Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Miejska Biblioteka Publiczna w Złotowie
[awatar]
Złotów MBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: +48 67 263 2000
Województwo: wielkopolskie
Powiat: złotowski
Adres: Grochowskiego 17
77-400 Złotów
E-mail: biblioteka@biblioteka-zlotow.pl

od poniedziałku do piątku: od 8:00 do 18:00
w soboty od 8:00 do 13:00

życzenia0.jpg

życzenia0.jpg życzenia0
jpg, 94 KiB, 1000x709
Komentarze (0)

Szanowni Państwo, jak co roku przed świętami zmieniamy godziny otwarcia Biblioteki.
tablica.png
ZARZĄDZENIE Nr 1/2019 Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Złotowie w sprawie zmiany czasu pracy instytucji w wybrane dni w roku 2019.
zarządzenie.pdf

tablica.png tablica
png, 555 KiB, 839x1000
zarządzenie.pdf zarządzenie
pdf, 284 KiB
Komentarze (0)
WYDARZENIE
2019-5-8
T18:00

Biblioteka w Złotowie zaprasza na recital Magdy Umer, który odbędzie się 8 maja 2019 r. o godz. 18.00 w sali kinowej ZCAS .
Bilety w cenie 40 zł

Magda Umer recital PLAKAT.jpg
Magda Umer to mistrzyni interpretacji piosenki literackiej. W programie koncertu usłyszymy utwory z płyt „Noce i sny” oraz „Wciąż się na coś czeka”, ale też znane i lubiane piosenki z jej repertuaru, śpiewane od lat.

Magda Umer recital PLAKAT.jpg Magda Umer recital PLAKAT
jpg, 5.6 MiB, 2481x1757
Komentarze (0)

Jeśli lubisz recytować i jesteś uczniem klas I – VI szkoły podstawowej zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie.
Wierszykarnia.jpg
REGULAMIN XVI POWIATOWEGO KONKURSU LITERACKIEGO „PRZYGODA Z LEKTURĄ” PT. WIERSZYKARNIA
I. KTO? CO? JAK?
1. Organizatorem Konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Złotowie.
2. Konkurs obejmuje powiat złotowski.
3. Termin nadsyłania nagrań to 19 kwietnia 2019 r.
4. Warunki uczestnictwa w Konkursie oraz zasady jego przeprowadzenia określa niniejszy Regulamin.
5. Udział w Konkursie jest równoznaczny z zapoznaniem się i akceptacją Regulaminu.
II. TO BĘDĘ JA!
1. Podstawowym warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest przesłanie drogą mailową krótkiego filmu (max. 3 min.) prze­dsta­wiaj­ąceg­o recytację jednego wybranego przez siebie wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej. Nagrania należy nadesłać na adres konkurs@biblioteka-zlotow.pl do 19 kwietnia 2019r.
2. Konkurs kierowany jest do uczniów klas I-VI szkół podstawowych powiatu złotowskiego.
3. Warunkiem przystąpienia do Konkursu jest nagranie filmu (w szkole, w domu, w plenerze, itp.) z recytacją wiersza, wypełnienie karty zgłoszeniowej (Załączniki do Regulaminu) i przesłanie ich na wskazany adres mailowy przed upływem wskazanego terminu.
III. POZNAJ SZCZEGÓŁY!
1. Konkurs ma na celu:
• zapoznanie i zainteresowanie dzieci twórczością Małgorzaty Strzałkowskiej;
• kształtowanie języka, wyobraźni i wrażliwości;
• odkrywanie i promowanie talentów recytatorskich;
• popularyzację polskiej poezji;
• upowszechnianie kultury żywego słowa.
1. Nadesłane recytacje oceniane będą w trzech kategoriach wiekowych: KAT.1 – klasy I-II, KAT.2 – klasy III-IV i KAT.3 – klasy V-VI.
2. Konkurs podzielony jest na dwa etapy:
ETAP 1 – nadsyłanie recytacji, wstępna weryfikacja i zakw­alif­ikow­anie­ najlepszych recytacji do ETAPU 2;
ETAP 2 – wyłonienie zwycięzców podczas przesłuchania „na żywo” w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Złotowie, wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów.
1. Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi poprzez subiektywny wybór najciekawszych recytacji przez powołaną przez Organizatora Komisję.
2. Nagrania przesłane na Konkurs przechodzą na własność Organizatora i mogą zostać wykorzystane w celach promocyjnych biblioteki (np. w mediach, portalach społ­eczn­ości­owyc­h, na stronie internetowej MBP, w materiałach multimedialnych promujących działalność biblioteki itp.).
IV. A CO DALEJ?
1. O zakw­alif­ikow­aniu­ się do ETAPU 2 Konkursu uczestnicy zostaną poinformowani przez Organizatora mailowo, listownie lub telefonicznie.
2. Wyniki Konkursu zostaną upublicznione m.in. w prasie, na stronie MBP oraz w mediach społ­eczn­ości­owyc­h.
3. Wszystkie informacje o Konkursie wraz z Regulaminem dostępne są w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej (Złotów, ul. Grochowskiego 17, tel. 67 263 20 00), na stronie internetowej www.biblioteka-zlotow.pl oraz na bibliotecznym profilu fb.
V. WAŻNE DLA MNIE
1. Administratorem danych osobowych przekazanych przez uczestnika Konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Złotowie, ul. Grochowskiego 17, 77-400 Złotów reprezentowana przez Dyrektora – Sylwię Mróz email: biblioteka@bliblioteka-zlotow.pl tel: 67 263 20 00.
Inspektorem ochrony danych w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Złotowie jest: Alicja Mendyk; ul. Łowiecka 1; 77-400 Złotów; Tel: 500 329 056 ; Email: am-iod@wp.pl
1. Dane osobowe, w tym również wizerunek, przekazane Organizatorowi przez uczestników Konkursu (za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego) będą przetwarzane w celu realizacji Konkursu, wyłonienia i ogłoszenia zwycięzców oraz wręczenia nagród. Podanie danych jest dobrowolne jednak niezbędne do uczestnictwa w Konkursie (Załącznik nr 1, Załącznik nr 2).
2. Każdemu uczestnikowi Konkursu przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych, ich usunięcia lub poprawienia.
3. Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida w Złotowie, znajdują się w treści klauzuli informacyjnej, dostępnej w siedzibie oraz na stronie internetowej biblioteki.

Komentarze (0)
WYDARZENIE
2019-4-9
T18:00

Przemysław Kossakowski w Złotowie! Zapraszamy !!!
Wstęp bezpłatny.

Kossakowski PLAKAT.jpg

Kossakowski PLAKAT.jpg Kossakowski PLAKAT
jpg, 2.4 MiB, 1300x1839
Komentarze (0)
WYDARZENIE
2019-4-1
T18:00

Zapraszamy ! na spotkanie autorskie i promocję książek Marcina Kydryńskiego, które odbędzie się w sali kinowej ZCAS.
Wstęp bezpłatny.

KYDRYŃSKI PLAKAT.jpg
Marcin Kydryński – radiowiec, wędrowiec, fotograf. Chwilami piosenkopisarz, producent płytowy, organizator koncertów i festiwali. Od 1989 roku współtworzy wizerunek radiowej Trójki, a jego audycja „Siesta” została wybrana jedną z najp­opul­arni­ejsz­ych w historii stacji. Od 1992 roku podróżuje po Afryce. Publikował m.in. w „National Geographic”, jako pierwszy autor i fotograf, jakiemu Waszyngton zezwolił na okładkowy materiał w lokalnej edycji. Dziś jego reportaże ukazują się głównie w „Vivie” i w „Kontynentach”. Od 2010 roku prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich, m.in. dwukrotnie w Namibii, w RPA, Mozambiku, Swazilandzie, Rwandzie, Ugandzie i Tanzanii. Dla swojej żony, Anny Marii Jopek napisał kilkadziesiąt piosenek i wspólnie z nią wyprodukował kilkanaście płyt, z których większość stała się Złota i Platynowa. Wśród nich także słynny album „Upojenie”, z 20-krotnym laureatem Grammy, Patem Metheny, wydany na całym świecie przez Nonesuch. Laureat statuetki Fryderyka za produkcję muzyczną. Od 2011 roku prowadzi w Gdańsku Siesta Festival, a także serie koncertów w całej Polsce, które nawiązują do jego trójkowych audycji. Coroczne płyty „Siesta” stają się regularnie bestsellerami, lądując na pierwszych miejscach Olisu. Autor książek: „Upadek jest Formą Lotu: Metro Na Broadwayu” (1993), „Chwila Przed Zmierzchem” (1996) i uhonorowanej nagrodą im. Arkadego Fiedlera „Pod Słońce” (1999), „Biel. Notatki z Afryki” (2016). W 2013 roku National Geographic opublikował książkę-album „Lizbona. Muzyka Moich Ulic”, a w 2017 r. w Edipresse Książki – nowe i odświeżone wydanie tytułu. Został uhonorowany medalem „Ordem de Merito” przez prezydenta Portugalii, za promocję muzyki tego kraju. www.kydrynski.com .

KYDRYŃSKI PLAKAT.jpg KYDRYŃSKI PLAKAT
jpg, 2.9 MiB, 1315x1866
Komentarze (0)
WYDARZENIE
2019-3-28
T17:00

„Kawiarenka literacka” MBP w Złotowie zaprasza na spotkanie z Grażyną i Wojciechem Jagielskimi do sali kinowej ZCAS al. Piasta 26. Wcześniej odbędzie się projekcja filmu "53 wojny" w reżyserii Ewy Bukowskiej.
Możliwość nabycia książek:
"Miłość z kamienia"- 25 zł
"Na wschód od zachodu"- 32 zł.
Wstęp wolny.

Jagielscy plakat DKK.jpg
Jak silna może być miłość? Jakie są granice wytrzymałości kochającej kobiety? Jak różne mogą być światy dwojga kochających się ludzi? Jakiego poświęcenia można oczekiwać od drugiego człowieka? Te i wiele innych pytań rodzi się podczas lektury książki Grażyny Jagielskiej "Miłość z kamienia". Historia Grażyny Jagielskiej pokazuje, jak słaby
i jednocześnie silny jest człowiek. Jagielska odsłania przed czytelnikiem mroczną stronę kariery męża, który bezwiednie obarczył żonę jarzmem ponad jej siły, sam wychodząc
z potyczek z losem zwycięsko.

Grażyna Jagielska - z zawodu tłumaczka literatury angielskiej i dziennikarka.
Wojciech Jagielski dziennikarz, reportażysta i pisarz, długoletni publicysta "Gazety Wyborczej", od 2017 roku "Tygodnika Powszechnego". Współpracuje też z BBC i "Le Monde". Jest autorem książek dotyczących Afganistanu, Czeczenii i Kaukazu, Ugandy i RPA. Był obserwatorem konfliktów zbrojnych w Afganistanie, Tadżykistanie, Czeczenii i Gruzji.

Przed spotkaniem film "53 wojny" (reżyseria Ewa Bukowska, główne role: Magdalena Popławska i Michał Żurawski) to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia pełna skrajnych emocji. Film, który powstał na motywach auto­biog­rafi­czne­j książki "Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym" Grażyny Jagielskiej.
Ewa Bukowska długo zabiegała o prawa do książki, wreszcie udało jej się zdobyć zgodę wydawnictwa i autorki. Bukowska zdecydowała się wykorzystać w scenariuszu fragment innej książki Grażyny Jagielskiej "Anioły jedzą trzy razy dziennie. 147 dni w psychiatryku", którą nazywa polską wersją "Lotu nad kukułczym gniazdem" i zamierza w przyszłości również przenieść na duży ekran.

Jagielscy plakat DKK.jpg Jagielscy plakat DKK
jpg, 6.8 MiB, 2482x1754
Komentarze (0)

Miniony biblioteczny rok w kilku liczbach uzyskanych dzięki aktywnym Czytelnikom !!!
dane za rok 2018.jpg

dane za rok 2018.jpg dane za rok 2018
jpg, 728 KiB, 1468x1232
Komentarze (0)

Zapraszamy mieszkańców powiatu złotowskiego, którzy ukończyli 16 rok życia do uczestnictwa w pierwszej edycji Złotowskiego Konkursu Literackiego ZŁOTE STROFY pt. „Z miłości do książek".
ZŁOTE STROFY z miłości do książek- PLAKAT.jpg
Z miłości do książek- REGULAMIN KONKURSU.pdf

Komentarze (0)
WYDARZENIE
2019-2-19
T17:00
Miejska Biblioteka Publiczna w Złotowie 53.36225 17.0416 Grochowskiego 17 77-400 Złotów

Serdecznie zapraszamy na PROMOCJĘ NAJNOWSZEJ KSIĄŻKI KONRADA KACZMARKA do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Złotowie.
plakat K. KACZMAREK.jpg

plakat K. KACZMAREK.jpg plakat K. KACZMAREK
jpg, 2.5 MiB, 2482x1754
Komentarze (0)
1 2
jjm.mathews
ch.a
krzysg2
Domanika
baklo82
eliza-luczak
madziulek8196
andzia12345678
aneta_wozniak
julitka85
lidianna
raf.w1125
kamila106
gosia881974
kamila_szczepaniak
ewa5003

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo