Gminna Biblioteka Publiczna w Poraju

08.00 – 16.00 PIĄTEK

Gminna Biblioteka Publiczna w Poraju
42-360 Poraj

19 Marca dzień przed rozpoczęciem astronomicznej wiosny odwiedziły naszą Bibliotekę w Filii Żarki Letnisko dzieci z Samorządowego Przedszkola Publicznego w Żarkach Letnisko.
Grupa 6-latków "Jeżyki"🦔🦔🦔 uczestniczyła w zajęciach poświęconych Wiośnie, dzieci dzieliły się swoimi spostrzeżeniami związanymi z tą porą roku, odgadywały zagadki dotyczące zwiastunów wiosny oraz obejrzały książki tematyczne związane z wiosną. Wysłuchały również wiersza Jana Brzechwy pt: "Wiosenne porządki" oraz utworu Vivaldiego "Wiosna" uczestnicząc w zabawie ruchowej naśladując wiosenne kwiaty. 🌸🌸🌸Na koniec zajęć dzieci wykonały ostatnią swoją zagadkę plastyczną.
Dziękujemy za dzisiejsze spotkanie

W związku z trwającym III Ogólnopolskim czytaniem Jeżycjady, zaprosiliśmy V klasę ze Szkoły Podstawowej w Choroniu.
Dzieci zaznajomiły się z twórczością Małgorzaty Musierowicz, autorki wyżej wspomnianej serii Jeżycjada, wspólnie czytaliśmy fragmenty jednej z książek autorki zatytułowanej "Małomówny i rodzina", a następnie rozwiązywaliśmy krzyżówkę na podstawie przeczytanego tekstu.

Z okazji Jubileuszu 70-lecia Działalności Gminnej Biblioteki Publicznej w Poraju zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Plastycznym "BIBLIOTEKA MARZEŃ" Szczegóły w regulaminie konkursu. bibliotekaporaj.blogspot.com

Dziś w naszej Bibliotece Filii Żarki Letnisko gościliśmy najmłodszych z Samorządowego Przedszkola Publicznego w Żarkach Letnisko.😀☺📚 Przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak wygląda Biblioteka i jakie spełnia funkcje. Dzieci zwiedzając całą bibliotekę odszukiwały książeczek dla siebie.Z uwagą wysłuchały bajki o Biedronce 🐞oraz wiersza pt. "Lokomotywa" J. Tuwima.🚂 Na koniec spotkania dzieci kolorowały i odgadywały zagadki na swoich kartach pracy. Serdecznie dziękujemy dzieciom oraz Pani Agacie i Pani Ewie za miłe spotkanie.

Dziś odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Leśne Skrzaty😊. Dzieci uczestniczyły w zajęciach p.t.: "Bezpieczne Ferie", na których poznały zasady zachowania podczas zimowego wypoczynku🏂⛷🏔⛸. Opowiadaliśmy również o zimowych dyscyplinach sportowych, a na zakończenie dzieci kolorowały rysunki.

Dziś w naszej Bibliotece Filii Żarki Letnisko gościliśmy dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Żarkach Letnisko wraz z opiekunem grupy Panią Małgorzatą Ślęzak. ☃
Celem dzisiejszego spotkania było uświadomienie dzieciom konieczności zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych⛸🛷 oraz w czasie uprawiania sportów zimowych.
Dzieci chętnie rozmawiały o tym jak bezpiecznie zjeżdżać na sankach, nartach oraz w których miejscach bezpiecznie jeździć na łyżwach. Jak ubrać się stosownie podczas zimy.🎿⛷Na koniec spotkania dzieci rozwiązywały zagadki związane ze sportami zimowymi.

Dziś 31 stycznia 2019 r. w Filii GBP w Żarkach Letnisko w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dzieci poznały opowiadanie pt. "Królewna" Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel,👑 z której dowiedziały się że nic nie jest w stanie zastąpić przyjaźni w życiu każdego człowieka. Poznaliśmy Amelkę główną bohaterkę książki, która ma wszystko czego zapragnie. Ale pomimo wielkiego bogactwa jest nieszczęśliwa i samotna. Jej życie odmienia się kiedy spotyka inne dzieci, które wprowadzają ją w świat radosnych zabaw. Królewna poznaje wartość prawdziwej przyjaźni.

25 stycznia w GBP w Poraju spotkali się miłośnicy poezji 📜na wieczorku poetyckim "W blasku świec", który był jednocześnie spotkaniem promującym najnowszy tomik poezji Krystyny Bodnar Miler "Imię miłości"💕. Tu właśnie za sprawą poezji, można było na chwilę zatrzymać się, zwolnić, zastanowić i... zobaczyć jak pięknie można ująć miłość w słowa. Wiersze poetki zostały zaprezentowane przez Katarzynę Kaźmierczak Wójt Gminy Poraj, członków Klubu Literackiego "Fraszka" z Częstochowy , Klubu Literacko-Historycznego "Pod Strofą " z Poraja oraz zaproszonych gości. Wieczór swą poezją śpiewaną 🎶🎸uświetniła Aleksandra Kowalska, podczas spotkania uczestnicy mogli również obejrzeć wystawę prac malarskich🎨🖼 tej wszechstronnie utalentowanej artystki.

15 stycznia 2019 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej Filia Żarki Letnisko odbyły się zajęcia dla 4-latków z grupy " Zajączki" z Samorządowego Przedszkola Publicznego w Żarkach Letnisko z okazji przypadającego 18 stycznia Dnia Kubusia Puchatka.
Dzieci podczas wizyty wysłuchały opowieści o Kubusiu Puchatku, odpowiadały na pytania i zagadki dotyczące tego sympatycznego niedźwiadka i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Na koniec dzieci kolorowały postać amatora miodku, a na koniec przyszedł czas na "małe co nieco".

✉️🎄🎅6 grudnia gościliśmy w naszej Bibliotece Filii Żarki Letnisko dzieci ze Świetlicy Środowiskowej wraz z opiekunem grupy p. Małgorzatą Ślęzak. Podczas warsztatów plastycznych w bibliotece dzieci tworzyły z pasją i zaangażowaniem swoje kartki świąteczne. Wszystkie prace były piękne i bardzo twórcze. Po zakończeniu warsztatów na dzieci czekał słodki poczęstunek. 🍬🍪 Wszystkim uczestnikom warsztatow oraz p. Małgosi serdecznie dziękujemy. 🎄❄️🎅

...
Myszków MiPBP