26.05.2017XI Gminny Konkurs Czytelniczy „Czy znasz te książki?”.

Konkurs został zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych, czytelnicy bibliotek publicznych z następujących miejscowości: Harklowa, Gronków, Obidowa, Ostrowsko, Rogoźnik, Ludźmierz, Waksmund.
Komisja w składzie:
Emilia Nagórka -Łakomik , Piotr Łakomik – aktorzy Teatru Witkacego, Urszula Dębska - Ciężobka - nauczyciel języka polskiego.
Komisja przesłuchała 15 uczestników ze szkół podstawowych.
Do konkursu obowiązywała znajomość trzech książek
1. Makuszyński K. - „ Bezgrzeszne lata”,
2. Twain M. – „Przygody Tomka Sawyera”,
3. Czerwińska – Rydel A. – „Mój brat czarodziej”
Oceniana była odpowiedź na trzy pytania oraz krótka recytacja tekstu z wybranej książki i rekwizyty.
Komisja przyznała:
I miejsce – Amelia Patla (Rogoźnik)
II miejsce – Bruno Pietrzyk (Ostrowsko)
III miejsce – Andrzej Ciężobka (Ostrowsko)

WYRÓŻNIENIA:
Kacper Maniowczak (Harklowa)
Wojciech Jabłoński (Ludźmierz)
Renata Potoczak (Harklowa)

Laureatom gratulujemy. Wszystkim uczestnikom, nauczycielom, rodzicom, bibliotekarzom dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie.

gminny konkurs 4.jpg gminny konkurs 4