Gołcza BiOAK

Środa 10:00 - 18:00
Czwartek 8:00 - 16:00
Piątek 10:00 - 18:00

Andrzej Kalinowski - z zawodu elektronik. Z zamiłowania fotograf i podróżnik.

Fotografią zajmuje się od czterdziestu lat.

Przez prawie 30 lat zajmował się fotografią analogową, a współcześnie jest to fotografia cyfrowa.

Z aparatem zwiedził ponad czterdzieści krajów, w tym ostatnio egzotyczne i tajemnicze Peru.

Ameryka Południowa owiana jest wieloma tajemnicami i niewiarygodnymi opowieściami,

z których większość dotyczy starożytnych plemion Indian czy Inków.

Fotografie Andrzeja Kalinowskiego mają przybliżyć nam dotarcie do źródeł ich bytowania,

poznawanie miejsc związanych z ich kulturą. Większość zdjęć robiona była z jadącego autobusu,

pociągu bądź samolotu, dlatego oglądając wystawę możemy poczuć się jak podróżnik

przemierzający niezmierzone kilometry przestrzeni kolorowych krajobrazów.
Ekspozycja ma za zadanie pokazać różne krajobrazy malowniczego kraju

i choć w minimalnym stopniu przekazać klimat i atmosferę tego niecodziennego miejsca.

Zapraszamy do oglądania wystawy w gmachu biblioteki, w dniach od 13 maja do 30 czerwca 2019 r.

Peru-plakat.jpg Peru-plakat
jpg, 4.0 MiB, 3500x4984

Po raz kolejny Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Gołcza im. ks. dra Jana Piekoszewskiego została beneficjentem programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Partnerstwo dla książki.

Projekt pod nazwą „W poszukiwaniu straconego czasu - wyprawa w świat książek i nie tylko"” to cykl wydarzeń kulturalnych w Gminie Gołcza związanych z książką.

Zadanie realizowane jest we współpracy z Klubem Senior + z Mostku oraz Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Gołczy.

Koszt całkowity – 12 300,00 zł

Dofinansowanie MKiDN – 9 800,00 zł

Wkład własny ze środków Gminy Gołcza – 2 500,00 zł

Środki te pozwolą zorganizować szereg imprez kulturalnych inspirowanych literaturą, m.in. spotkania autorskie, warsztaty, konkursy, wycieczki.

Zapraszamy więc do biblioteki w Gołczy - bo na dobrą książkę zawsze warto znaleźć czas!

mkidn_01_cmyk.jpg mkidn_01_cmyk
logo-projektu.jpg logo-projektu