15.09.2017Wakacje z biblioteką

W dniu 5 lipca 2017 rozpoczęliśmy pierwsze wakacyjne zajęcia w bibliotece. Spotkanie rozpoczęliśmy od odciśnięcia swojej dłoni na znak, że są z nami obecni. Ciekawostką przygotowaną dla dzieci była „Bajkowa biografia Andersena”, która była opowiedziana na przykładzie „Dziewczynki z zapałkami”. Nasi uczestnicy poznali historię dziewczynki, którą poznał Andersen jako dziecko i dzięki tej znajomości powstała ta baśń. Następnie nastąpiła część zabawowa. Odgadywanie zagadek, wyszukiwanie różnic, układanie obrazkowych puzzli, szukanie drogi w labiryntach sprawiły, że dzieci bez żadnych trudności rozwiązywały łamigłówki. Wspólnie aktywnie spędzony czas pozytywnie nastroił wszystkich uczestników. Kolorowy świat papieru zabrał nasze dzieci w świat zakładek do książek, ale takich nietypowych. Zakładki, że bardzo spodobały się dzieciom wykonały ich kilka. Powstały myszki, misie i buźki. Oj jak ten czas szybko upłynął nie wiadomo, kiedy i trzeba było się pożegnać. Dziękujemy wszystkim za obecności.