Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Oleska Biblioteka Publiczna
[awatar]
Olesno OBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: +34 358 28 34
Województwo: opolskie
Powiat: oleski
Adres: ul. Aleksandra 5
46-300 Olesno
E-mail: bibliosfera@olesno.pl

Wypożyczalnia Główna czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:30 - 18:00, w soboty w godz. 8:00 - 13:00


bibl­iote­kaol­esno­.pl

Oleska Biblioteka Publiczna - w Internecie od 2000 roku.

Internetowa Biblioteka Olesno: bibl­iote­kaol­esno­.pl

Biblioteka Olesno również na Facebooku i Instagramie

Województwo: opolskie
Powiat: oleski
Adres: ul. Aleksandra 5
46-300 Olesno
E-mail: bibliosfera@olesno.pl

WYDARZENIE
2017-3-8
T11:00
Oleska Biblioteka Publiczna - OBP, Filia dla Dzieci 50.8804 18.4213 Aleksandra 5 46-300 Olesno

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek, autorką opowiadań i wierszy dla dzieci,
obrazek

Komentarze (0)
WYDARZENIE
2017-2-21
T17:30
Oleska Biblioteka Publiczna 50.88049 18.42131 ul. Aleksandra 5 46-300 Olesno

Tematem spotkania w Dyskusyjnym Klubie Książki będzie powieść Eleny Ferrante „Genialna przyjaciółka” i dalsze części jej cyklu neap­olit­ańsk­iego­. Zapraszamy wszystkich zain­tere­sowa­nych­ rozmowami o książkach!
obrazek
klik: wp.me

Komentarze (0)
WYDARZENIE
2017-2-23
T16:00
Oleska Biblioteka Publiczna - OBP, Filia dla Dzieci 50.8804 18.4213 Aleksandra 5 46-300 Olesno

Zapraszamy dzieci do udziału w zajęciach!
We wtorki (14 i 21 lutego)
– gry, zagadki i zabawy plastyczne
We czwartki (16 i 23 lutego)
– głośne czytanie i zabawy literackie

obrazek

Komentarze (0)

Ilona Wiśniewska, urodzona w 1981 roku prószkowianka spod Opola, z zawodu polonistka i fotografka, związała swe życie z Norwegią, z północną Norwegią. Od 2010 r. mieszka na Spitsbergenie, rodzina jej męża – Birgera Amundsena – pochodzi z Finnmarku, północno-wschodniej części ojczyzny Nansena. O tych miejscach, znanych Wiśniewskiej z autopsji, opowiadają napisane przez nią do tej pory książki. A napisała ich dwie… Pierwsza z nich to reportaż zatytułowany „Białe. Zimna wyspa Spitsbergen”. Za tę książka (ukazała się w 2014 roku) autorka została nominowana do Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej i do tytułu Kobiety Roku 2015 w plebiscycie portalu wp.pl. Druga książka, opatrzona tytułem „Hen. Na północy Norwegii”, wydana została przez Wydawnictwo „Czarne” w 2016 roku. Wiśniewska na co dzień współpracuje z „Polityką”, regularnie publikując na jej łamach swoje reportaże, oraz z pismami podróżniczymi.

"Hen. Na północy Norwegii” to historia największego okręgu admi­nist­racy­jneg­o Norwegii, rozciągającego się w północno-wschodniej części tego kraju graniczącego od południa z Finlandią, od wschodu z Rosją, a od zachodu z norweskim okręgiem admi­nist­racy­jnym­ Troms.
Więcej: wp.me
obrazek

Komentarze (0)

Klikasz …. i jesteś w bibliotece! Po zalogowaniu się na swoje internetowe konto biblioteczne można książki zamawiać i rezerwować, a nawet… oceniać i recenzować!
(Jeśli konto internetowe nie działa, można je aktywować w trakcie najbliższej wizyty w bibliotece).
Klik: obp.olesno.pl
obrazek

Komentarze (0)

Tak, tak, wiemy, że podobno nie ocenia się książki po okładce. Niemniej w przypadku książek dla dzieci dobre okładki mają tylko dobre książki. Można to sprawdzić, wypożyczając książki z poniższej galerii. Są to tytuły, których wypożyczanie sprawia nam wielką radość, a które trafiły na biblioteczne półki w roku 2016.
Klik: wp.me
obrazek

Komentarze (0)

Spotkania w Dyskusyjnym Klubie Książki zawsze we wtorek, zawsze o godz. 17:30 – to się nie zmienia. Harmonogram tegorocznych spotkań i lista tytułów książek tutaj: wp.me
obrazek

Komentarze (0)

Co czytaliśmy najchętniej w 2016 r.?
Lista najczęściej wypożyczanych tytułów w Wypożyczalni Głównej może niektórych zaskoczyć :-)
Klik: wp.me
obrazek

Komentarze (0)

„Uległość” to ostatnia powieść Houellebecqa. Ukazała się 7 stycznia 2015 roku, w dniu zamachu na redakcję „Charlie Hebdo”, w którym zginął jego przyjaciel. Jest to, najogólniej mówiąc, futurystyczna opowieść o losach Francji (a więc – jak można mniemać – i Europy) z elementami fikcji politycznej. Rzecz dzieje się w nieodległej już tak bardzo przyszłości, bo w 2022 roku i dotyczy wyborów prezydenckich i przejęcia władzy przez tzw. Bractwo Muzułmańskie, czyli partię islamistyczną. Ukazuje przyczyny zwycięstwa tej siły i mechanizmy przejmowania przez nią kolejnych dziedzin życia w kraju. Wskazuje na nieuchronność takiej wizji rzeczywistości (wobec obecnych wydarzeń politycznych we Francji wręcz profetycznej, chciałoby się rzec).
obrazek
Książkę recenzuje Gabriela Kansik z oleskiego DKK. Recenzja w całości:wp.me

Komentarze (0)

Książki Erica-Emmanuela Schmitta to swoiste antidotum na lęk i zło współczesnego świata. Są to książki czytane, tłumaczone na wiele języków obcych, bardzo popularne. Niosą nadzieję. Pozwalają oswoić się z trudnymi zagadnieniami egzy­sten­cjal­nymi­, takimi jak śmierć, choroba, kalectwo ciała i duszy… Czasami Schmitt nazywany jest „lekarzem duszy” właśnie, bo w swych utworach porusza ważkie sprawy w bardzo przystępny sposób, bo rozprawiając o miłości, małżeństwie, muzyce, śmierci tłumaczy na nowo świat, powoduje, że czytelnik odkrywa w tym świecie piękno, dobro, radość. Mówiąc o tak fundamentalnych wartościach, przekonuje o sensie istnienia i uczy akceptacji rzeczywistości.
O książce "Pan Ibrahim i kwiaty Koranu" pisze członkini oleskiego Dyskusyjnego Klubu książki, Gabriela Kansik. Klik: wp.me
obrazek

Komentarze (0)
1
...
42 43 44 45 46 47 48
...
69
wojciech
Opole MBP
Stanomino GBP
Anto
Ilona456
karina.l
biala-roza
AgaDu
Rene
tynaklb
wit-ar
Iwan_fiodorow
alaalicja81
linka2005
gabriela.sykulska
olga.sp1

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo