Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu
Adres: Bolesława Prusa 3
E-mail: wypozyczalnia@wbp.poznan.pl

GODZINY OTWARCIA WYPOŻYCZALNI I PRACOWNI KRAJOZNAWCZEJ

poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek

W wybrane soboty.

WBPiCAK zaprasza wszystkich zain­tere­sowa­nych­ miłośników książki do Wypożyczalni przy ul. Prusa 3, gdzie gromadzone i udostępniane są zbiory o charakterze naukowym i popu­larn­onau­kowy­m z zakresu nauk humanistyczno-społecznych, a także prawa, ekonomii, marketingu, informatyki, bibl­iote­kozn­awst­wa i informacji naukowej. Proponujemy również szeroki wybór tytułów z literatury pięknej i beletrystyki. Posiadamy również bogatą ofertę audiobooków, komiksów oraz literatury dla dzieci i młodzieży.

Przy ul. Prusa 3 użytkownicy mają do dyspozycji stanowiska komputerowe z dostępem do katalogu. Realizacja zamówień jest natychmiastowa. Książki są wypożyczane na zewnątrz.

Regulamin Wypożyczalni : www.wbp.poznan.pl

Biblioteka zajmuje się również realizacją zamówień międ­zybi­blio­tecz­nych dla bibliotek publicznych z terenu województwa wielkopolskiego. Rezerwacji można dokonać online poprzez formularz www.wbp.poznan.pl

Od 2010 r. Pracowania Digitalizacji Zbiorów WBPiCAK zaprasza do współpracy biblioteki publiczne Wielkopolski do digitalizacji swoich unikatowych zbiorów i umieszczeniu ich na stronie Wielkopolskiej Biblioteki Cyforwej

WBPiCAK gromadzi też szeroki wachlarz publikacji dotyczących Wielkopolski, w tym dokumenty życia społecznego, które w większości znajdują się w Pracowni Bibliografii Regionalnej.

Zachęcamy także do skorzystania ze zbiorów dostępnych w Pracowni Krajoznawczej, która udostępnia książki, mapy, przewodniki turystyczne, foldery, płyty CD itp. opracowania o tematyce turystyczno-krajoznawczej ze szczególnym uwzględnieniem regionu wielkopolskiego, ale także Polski, Europy i świata.

Od 2021 r. użytkownicy mają do dyspozycji czytelnię, w której mogą korzystać ze zbiorów wszystkich pracowni działu oraz stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu.

Wakacje-z-planszowkami.png

Wakacje-z-planszowkami.png Wakacje-z-planszowkami
png, 3.0 MiB, 3179x4494

Wakacje-w-bibliotece-Wojewodzkiej_2024 (1).png

plakat_konkurs_21062024-scaled.jpg

plakat_konkurs_21062024-scaled.jpg plakat_konkurs_21062024-scaled

Wakacje-w-bibliotece-Wojewodzkiej_2024.png

Zapraszamy wszystkich zain­tere­sowa­nych­ komedią i absurdem na costatnie przed wakacjami spotkanie Dyskusyjnego Klubu Mangi, które odbędzie się w Naszej Bibliotece przy ul. Prusa 3.
Widzimy się w środę, 26 czerwca 2024 r., o godz. 17:00 w czytelni.
DKM Manga (2).jpg

DKM Manga (2).jpg DKM Manga (2)

d.d.png

d.d.png d.d
png, 1.0 MiB, 2672x3780

kry_PLAKAT-70×100-cm-1.png

kry_PLAKAT-70×100-cm-1.png kry_PLAKAT-70×100-cm-1
png, 1.6 MiB, 1448x2000

Tym razem udamy się w podróż kulinarno-historyczną, a to dzięki Robertowi Makłowiczowi i jego książce pt. Cafe Museum.

Autor swe opowieści ubiera w niezwykle plastyczny i bardzo obrazowy język, co sprawia, że podczas czytania czujemy jakbyśmy byli w tych miejscach razem z nim. Delektowali się potrawami, pili trunki, a także zwiedzali wyjątkowe miejsca.

Spotykamy się 23 maja o godzinie 17:00 w Jeżycówce (ulica Słowackiego).

Zapraszamy serdecznie!
Cafe-Museum-300x221.jpg

Cafe-Museum-300x221.jpg Cafe-Museum-300x221

Zapraszamy wszystkich zain­tere­sowa­nych­ na majowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Mangi, które odbędzie się w Naszej Bibliotece przy ul. Prusa 3. Spotykamy się w środę, 22 maja 2024 r., o godz. 17:00 w czytelni.
Tym razem klubowicze zmierzą się z trzema tytułami: Reset, Poison City i Prophecy, których autorem jest Tetsuya Tsutsui. Każda z mang przedstawia inny problem dotyczący otaczającego nas społeczeństwa i wystawi na próbę naszą moralność oraz przekonania osobiste. Czy przyczynią się one do ich zweryfikowania albo zmuszą nas do głębszej analizy zastanej rzeczywistości?
Bohaterowie wspomnianych mang nie patrzą obojętnym okiem na problemy społeczne. Starają się walczyć z hipokryzją oraz nies­praw­iedl­iwoś­cią, jaka ich otacza, a jednocześnie mają wystarczająco otwarte umysły, aby nie szukać źródeł problemów w konkretnym zjawisku, tylko w nas samych. Dowiemy się, czy zrzucanie winy za wszelkie zło tego świata na medium, jakim jest manga i komiks ma jakieś podstawy i sens. Może wynika ono raczej ze złej woli lub jest konsekwencją stereotypów, nieznajomości tematu i nietolerancji ogółu?

DKM-Manga_maj_24_01.jpg

DKM-Manga_maj_24_01.jpg DKM-Manga_maj_24_01

Dla naszych czytelników i miłośników literatury przygotowaliśmy 50 bezpłatnych wejściówek na galę, które można odbierać do 13 maja br. w czytelni Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu przy ul. Prusa 3.
16 maja 2024 r. o godz. 17.00 w Auli Artis, ul. Kutrzeby 10 w Poznaniu.
Program -wbp.poznan.pl
Gala-Majowa_2024.jpg