Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem
87-630 Skępe
E-mail: biblioteka@skepe.pl

31 maja 2014 r. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom
XII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Gustawa Zielińskiego w Skępem zorganizowanego przez skępską bibliotekę. Konkurs został objęty patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Starosty Lipnowskiego i Burmistrza Miasta i Gminy Skępe. Patronat medialny od I edycji konkursu sprawuje gazeta „Nowości”.
Konkurs Poetycki im. Gustawa Zielińskiego jest jedną z najważniejszych imprez kulturalnych organizowanych przez naszą książnicę i należy do ważniejszych imprez tego typu w regionie. Zarówno patronat jak i cykliczny charakter imprezy sprawiają, iż jego ranga z roku na rok rośnie i cieszy się olbrzymim zain­tere­sowa­niem­ młodych twórców z terenu całej Polski.

biblioteka.skepe.pl

_DSC0077.jpg _DSC0077
jpg, 7.4 MiB, 4235x2885
_DSC0094.jpg _DSC0094
jpg, 7.8 MiB, 4608x3072
_DSC0119.jpg _DSC0119
jpg, 5.0 MiB, 3564x2424
_DSC0142.jpg _DSC0142
jpg, 5.4 MiB, 3660x2329

Regulamin X I I Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego
im. G. Zielińskiego w Skępem

Organizator: Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem.
Patronat: Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Starosta Lipnowski i Burmistrz Miasta i Gminy
Skępe.
Patronat medialny: „Nowości” Gazeta Pomorza i Kujaw.
Cel konkursu: pobudzenie wrażliwości poetyckiej i aktywności twórczej w dziedzinie poezji wśród dzieci
i młodzieży, konfrontacja twórczości poetyckiej, promowanie młodych twórców
Zasady uczestnictwa: w konkursie może wziąć udział każdy piszący, nie będący członkiem profesjonalnego związku twórczego. Wiek uczestnika – od 10 do 21 roku życia. Organizatorzy nie ograniczają tematyki utworów.
Uczestnicy nadsyłają w terminie do 18 kwietnia 2014 r. (data stempla pocztowego) zestawy trzech wierszy, które nie były wcześniej publikowane w wydawnictwach zwartych, czasopismach ogólnopolskich, Internecie oraz nie zostały nagrodzone w innych konkursach.
Prace konkursowe należy nadsyłać napisane wyłącznie pismem drukowanym przy pomocy komputerowego edytora tekstu w czterech egzemplarzach (każdy wiersz na papierze o formacie A – 4) na adres Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem, ul. Kościelna 2, 87 - 630 Skępe. Nadsyłane na konkurs zestawy wierszy powinny być opatrzone godłem (rodzaj pseudonimu, znak rozpoznawczy umieszczony pod wierszem). Nazwisko, imię, dokładny adres, nr telefonu, oraz wiek należy umieścić w osobnej zaklejonej kopercie,(wiek również na kopercie z wierszami oraz obok godła pod wierszem) opatrzonej takim samym godłem i dołączyć do zestawu wierszy.
Nadesłane na konkurs prace powinny zawierać na kopercie dopisek „Ogólnopolski Konkurs Poetycki”. Ocena prac nastąpi w odpowiednich kategoriach wiekowych.
Organizatorzy nie zwracają nadesłanych tekstów i zastrzegają sobie prawo do publikowania nagrodzonych i wyróżnionych wierszy bez zgody autorów. Zwycięzcy i osoby nagrodzone zobowiązane są do osobistego odbioru nagród w dniu uroczystego wręczenia ich, bądź za zgodą organizatorów w innym terminie uzgodnionym z dyrektorem biblioteki. W przypadku nie odebrania nagrody, organizatorzy zastrzegają, iż nagrody nie będą wysyłane do laureatów (z wyjątkiem szczególnych uzasadnionych przypadków). Nie odebrane nagrody przepadają na poczet przyszłych edycji Konkursu Poetyckiego im. Gustawa Zielińskiego w Skępem
Prace nadesłane na konkurs oceniać będzie jury powołane przez organizatorów. Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu, oraz wręczenie nagród odbędzie się w maju, w ramach corocznych obchodów „Dni Skępego”. O dokładnym terminie laureaci zostaną powiadomieni listownie.

Zapraszamy do udziału w konkursie

25 listopada w naszej bibliotece obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Tego dnia gościliśmy dzieci z Przedszkola im. Ewy Szelburg- Zarembiny w Skępem i dzieci z Przedszkola „Pod Lipami” z Wioski.
Zobacz > www.biblioteka.skepe.pl

IMG_4551.jpg IMG_4551
IMG_4560.jpg IMG_4560
IMG_4575.jpg IMG_4575
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tej biblioteki.