15.09.2017Wakacje z biblioteką

W dniu 2 sierpnia 2017 odbyło się kolejne spotkanie z sympatykami wakacyjnych warsztatów w bibliotece. Tematem przewodnim był artysta malarz Henri Matisse. Tak naprawdę nie spodziewał się chyba, że zostanie w przyszłości wybitnym malarzem. Ponieważ był chłopcem bardzo chorowitym, rodzice zdecydowali, że w przyszłości nie powinien ciężko pracować fizycznie i postanowili posłać go do szkoły prawniczej. Mama Henriego prowadziła w miasteczku sklep z farbami, więc chłopiec obcował z kolorami w zasadzie przez całe dzieciństwo. Bardzo możliwe, że już wtedy zainteresował się malarstwem. Obrazy i inne prace Matissa słyną z tego, że mienią się żywymi, czystymi i radosnymi barwami.