Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu
[awatar]
Poznań WBPiCAK
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 61 66 40 873
Województwo: wielkopolskie
Adres: Bolesława Prusa 3
60-819 Poznań
E-mail: wypozyczalnia@wbp.poznan.pl

GODZINY OTWARCIA WYPOŻYCZALNI

poniedziałek, wtorek, czwartek
10:00-18:00

środa, piątek
godz. 9:00-16:00

tel. 61 66 40 873
www.wbp.poznan.pl

WBPiCAK zaprasza wszystkich zain­tere­sowa­nych­ miłośników książki do Wypożyczalni przy ul. Prusa 3, gdzie gromadzone i udostępniane są zbiory o charakterze naukowym i popu­larn­onau­kowy­m z zakresu nauk humanistyczno-społecznych, a także prawa, ekonomii, marketingu, informatyki, bibl­iote­kozn­awst­wa i informacji naukowej. Proponujemy również szeroki wybór tytułów z literatury pięknej i beletrystyki. Posiadamy również bogatą ofertę audiobooków, komiksów oraz literatury dla dzieci i młodzieży.

Przy ul. Prusa 3 użytkownicy mają do dyspozycji stanowiska komputerowe z dostępem do katalogu. Realizacja zamówień jest natychmiastowa. Książki są wypożyczane na zewnątrz.

Regulamin Wypożyczalni : www.wbp.poznan.pl

Biblioteka zajmuje się również realizacją zamówień międ­zybi­blio­tecz­nych dla bibliotek publicznych z terenu województwa wielkopolskiego. Rezerwacji można dokonać online poprzez formularz www.wbp.poznan.pl

Od 2010 r. Pracowania Digitalizacji Zbiorów WBPiCAK zaprasza do współpracy biblioteki publiczne Wielkopolski do digitalizacji swoich unikatowych zbiorów i umieszczeniu ich na stronie Wielkopolskiej Biblioteki Cyforwej

WBPiCAK gromadzi też szeroki wachlarz publikacji dotyczących Wielkopolski, w tym dokumenty życia społecznego, które w większości znajdują się w Pracowni Bibliografii Regionalnej na ul. Kramarskiej.

Zachęcamy także do skorzystania ze zbiorów dostępnych w Pracowni Krajoznawczej, która udostępnia książki, mapy, przewodniki turystyczne, foldery, płyty CD itp. opracowania o tematyce turystyczno-krajoznawczej ze szczególnym uwzględnieniem regionu wielkopolskiego, ale także Polski, Europy i świata.

Przy ul. Kramarskiej 32 użytkownicy mają do dyspozycji czytelnię, w której mogą korzystać ze zbiorów wszystkich pracowni działu oraz stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu.

Zapraszamy na długo wyczekiwaną imprezę krajoznawczą w cyklu Wielkopolska bez tajemnic:
Jeżyckie historie.

Na trasie poznamy poznańską dzielnicę Jeżyce z radosnymi i mrocznymi zakamarkami jej dziejów oraz jej niezwykłych mieszkańców.

Spacer tą samą trasą – w grupach 15-osobowych – odbędzie się w trzech terminach:
14 czerwca 2021 r. (poniedziałek)
15 czerwca 2021 r. (wtorek)
16 czerwca 2021 r. (środa)

Zapisy wyłącznie telefoniczne pod nr tel. 61 66 40 865 (zakup biletów na miejscu zbiórki).

Zapisy rozpoczniemy w środę 9 czerwca od godz. 12.00.

Zbiórka (tylko osoby zapisane!): ul. Dąbrowskiego w Poznaniu, naprzeciwko Teatru Nowego,
godz. 11.00.

Bilety w cenie 10 zł.
Regulamin: www.wbp.poznan.pl

Wyc-Plak-Wlkp_21-06-14-15-16.jpg Wyc-Plak-Wlkp_21-06-14-15-16
jpg, 888 KiB, 2556x3583
Komentarze (0)

Z okazji międ­zyna­rodo­wego­ Dnia Dziecka zapraszamy najmłodszych do wypożyczalni WBPiCAK, gdzie czekają na Was regały z książkami pełnymi przygód i humoru oraz inne niespodzianki.
Dzien-Dziecka_kiazeczki_prezenty2.jpg

Dzien-Dziecka_kiazeczki_prezenty2.jpg Dzien-Dziecka_kiazeczki_prezenty2
jpg, 3.4 MiB, 4128x3096
Komentarze (0)
WYDARZENIE
2021-6-1
T17:00
Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu 52.41088 16.90416 Bolesława Prusa 3 60-819 Poznań

Spotkali się w poznańskim oddziale telewizji – Henryk Derwich (1921-1983), niegdyś popularny rysownik-humorysta i Jan Kurek (ur. 1934), operator i reżyser telewizyjny. Pierwszy rysował dowcipne obrazki, których wizję przekazywał „na odległość” drugi, by mogły je oglądać w swoich telewizorach na przykład dzieci w programie „Co to jest?” (pod red. Marii Stengert). Łączyło ich coś jeszcze: adres zamieszkania - obaj mieszkali na poznańskim Łazarzu i utrwalali tamtejsze realia okresu PRL – jeden dowcipnie i z humorem, drugi z czułością i nostalgią. Wreszcie obaj chętnie za bohaterów swoich obrazków wybierali dzieci (Derwich także w ramach akcji Stop! Dziecko na drodze, której symbol funkcjonuje na ulicach Poznania do dzisiaj). Wystawa w WBPiCAK pokazuje tę ich wspólną pasję, a pretekstem do jej przypomnienia jest Dzień Dziecka oraz 100. rocznica urodzin Henryka Derwicha.
Zaproszenie_Derwich-Kurek_1.jpg

Zaproszenie_Derwich-Kurek_1.jpg Zaproszenie_Derwich-Kurek_1
jpg, 456 KiB, 1816x1280
Komentarze (0)
WYDARZENIE
2021-5-17
T18:00

17 maja 2021 premierę ma książka „Uroda świata się nie kończy”, która jest wyborem wierszy Jacka Łukasiewicza.

