Powiatowa i Miejska Bibilioteka Publiczna w Olkuszu

Środa, Sobota 8.00-16.00

wielkanoc2020.jpg
Życzymy, aby Święta Wielkanocne
Przyniosły Wam pokój, radość i wzajemną życzliwość
Oraz pozwoliły z ufnością
Patrzeć w przyszłość
I Pracownicy
PiMBP w Olkuszu

wielkanoc2020.jpg wielkanoc2020

Czytelniku tęsknimy za Tobą.jpg
Olkuska Biblioteka jest zamknięta dla czytelników ale bibliotekarze cały czas pracują.

Mamy dla Was kilka ciekawych propozycji, z których możecie skorzystać bez wychodzenia z domu.O wszystkim informujemy na naszym Fanpage:www.facebook.com

Jesteśmy również dla Was codziennie dostępni pod nr tel. 32 643 06 19. Dzwońcie, jeśli chcecie porozmawiać. Chętnie Was wysłuchamy, doradzimy i udzielimy informacji!

Czytelniku tęsknimy za Tobą.jpg Czytelniku tęsknimy za Tobą
jpg, 1.0 MiB, 577x433

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych wykonała zadanie: „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”. Na realizację zadania otrzymano 35 910,00 zł. Biblioteka kupiła 1664 egz. nowości wydawniczych (książki drukowane).
Zakupiono 1043 egz. literatury pięknej dla dorosłych, 242 książek niebeletrystycznych oraz 345egz. literatury pięknej dla dzieci i młodzieży i 34 egz. książek niebeletrystycznych dla dzieci i młodzieży. Książki przekazano do centrali przy ul. Nullo 29b oraz do filii.
Celem Priorytetu 1 Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników bibliotek publicznych. Szczególny nacisk został położony na budowanie nawyków czytelniczych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych, możliwość systematycznego ubytkowania (aktualizacja zasobów), a w konsekwencji zwiększenie oferty czytelniczej dla użytkowników bibliotek.

Logotypy_do_zakupu_nowoci_wydawniczych.jpg

karta.jpg
Szanowni czytelnicy, już w październiku zapraszamy dzieci w wieku 3-6 lat wraz z rodzicami (opiekunami) do olkuskiej Biblioteki oraz filii. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które przyjdzie do Biblioteki otrzyma Kartę Małego Czytelnika, na której będzie mogło gromadzić punkty (naklejki) a po zebraniu odpowiedniej ilości naklejek otrzyma książeczkę dla siebie i rodzica wydaną przez Instytut Książki, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych. Punkty wydawane będą za każdą wizytę w Bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum dwóch książek z literatury dziecięcej.
Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Broszura informacyjna przeznaczona dla rodziców przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Udział w projekcie jest bezpłatny a liczba kart i książek ograniczona.
Kartę Małego Czytelnika dla dzieci będzie można odebrać od października 2019 r. w Bibliotece i jej filiach.

karta.jpg karta
jpg, 6.9 MiB, 5275x3011

plansza02.jpg
W każdy piątek na naszym fb oraz na naszym kanale youtube publikujemy dla Was „Bajkę na weekend” czyli materiał filmowy, w którym,olkuscy bibliotekarze czytają dla dzieci. Zapraszamy!
www.facebook.com

plansza02.jpg plansza02
jpg, 627 KiB, 1920x1080

przegladprasy.png

przegladprasy.png przegladprasy
png, 840 KiB, 940x788

dotacja na www + logo-1.jpg

dotacja na www + logo-1.jpg dotacja na www + logo-1

3.10 IBUKlibra na tle.jpg
Miło nam poinformować, że czytelnia internetowa IBUK LIBRA jest do Państwo dyspozycji również w 2019 roku. Oferujemy dostęp do 2091 tytułów. W naszej bibliotece można otrzymać kody do zdalnego dostępu i korzystać z oferty z komputerów domowych.

Uwaga! Wszystkie kody aktywne do grudnia 2018 zostały przedłużone na kolejny rok i czytelnicy, którzy taki kod otrzymali, nie muszą pobierać nowych kodów.
Zapraszamy do korzystania!

3.10 IBUKlibra na tle.jpg 3.10 IBUKlibra na tle

NPRCz.jpg
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu uczestniczy w Programie Wieloletnim „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Uzyskano środki finansowe w wysokości 53870,00 złotych. Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

NPRCz.jpg NPRCz

thanks.jpg
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy głosowali i wsparli projekt nr 10: „Zakup i dostawa książek do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu” w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019. Dzięki Państwa głosom na biblioteczne półki trafi jeszcze więcej nowych książek!
Dziękujemy i zapraszamy do składania propozycji zakupu nowości wydawniczych w ramach Budżetu Obywatelskiego Olkusz 2019. Na Państwa sugestie czekamy do końca grudnia 2018 r.

docs.google.com

thanks.jpg thanks