15.09.2017Wakacje z biblioteką

W dniu 9 sierpnia 2017 podczas wakacyjnych spotkań w bibliotece, dzieci zapoznały się z postacią Mikołaja Kopernika. Był wyjątkowo mądrym i zdolnym chłopcem. Choć wykonywał wiele zawodów, najbardziej jest znany jako astronom. Odkrył on, że centrum, czyli jakby królem kosmosu, jest Słońce. Do tej pory uczeni byli pewni, że Ziemia, czyli planeta, na której mieszkamy, jest najważniejsza we wszechświecie i że reszta istniejących planet, gwiazd i ciał niebieskich jest jej podporządkowana i krąży dookoła niej. Odkrycie Kopernika było tak ważne, że na pamiątkę tego do dziś używa się określeń „odkrycie kopernikańskie” lub „kopernikański przewrót”.