Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej
Lipowa 708
34-324 Lipowa
2017-9-22
14.09.2017Warsztaty rodzinne z grzyboznawcą Justynem Kołkiem.
Lipowa GBP

Zapraszamy serdecznie na pierwsze po wakacjach warsztaty!
W piątek, 22 września o godzinie 16:00 zapraszamy serdecznie do naszej biblioteki na rodzinne warsztaty w ramach akcji „Rozwijamy talenty”. Ze względu na porę roku, która sprzyja grzybobraniom, spotkamy się ze znanym grzybiarzem i grzyboznawcą – Justynem Kołkiem. Razem z dziećmi zapraszamy dorosłych – rodziców, dziadków, rodzeństwo. Temat zainteresuje wszystkie pokolenia
Pan Justyn Kołek, mieszkaniec Międzybrodzia Bialskiego od dziecka interesował się grzybami, a uczył się o nich od najbliższych – dziadka oraz rodziców. W 2005 roku wstąpił w struktury Stowarzyszenia „Darz Grzyb”. Dwukrotnie był członkiem jury na Mistrzostwach Europy w zbieraniu grzybów, które są organizowane w Węglińcu niedaleko Zgorzelca.

Jego historia z mediami rozpoczęła się dokładnie 16 października 1999r., kiedy w Międzybrodziu Bialskim znalazł borowika szlachetnego o wadze 2, 22 kg. Był wielkim okazem i całkowicie zdrowym. Obecnie Pan Justyn bardzo często udziela porad w stacjach radiowych, m.in. w Radio Katowice, jak również w kilkunastu gazetach i dziennikach.
Podczas spotkania porozmawiamy m.in. na temat roli grzybów, poznamy jak rozpoznawać grzyby jadalne od trujących, gdzie ich szukać, omówimy grzyby ciekawe, chronione, a w drugiej części porozmawiamy o profilaktyce – co robić i gdzie szukać pomocy w razie zatrucia. Na spotkaniu będzie można na żywo obejrzeć najciekawsze okazy.
Na warsztaty obowiązują zapisy – zapisywać można się w siedzibie biblioteki w Lipowej, telefonicznie pod numerem (33) 867 16 74 oraz mailowo na bibl­iote­kali­powa­@bibl­iote­kali­powa­.pl.

plakat-grzybiarz.jpg

plakat-grzybiarz.jpg plakat-grzybiarz