29.05.201740% bluesa - 100% zachwytu. Gdzie? W bibliotece, oczywiście!

dzibib0.jpg

Drugi tydzień maja już od lat w polskich bibliotekach jest wyjątkowym czasem. W dniach 8-15 maja obchodzony jest Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, program promocji czytelnictwa i bibliotek, który cieszy się czte­rnas­tole­tnią­ tradycją. Akcja ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Motywem przewodnim tegorocznej odsłony Tygodnia Bibliotek jest hasło „Biblioteka? Oczywiście!”.

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie obchody tygodniowego święta bibliotek mocnym akcentem rozpoczęła już 6 maja. Zorganizowany został koncert zespołu 40% Bluesa, czyli wydarzenie, jakie jeszcze nie miało miejsca w oleśnieńskej książnicy. W końcu biblioteka, według stereotypów, to miejsce ciszy, spokoju i niespiesznego wertowania zakurzonych ksiąg. Jednak powszechnie wiadomo, że biblioteka w Oleśnie bezlitośnie łamie wszelkie schematy! Było głośno, energicznie, z ogromną dawką humoru i świetnej zabawy, a wszystko to pod wiele mówiącym hasłem „Nie(bo) tylko dla aniołów”. Artyści podbili serca widowni jeszcze zanim rozpoczęli swój występ. Zabawne komentarze pomiędzy utworami, przyjazna i otwarta postawa muzyków, a przede wszystkim fenomenalne brzmienie to przepis na stuprocentowe zadowolenie publiczności. Fantastyczny koncert został nagrodzony żywiołowymi i w pełni zasłużonymi owacjami na stojąco.

Po występie wszyscy Goście zaproszeni zostali na słodki poczęstunek przygotowany przez pracowników biblioteki oraz wspaniałe i niezastąpione Czytelniczki: Barbarę Wesołowską, Renatę Morawiec, Annę Plata, oraz Iwonę Chmura

Również artyści z zespołu chętnie przyłączyli się do wspólnego świętowania Dnia Bibliotekarza i Tygodnia Bibliotek i jeszcze przez długi czas towarzyszyli zgromadzonym Gościom uprzyjemniając wieczór barwnymi opowieściami ze świata muzyki.

dzibib0.jpg dzibib0
dzbib3.jpg dzbib3