Rodzaj wydarzenia

2017-9-2
01.09.2017Narodowe Czytanie "Wesela"
Tarnów MBP

2 września, już po raz szósty, odbędzie się Narodowe Czytanie zapoczątkowane przez Prezydenta RP B. Komorowskiego w 2012 roku. W tym roku wspólną lekturę stanowić będzie "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego.
Sceny z aktu I oraz aktu III „Wesela” przeczytają aktorzy Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie: Monika Wenta, Piotr Hudziak, Jerzy Pal i Tomasz Piasecki, przedstawiciele władz miasta oraz młodzież z I LO w Tarnowie. Nadzwyczajną atrakcją i przywołaniem atmosfery bronowickiego „Wesela” będą śpiewy i tańce artystów z ZPiT "ŚWIERCZKOWIACY". Zespół zaprezentuje fragmenty najnowszego widowiska „Wesele", które przedstawia tradycje obrzędu weselnego z regionu Krakowa Wschodniego, w reżyserii i choreografii Wiesławy Hazuki i opracowaniu muzycznym Andrzeja Radzika.

Narodowe Czytanie „Wesela” odbędzie się 2 września 2017 r. w Parku Strzeleckim przed siedzibą Biura Wystaw Artystycznych w godzinach od 14.00 do 16.00.
Serdecznie zachęcamy do udziału w Narodowym Czytaniu "Wesela" wszystkich mieszkańców Tarnowa: dzieci, młodzież, dorosłych i całe rodziny!

kultura_mb.jpg kultura_mb