Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Końskie im. Cezarego Chlebowskiego

Środa 09.00-16.00
Czwartek 09.00-16.00
Piątek 09.00-16.00

Biblioteka mieści się obecnie w budynku Szkoły Podstawowej Nr 1 w Końskich (ul. Armii Krajowej 2).
WEJŚCIE DO BIBLIOTEKI OD STRONY BOISKA I DZIEDZIŃCA WEWNĘTRZNEGO.

Czas pracy biblioteki: poniedziałek – piątek 9.00 – 16.00
Zapraszamy do korzystania.

Informujemy, że od 2 stycznia 2013 r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Końskie zmienia godziny udostępniania zbiorów oraz obsługi czytelników i turystów: Wypożyczalnia dla Dorosłych, Czytelnia. Filia dla Dzieci, Czytelnia Komputerowa, oraz Centrum Informacji Turystycznej będą czynne od PONIEDZIAŁKU do PIĄTKU od godziny 9.00 do 17.00

BPMiG Końskie uzyskała dofinansowanie zadania "KRASZEWSKI. KOMPUTERY DLA BIBLIOTEK" w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA w roku 2012ze środków finansowych Instytutu Książki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Końskie zdobyła w ogólnopolskim konkursie grantowym dotację w wysokości 20 000 zł. Wniosek koneckiej książnicy otrzymał dofinansowanie w programie dotacyjnym Instytutu Książki "Kraszewski. Komputery dla bibliotek". Dotacja została przeznaczona na zakup sprzętu komputerowego służącego do automatyzacji procesów bibliotecznych oraz rozwijania dostępności katalogów on-line na stronach internetowych. W programie nie był wymagany udział własny beneficjenta. Biblioteka złożyła swój wniosek do zadania Nr 2 - "Zakup sprzętu komputerowego wraz z urządzeniami peryferyjnymi i niezbędnym oprogramowaniem dla powiatowych bibliotek publicznych oraz gminnych bibliotek publicznych z gmin miejskich powyżej 15 tys. mieszkańców". W ramach uzyskanej dotacji zakupiono 7 stacjonarnych zestawów komputerowych wraz z oprogramowaniem antywirusowym oraz biurowym.

instytut_ksiazki.jpg

instytut_ksiazki.jpg instytut_ksiazki

Czytelnicy koneckiej Biblioteki w piątek, 23 listopada br., spotkali się z Jarosławem Chyrą - autorem albumu "Jedyna Puszcza Białowieska". Gość Biblioteki, z wykształcenia leśnik, z zawodu fotograf i wydawca z pasja mówił o swoich zain­tere­sowa­niac­h i osiągnięciach. Prezentowany pokaz zdjęć oraz bogaty komentarz wzbudził duże zainteresowanie zebranych.

DSC08706.jpg DSC08706
jpg, 1.6 MiB, 2896x1936

Galeria Arslibris została utworzona w 2003 roku w celu popularyzacji Centrum Edukacji Ekologicznej przy Bibliotece w Końskich.
W swoich zamierzeniach miała współpracę z twórcami amatorami i pasjonatami w dziedzinie fotografii, malarstwa, grafiki i rzeźby, ale wkrótce zaczęto pokazywać prace znanych prof­esjo­nali­stów­ w dziedzinie sztuk plastycznych z województwa świę­tokr­zysk­iego­.
Galeria Biblioteki specjalizuje się w tematyce podróżniczej i ekologicznej. Wystawia efekty dalekich i egzotycznych dla mieszkańców miasta podróży oraz prace związane z pięknem krajobrazu i przyrody.

logo.gif logo
gif, 11 KiB, 249x97

Wydawnictwo ARSLIBRIS jest wydawnictwem utworzonym w 2004 roku przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Końskie, z siedzibą w Bibliotece. Głównym przedmiotem działań jest wydawanie książek o tematyce regionalnej w nakładach dostosowanych do elastycznych potrzeb społeczności lokalnej.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wydawniczą.
biblioteka.konskie.pl

topcien.jpg topcien

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Końskie oferuje:

• literaturę piękną dla dzieci, młodzieży i dorosłych;
  • księgozbiór popularno - naukowy z różnych dziedzin wiedzy;
  • czasopisma bieżące;
  • zbiory regionalne;
  • zbiory audiowizualne;
  • informacje biblioteczne, bibliograficzne, rzeczowe z różnych dziedzin wiedzy;
  • wypożyczanie międzybiblioteczne;
  • zajęcia w ramach przysposobienia bibliotecznego;
  • różne formy działalności kulturalnej: wystawy, spotkania autorskie, spotkania z przedstawicielami nauki, kultury i sztuki, konkursy i in.;
  • odpłatne usługi ksero;
...