Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie
ul. Pocztowa 54
22-100 Chełm
51.12984 23.48065
WYDARZENIE
2017-6-9
T11:00
02.06.2017Promocja książki Andrzeja A. Wawryniuka
[awatar]
Chełm PWSZ

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza dnia 9 czerwca (piątek) 2017 roku o godz. 11.00 na promocję książki Andrzeja A. Wawryniuka pt. Od wojny do wojny. Granica wschodnia II Rzec­zypo­spol­itej­ po traktacie ryskim. Spotkaniu będzie towarzyszyła wystawa kopii dokumentów źródłowych wykorzystanych w publikacji.
Dr hab. Andrzej Antoni Wawryniuk, jest profesorem nadzwyczajnym w Katedrze Stosunków Międ­zyna­rodo­wych­ Instytutu Neofilologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie oraz profesorem Katedry Krajoznawstwa i Stosunków Międ­zyna­rodo­wych­ Wsch­odni­oeur­opej­skiego Narodowego Uniwersytetu im. Łesi Ukrainki w Łucku.Członek wielu towarzystw naukowych, w tym między innymi: Instytutu Polskiego Wsch­odni­oeur­opej­skiego Narodowego Uniwersytetu w Łucku,Instytutu Józefa Piłsudskiego w Nowym Jorku, Chełmskiego Towarzystwa Naukowego. Jest członkiem rady naukowej „Krakowskiego Pisma Kresowego”. Publikuje w polskich, ukraińskich, mołdawskich, litewskich, niemieckich,rosyjskich, kanadyjskich, amerykańskich, rumuńskich
i połu­dnio­woaf­ryka­ńskich wydawnictwach naukowych.Specjalista w zakresie historii regionu nadbużańskiego, stosunków polsko-radzieckich w latach 1944-1952 oraz współpracy polsko-ukraińskiej. Ma w dorobku naukowym ponad 150 publikacji, w tym 30 monografii.

Spotkanie odbędzie się w czytelni biblioteki przy ul. Pocztowej 54, wstęp wolny.

okładka.jpg


okładka.jpg okładka
jpg, 49 KiB, 389x587
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Chełm PWSZ

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo