Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem
87-630 Skępe
E-mail: biblioteka@skepe.pl

Piątek 7.30 - 14.00

3 września 2016 r. w całej Polsce odbyło się piąte Narodowe Czytanie pod patronatem pary prezydenckiej. W tym roku do akcji włączyło się również Miasto i Gmina Skępe. Organizatorem czytania w Skępem była Miejska-Biblioteka Publiczna w Skępem i Urząd Miasta i Gminy Skępe.

biblioteka.skepe.pl

28 lipca był ostatnim, podsumowującym dniem zajęć w ramach programu "Kulturalne Lato w Skępem". Głównym punktem programu było spotkanie edukacyjne o bezpieczeństwie z policjantami z Komendy Powiatowej w Lipnie.

Więcej przeczytasz tutaj:
biblioteka.skepe.pl

6 lipca 2016 r. grupa 37 uczestników letnich zajęć w ramach programu "Kulturalne Lato w Skępem" wraz z opiekunami uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Głównym celem wyprawy było zwiedzenie Centrum Nauki Kopernik. Po trzygodzinnym pobycie i zabawie w Centrum Nauki i objedzie zjedzonym w Barze "Wiem" dzieci zwiedziły Łazienki Królewskie w Warszawie.

biblioteka.skepe.pl

Siódmy dzień zgodnie z programem obfitował w tematykę literacką. Na początku dzieci podzielone na zespoły czteroosobowe, w oparciu o zestaw 20 słów musiały ułożyć bajkę w której motywem przewodnim był miś. Dodatkowym utrudnieniem dla uczestników był fakt, iż każdy zestaw różnił się od poprzedniego pierwszym i ostatnim słowem. Dzieci wykazały się pomysłowością, dzięki czemu powstały ciekawe opracowania.

biblioteka.skepe.pl

Drugi tydzień wakacyjnych spotkań w ramach programu "kulturalne lato w Skępem" rozpoczął sie zajęciami na kompleksie boisk "Orlik" przygotowanymi przez panów Cezarego Jaks i Michała Rowickiego. W poniedziałkowe przedpołudnie dzieci uczestniczyły w grach i konkurencjach sportowych, grały w piłkę nożną oraz bawiły się na placu zabaw.

biblioteka.skepe.pl

Tradycyjnie od wielu lat w Mieście i Gminie Skępe w okresie letnim odbywają sie zajęcia wakacyjne dla dzieci. W tym roku letni wypoczynek zorganizowany został pod nazwą "Kulturalne Lato w Skępem". Do uczestnictwa w letnim programie przygotowanym i realizowanym wspólnie przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem i Centrum Kulturalno-Oświatowo Rekreacyjne w Skępem i Centrum Kulturalno-Oświatowo Rekreacyjne w Wólce zgłosiło się ponad 70 dzieci z terenu gminy Skępe.

Więcej przeczytasz tutaj:
biblioteka.skepe.pl

4 czerwca 2016 roku Skępe chociaż na chwilę stało się ogólnopolskim centrum poezji dzieci i młodzieży. W tym dniu po raz czternasty odbyła się gala wręczenia nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Gustawa Zielińskiego organizowanego corocznie dla młodych twórców przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem.

biblioteka.skepe.pl

Protokół z posiedzenia Jury Bibliotecznego Konkursu Plastycznego dla dzieci i rodziców pt. "Moja Gmina Skępe - Poznajcie moją okolicę" zorganizowanego przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skępe.

Wypis z protokołu

z posiedzenia Jury XIV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Gustawa Zielińskiego zorganizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Skępem pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, i Burmistrza Miasta i Gminy Skępe.

biblioteka.skepe.pl

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek przypadającego w dniach 8-15 maja z inicjatywy nauczyciela biblioteki szkolnej Beaty Żuchowskiej 13 maja w Szkole Podstawowej w Mysłakówku odbyło się spotkanie biblioteczne zatytułowane "Biblioteka inspiruje".

biblioteka.skepe.pl

Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tej biblioteki.