w Nowej Białej odbyło się spotkanie klas „0” i przedszkolaków z prze­dsta­wici­elam­i miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Uczniowie złożyli Strażakom życzenia oraz wręczyli własnoręcznie przygotowany upominek. Po wysłuchaniu fragmentów wspólnie czytanej książki Czesława Janczarskiego pt. „Jak Wojtek został strażakiem”, uczestnicy mogli wysłuchać ciekawych i pouczających informacji na temat pracy strażaków. Strażacy odpowiedzieli na pytania uczestników m. in. na temat : jak można zostać strażakiem, jak należy zachować się podczas pożaru lub czym ugasić palący się olej. Kilkakrotnie przypominali numery alarmowe, które powinien każdy pamiętać. Przedstawili też krótki pokaz udzielania pierwszej pomocy. Największym zain­tere­sowa­niem­ cieszyła się prezentacja wyposażenia wozu strażackiego, połączona z fachowym komentarzem pana Józefa Hyły – zawodowego strażaka, któremu bardzo dziękujemy.
Spotkanie odbyło się w miłej i sympatycznej atmosferze. Uczniom, a w szczególności Paniom Wychowawczyniom i Strażakom dziękujemy za zaangażowanie.
n biała.jpg [Nieistniejący załącznik]

n biała.jpg n biała