Przy okazji premiery książki zapraszamy serdecznie na wyjątkowe spotkanie poświęcone postaci zmarłego niedawno Poety, związanego nierozerwalnie z literackim Wrocławiem, w tym także z Festiwalem i Nagrodą Silesius.

Czytać wiersze Jacka Łukasiewicza i wspominać Go będą Jego przyjaciele i współpracownicy z wrocławskiej polonistyki: Andrzej Zawada, Joanna Orska i Paweł Mackiewicz (autor wspomnianego wyboru wierszy). Spotkanie poprowadzi Oskar Meller.

Spotkanie odbędzie się w ramach rozp­oczy­nają­cego­ się 6. Międ­zyna­rodo­wego­ Festiwalu Poezji Silesius jako transmisja online.

www.facebook.com

Komentarze (0)
WYDARZENIE
2021-5-29
T10:00

Wielkopolskie Porównania Filmowe – Warsztat! są przeglądem wielkopolskiej niep­rofe­sjon­alne­j twórczości filmowej - imprezą otwartą dla miłośników kina i niep­rofe­sjon­alny­ch twórców filmowych. Odbywają się w formie warsztatowej analizy operatorsko-reżyserskiej prowadzonej przez jurorów - profesjonalnych twórców filmowych, poprzedzonej projekcją danego filmu.

www.wbp.poznan.pl

Komentarze (0)

Jeśli nie macie pomysłu na zbliżający się weekend, to zapraszamy na sześć nowych tras questowych do Puszczy Zielonki!
Działają nowe trasy w Kicinie, po Skansenie Miniatur w Pobiedziskach, z Kasprem Pokraką w Kicinie, wokół Muzeum w Uzarzewie, po wielokulturowej Murowanej Goślinie i uroczych Skokach. Zobaczycie tam piękną przyrodę, drewniane kościółki, urocze miasteczka i Szlak Piastowski w pigułce

Ulotki z tekstem gry możecie pobrać ze strony:
regi­onwi­elko­pols­ka.pl

Kicin – dobrze, błogo, błękitnie

Po Kiszkowie z Kasprem Pokraką

Murowana Goślina z historią w tle

Skansen w Pobiedziskach, historia Piastów

Wyskocz do Skoków

Uzarzewo – gdzie historia z przyrodą się spotyka

Komentarze (0)
WYDARZENIE
2021-5-12
T18:00

Zapraszamy na kanał WBPiCAK na YouTube na spotkanie z Anną Kańtoch, autorką kryminałów, fantasy i książek z pogranicza gatunków.
Pisarka jest pięciokrotną laureatką Nagrody im. Janusza Zajdla – najważniejszego wyróżnienia fandomu fantastycznego (jedną otrzymała za powieść- pierwszy tom trylogii "Przedksiężycowi", kolejne – za opowiadania).
www.youtube.com

Komentarze (0)

„Warsztaty Mistrza – nowa nadzieja” to projekt, którego zadaniem będzie ochrona niematerialnego dziedzictwa kulturowego wielkopolskich tradycji dudziarskich poprzez organizację i realizację warsztatów budowy dud.

Zajęcia prowadzone będą w warsztacie budowniczego ludowych instrumentów muzycznych Andrzeja Mendlewskiego przez okres 7 miesięcy. Uczestnicy nauczą się jak budować i grać na regionalnych instrumentach i pomogą w pielęgnowaniu tradycji przodków oraz utrzymaniu aktywności zanikającego zawodu budowniczego.

Projekt zakończy wystawa prac uczestników oraz dokumentacja fotograficzna i filmowa poszczególnych etapów szkolenia.

Komentarze (0)
WYDARZENIE
2021-4-15
T19:00
Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu 52.41088 16.90416 Bolesława Prusa 3 60-819 Poznań

Wydawnictwo WBPiCAK wspólnie z Kanałem Książkowym zaprasza na spotkanie online z Patrycją Sikorą, autorką nominowaną w ubiegłym roku do Paszportu Polityki za tomik „Instrukcja dla ludzi nie stąd”.

Rozmowę poprowadzi Marcin Pierzchliński.

www.facebook.com

Komentarze (0)

Kochani Czytelnicy,

doczekaliśmy się: Koziołek Klemens z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie dotarł do Poznania do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Uroczy Klemens kocha książki, podróże oraz biblioteki. W związku z tym, że na swojej drodze spotkał ciekawych i sympatycznych bibliotekarzy nie wyklucza, że po dokończeniu podróży po 13 bibliotekach w całej Polsce zostanie bibliotekarzem. Czego mu gorąco życzymy i trzymamy kciuki!

DSC00210.jpg

DSC00210.jpg DSC00210
jpg, 11 KiB, 258x172
Komentarze (0)
1 2 3 4 5 6
kasiamalczewska95
malgorzata.grupinska
nati15015
pat_114
joanna.z.olszewska
zuzanna.marczuk0
Jack.Bright
usunięte konto
Złotów MBP
joanna.skiera-thomas
Mufka
Czerwonak GBP
kasjopea
magdapaczesna
seba1271
virako

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo