Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Gminna Biblioteka Publiczna w Moszczenicy
[awatar]
Moszczenica GBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: +48 44 646 43 80
Województwo: łódzkie
Powiat: piotrkowski
Adres: Piotrkowska 13
97-310 Moszczenica
E-mail: gbp.moszczenica@gmail.com

Poniedziałek 12.00 - 17.00

Wtorek 12.00 - 17.00

Środa 11.00 - 16.00

Czwartek 11.00 - 16.00

Piątek 11.00 - 16.00

_X.jpg

W dniu 21. marca 2014 roku na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Moszczenicy do Szkoły Podstawowej w Gazomi przybyła Pani Kalina Jerzykowska – pisarka, dziennikarka, autorka musicali oraz kilkudziesięciu piosenek dla zespołów dziecięcych. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas IV - VI. Dzieci z ciekawością wysłuchały pełnych humoru i zabawnych rymów – utworów Pani Kaliny Jerzykowskiej. Podczas spotkania pisarka pokazała w jaki sposób książka może inspirować do różnych zabaw językowych, ortograficznych i teatralnych. Młodzi czytelnicy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu i przekonali się, że literatura sprzyja rozwojowi wyobraźni i wrażliwości. Na koniec można było zakupić książki autorki i otrzymać autograf z okol­iczn­ości­owym­ wierszykiem.

Galeria zdjęć: www.biblioteka.home.pl

_X.jpg _X
jpg, 1.2 MiB, 1280x960
Komentarze (0)

P1130470_XX.jpg

W dniu 19 marca 2014 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów sprawnych inaczej z Gimnazjum im. Stanisława Małachowskiego w Moszczenicy.
Spotkanie miało na celu zaznajomienie uczniów ze zbiorami bibliotecznymi, a także pokazanie że Biblioteka jest przyjazna osobom niep­ełno­spra­wnym­.

Galeria zdjęć: www.biblioteka.home.pl

P1130470_XX.jpg P1130470_XX
jpg, 441 KiB, 800x390
Komentarze (0)

brykczyński.jpg
Więcej: biblioteka.home.pl

brykczyński.jpg brykczyński
jpg, 912 KiB, 987x740
Komentarze (0)

DSC_0000.jpg
Więcej zdjęć: biblioteka.home.pl

DSC_0000.jpg DSC_0000
jpg, 665 KiB, 987x555
Komentarze (0)

Gminna Biblioteka Publiczna w Moszczenicy zaprasza na wystawę fotografii autorstwa Kai Wadlewskiej pt. "Niejednolicie i mniej niejednolicie". Jak mówi autorka, wystawa opowiada właściwie o wszystkim. I o szczęściu i o smutku, niepewności i strachu. Nie ma określonego tematu. To po prostu składanka mojego życia, choć na taką nie wygląda.

ZDJĘCIE WYSTAWY.jpg

ZDJĘCIE WYSTAWY.jpg ZDJĘCIE WYSTAWY
jpg, 213 KiB, 674x435
Komentarze (0)

p.jpg
W dniu 11 kwietnia 2013 r. na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Moszczenicy najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół w Srocku mieli przyjemność gościć Panią Roksanę Jędrzejewską-Wróbel, która jest autorką ponad 20 książek dla dzieci. Książki te otrzymały wiele nagród i wyróżnień, m.in. nagrodę „BESTSELLER-ka” i trafiły na Złotą Listę Fundacji ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom. Pisarka jest również laureatką Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego i konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i kropka” 2009.
W spotkaniu wzięli udział uczniowie oddziału przedszkolnego. Autorka opowiadała uczestnikom o swoich książkach, pomysłach i procesie twórczym. Od samego początku prowadząca nawiązała świetny kontakt z czytelnikami i podbiła ich serca. Panowała wspaniała atmosfera, było dużo śmiechu i zabawy. Autorce towarzyszyła maskotka ryjówka Florka.
Wizyta pisarki miała charakter warsztatowy a jej tematem były emocje dzieci. Uczestnicy na podstawie czytanych przez pisarkę tekstów mieli za zadanie rozpoznanie emocji, które autorka ukryła w czytanych przez siebie fragmentach. Po wysłuchaniu dzieci samodzielnie sporządzały rysunki odzw­ierc­iedl­ając­e te uczucia. Powstałe w ten sposób prace stanowiły poszczególne strony książeczek. Pani Roksana podkreślała, że pisarz musi uważnie obserwować rzeczywistość i proste codzienne czynności, bo właśnie w nich jest najwięcej pomysłów na ciekawe opowieści. Uważa również, że warto czytać, bo każda książka to wyprawa w nieznany świat, z której wracamy odmienieni, mądrzejsi i lepsi.
Spotkanie dzięki niespotykanemu charakterowi bardzo spodobało się małym czytelnikom i z pewnością obudziło w nich chęć do dalszego poznawania świata książek.
Więcej zdjęć w galerii GBP w Moszczenicy: biblioteka.home.pl

