20.10.2017Spotkanie autorskie z dr Zenonem Szewczykiem

20 października 2017 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tęgoborzy odbyło się spotkanie autorskie z dr Zenonem Szewczykiem, specjalistą od "lachowskiego godonia". Jest językoznawcą, autorem wydanego w 2014 roku "Słownika Gwary Lachów Sądeckich".
Pan Zenon, z zawodu nauczyciel, także radny powiatowy od trzech kadencji, znawca kuchni lachowskiej (autor lachowskiej książki kucharskiej- ,,Kuchnia Lachów Sądeckich") oraz wielki propagator patriotycznej fasolki z orzełkiem. Mieszka w Podegrodziu, stolicy kultury Lachów sądeckich. Od dzieciństwa jest oswojony z "lachowską godką". Nad swoim słownikiem pracował 16 lat.
W spotkaniu brała udział młodzież z Zespołu Szkół Pona­dgim­nazj­alny­ch im. W.St.Reymonta w Tęgoborzy. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Po górach z mistrzem pióra” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego , którego wspó­łorg­aniz­ator­em była Powiatowa Biblioteka Publiczna w Starym Sączu .