10.11.2013Nowe biblioteki

Nowe biblioteki - dla czytelników, cz. 3
Na dość nietypową modernizację dawnego kościoła czekają mieszkańcy Gubina, gdzie ma powstać centrum kultury z biblioteką i kawiarnią. Natomiast Biblioteka Instytutu Tomistycznego otwiera swoje drzwi szerokiemu gronu odbiorców i zachęca do lektury w klasztornym zaciszu. Na modernizację postawiono też w Bibliotece Norwida oraz Bibliotece Miejskiej w Skwierzynie. W tej odsłonie Nowych bibliotek powiemy również o tym, dlaczego Biblioteka Pedagogiczna w Bydgoszczy musi się przeprowadzić.
Więcej na www.lust­robi­blio­teki­.pl

Nowe biblioteki – stawiają na nowoczesność, cz. 4
Nowoczesna Biblioteka na Koszykowej, wielkie zmiany w Bibliotece w Turku, dokończenie budowy Chełmskiej Biblioteki Publicznej - to tylko część ciekawych projektów z myślą o czytelnikach. Nowy lokal zyska także Przemyska Biblioteka Publiczna, która trafi do kompleksu powojskowego, natomiast siedzibą dla MBP w Jaworze stanie się była drukarnia. Powiemy też kilka słów o kąciku dla najmłodszych i klubie mam powstałym w Bibliotece w Gostyniu oraz opóźnieniach dotyczących uruchomienia Lubelskiej Biblioteki Wirtualnej.
Więcej na www.lust­robi­blio­teki­.pl