Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu
Aleja Tysiąclecia 37
34-400 Nowy Targ
49.47777 20.02641
WYDARZENIE
2017-10-18
T17:00
11.10.2017Promocja książki Macieja Pinkwarta Magdalena
[awatar]
Nowy Targ MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu zaprasza na promocję książki Macieja Pinkwarta – Magdalena. Spotkanie odbędzie się 18 października 2017 r. o godz. 17.00 w Czytelni MBP Al. Tysiąclecia 37.

Maciej Pinkwart – urodził się w Milanówku pod Warszawą, ale od ponad 40 lat mieszka pod Tatrami. Pisarz, autor kilkunastu przewodników turystycznych po Zakopanem, Paryżu, Słowacji, Francji i Grecji, powieści i tomów poezji, dziennikarz radiowy i prasowy, dokumentalista, długoletni kustosz Muzeum Karola Szymanowskiego w wilii Atma, historyk Zakopanego, organizator życia muzycznego w Zakopanem, wykładowca i nauczyciel.

O swojej powieści Magdalena sam Autor pisze tak:
"Powieść, której akcja toczy się w I wieku naszej ery, w rejonie Ziemi Świętej i innych śród­ziem­nomo­rski­ch prowincji Imperium Rzymskiego. Bohaterami są twórcy religii chrz­eści­jańs­kiej­. Przeczytajcie Magdalenę i poznajcie bliżej tych, których oglądaliście dotąd na klęczkach: Marię z Magdali i jej rodzeństwo: Łukasza i Martę, Nauczyciela, jego Matkę i dwie ciotki, wuja Józefa z Arymatei, Egipcjanina Maximina i Fenicjanina Sydoniusza, wesołą Zuzannę, wolącą piękne kobiety od włochatych samców i stateczną Joannę, żonę Chuzy. Zastanówcie się nad charakterami Piotra, Jana i Judy z Kariotu, przypatrzcie się Pawłowi, który jako Szaweł robił same świństwa i nie przeszedłby dziś żadnej lustracji, zachwyćcie się urodą, inteligencją i niezwykłym dorastaniem córki Magdaleny – Sary. Wędrujcie na kartach tej powieści po drogach Tyberiady i Judei, omijajcie Górę Czaszek w Jerozolimie, popłyńcie przez Cypr, Rodos, Kretę, Zante i wyspę Magdaleny do Galii, wylądujcie w mieście Marii z Morza, gdzie Sara spotkała młodego Merowera, zajrzyjcie do pewnego grobu w Arx, zobaczcie jak budował się kościół w langwedockiej wiosce Rennes-le-Château, zamyślcie się nad tym, co kryje jaskinia w górze Bugarach w Pirenejach i popłaczcie trochę, gdy książka doprowadzi Was do deszczowego dnia 22 lipca ok. 75 r. n.e. w miasteczku Świętego Maximina we francuskiej Prowansji…"

Serdecznie zapraszamy.
Spotkanie poprowadzi - Renata Piżanowska.
Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książki.
Pinkwart_plakat.jpg


Pinkwart_plakat.jpg Pinkwart_plakat
jpg, 93 KiB, 550x800
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Nowy Targ MBP

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo