30.05.2017Lekcja biblioteczna z "Bajką pachnącą cytryną"

cytrynowa lekcja 2017r.jpg
24 maja 2017r. w Gminnej Bibliotece Publicznej zapachniało cytryną. Na uczniów z Oddziału Przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Liskowie czekało wiele niespodzianek przygotowanych przez bibliotekarzy i nauczycieli z w/w oddziału. Najpierw dzieci wykonywały z kolorowego papieru książkę obrazkową, następnie wysłuchały "Bajki pachnącej cytryną", którą przeczytała Pani Cecylia Król a następnie wsłuchały się w "Legendę o Skarbniku", która została opowiedziana w formie teatrzyku Kamishibai wyko­rzys­tują­cego­ kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę. Na zakończenie spotaknia na dzieci czekały cytrynowe smakołyki.Nauczycielki z oddziału przedszkolnego - Pani Karina i Pani Ania wypożczyły "Bajkę pachnącą cytryną" autorstwa Joanny Krzyżanek, aby czytać ją wspólnie z dziećmi w szkole.

cytrynowa lekcja 2017r.jpg cytrynowa lekcja 2017r