p.jpg p
jpg, 475 KiB, 674x490
Komentarze (0)

wypożyczalnia.jpg Informujemy, iż z dniem 1 stycznia 2013 r. zostaje uruchomiona elektroniczna wypożyczalnia naszych zbiorów.
Czytelnicy posiadający e-konto będą mieli możliwość zamawiania wybranych pozycji drogą elektroniczną oraz kontroli swojego konta. Usługa składania zamówień i rezerwacji drogą elektroniczną zostanie uruchomiona od miesiąca lutego br. Skorzystać z niej będzie można w katalogu on-line - dla pozycji, przy których będzie widniał przycisk "Zamów" bądź "Zarezerwuj".

wypożyczalnia.jpg wypożyczalnia
jpg, 31 KiB, 150x85
Komentarze (0)

11797.jpg

Gminna Biblioteka Publiczna informuje, iż ukazała się nowa publikacja regionalna młodej poetki z naszej gminy, stanowiąca jej debiut książkowy.

Wcześniej Autorka debiutowała na łamach "Tygodnika Trybunalskiego" wierszem "Zielona jak maj.." (nr 11/2007) i "Nie chcę...", "To ja, Isadora..." (Horyzonty nr 21/2009).

11797.jpg 11797
jpg, 68 KiB, 150x218
Komentarze (0)

9 października 2012 r. w Szkole Podstawowej w Babach odbyło się spotkanie autorskie z Panią Renatą Piątkowską, znaną i cenioną autorką książek dla dzieci. Zorganizowane ono zostało przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Moszczenicy. W spotkaniu z pisarką wzięli udział uczniowie klas 0-III SP w Babach. Autorka ciekawie opowiadała o swojej twórczości literackiej, w której opisuje codzienne sytuacje, a jej bohaterowie to dzieci, które mają poczucie humoru i zwariowane pomysły. Pisarka przedstawiła swoim słuchaczom parę swoich publikacji. Jedna z nich to książka pt. „Gdyby jajko mogło mówić”, w której to wyjaśnia dzieciom pochodzenie i znaczenie świątecznych zwyczajów. Opowiedziała również o swoich innych książkach, których fragmenty czytała Pani Elżbieta Kożurno. Zdaniem pisarki świat widziany oczami dziecka jest sam w sobie niezwykły, a szczypta magii nikomu nie zaszkodzi. Autorka zachęcała dzieci do czytania oraz uczestnictwa w konkursach literackich, gdzie mogą próbować swoich sił w pisaniu czy to poezji czy prozy na dowolny temat. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Wzięło w nim udział ponad 60 dzieci.
Mamy nadzieję, że spotkanie „na żywo” z pisarką było niecodziennym przeżyciem i zachęciło dzieci do sięgnięcia po książki Renaty Piątkowskiej.
Więcej zdjęć w galerii biblioteka.home.pl

plakat.jpg

plakat.jpg plakat
jpg, 76 KiB, 674x490
Komentarze (0)

sarp.jpg
Zapraszamy najmłodszych czytelników na spotkanie autorskie z Panią Renatą Piątkowską. Impreza będzie miała miejsce 9. października o godzinie 11.30 w Szkole Podstawowej w Babach.

sarp.jpg sarp
jpg, 46 KiB, 674x316
Komentarze (0)
1 2 3 4 5
jedaj
keypax
szu
malta59
PatrycjaO
Tom
EmiliaW
zaneta16024
kamila_zerek
dark331
Bolimów GOK BP
monika.hejduk
nina25.69
j.malinowska2
Bestwina GBP
maran.list

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo