Powiatowa i Miejska Bibilioteka Publiczna w Olkuszu

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek, Piątek 8.00-18.00
Środa, Sobota 8.00-16.00

karta.jpg
Szanowni czytelnicy, już w październiku zapraszamy dzieci w wieku 3-6 lat wraz z rodzicami (opiekunami) do olkuskiej Biblioteki oraz filii. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które przyjdzie do Biblioteki otrzyma Kartę Małego Czytelnika, na której będzie mogło gromadzić punkty (naklejki) a po zebraniu odpowiedniej ilości naklejek otrzyma książeczkę dla siebie i rodzica wydaną przez Instytut Książki, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych. Punkty wydawane będą za każdą wizytę w Bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum dwóch książek z literatury dziecięcej.
Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Broszura informacyjna przeznaczona dla rodziców przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Udział w projekcie jest bezpłatny a liczba kart i książek ograniczona.
Kartę Małego Czytelnika dla dzieci będzie można odebrać od października 2019 r. w Bibliotece i jej filiach.

karta.jpg karta
jpg, 6.9 MiB, 5275x3011

plansza02.jpg
W każdy piątek na naszym fb oraz na naszym kanale youtube publikujemy dla Was „Bajkę na weekend” czyli materiał filmowy, w którym,olkuscy bibliotekarze czytają dla dzieci. Zapraszamy!
www.facebook.com

plansza02.jpg plansza02
jpg, 627 KiB, 1920x1080

przegladprasy.png

przegladprasy.png przegladprasy
png, 840 KiB, 940x788

dotacja na www + logo-1.jpg

dotacja na www + logo-1.jpg dotacja na www + logo-1

3.10 IBUKlibra na tle.jpg
Miło nam poinformować, że czytelnia internetowa IBUK LIBRA jest do Państwo dyspozycji również w 2019 roku. Oferujemy dostęp do 2091 tytułów. W naszej bibliotece można otrzymać kody do zdalnego dostępu i korzystać z oferty z komputerów domowych.

Uwaga! Wszystkie kody aktywne do grudnia 2018 zostały przedłużone na kolejny rok i czytelnicy, którzy taki kod otrzymali, nie muszą pobierać nowych kodów.
Zapraszamy do korzystania!

3.10 IBUKlibra na tle.jpg 3.10 IBUKlibra na tle

NPRCz.jpg
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu uczestniczy w Programie Wieloletnim „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Uzyskano środki finansowe w wysokości 53870,00 złotych. Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

NPRCz.jpg NPRCz

thanks.jpg
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy głosowali i wsparli projekt nr 10: „Zakup i dostawa książek do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu” w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019. Dzięki Państwa głosom na biblioteczne półki trafi jeszcze więcej nowych książek!
Dziękujemy i zapraszamy do składania propozycji zakupu nowości wydawniczych w ramach Budżetu Obywatelskiego Olkusz 2019. Na Państwa sugestie czekamy do końca grudnia 2018 r.

docs.google.com

thanks.jpg thanks

Zapraszamy na zajęcia
piatki z angielskim kopia.jpg