Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu
[awatar]
Poznań WBPiCAK
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 61 66 40 873
Województwo: wielkopolskie
Adres: Bolesława Prusa 3
60-819 Poznań
E-mail: wypozyczalnia@wbp.poznan.pl

GODZINY OTWARCIA WYPOŻYCZALNI

poniedziałek, wtorek, czwartek
10:00-18:00

środa, piątek
godz. 9:00-16:00

tel. 61 66 40 873
www.wbp.poznan.pl

WBPiCAK zaprasza wszystkich zain­tere­sowa­nych­ miłośników książki do Wypożyczalni przy ul. Prusa 3, gdzie gromadzone i udostępniane są zbiory o charakterze naukowym i popu­larn­onau­kowy­m z zakresu nauk humanistyczno-społecznych, a także prawa, ekonomii, marketingu, informatyki, bibl­iote­kozn­awst­wa i informacji naukowej. Proponujemy również szeroki wybór tytułów z literatury pięknej i beletrystyki. Posiadamy również bogatą ofertę audiobooków, komiksów oraz literatury dla dzieci i młodzieży.

Przy ul. Prusa 3 użytkownicy mają do dyspozycji stanowiska komputerowe z dostępem do katalogu. Realizacja zamówień jest natychmiastowa. Książki są wypożyczane na zewnątrz.

Regulamin Wypożyczalni : www.wbp.poznan.pl

Biblioteka zajmuje się również realizacją zamówień międ­zybi­blio­tecz­nych dla bibliotek publicznych z terenu województwa wielkopolskiego. Rezerwacji można dokonać online poprzez formularz www.wbp.poznan.pl

Od 2010 r. Pracowania Digitalizacji Zbiorów WBPiCAK zaprasza do współpracy biblioteki publiczne Wielkopolski do digitalizacji swoich unikatowych zbiorów i umieszczeniu ich na stronie Wielkopolskiej Biblioteki Cyforwej

WBPiCAK gromadzi też szeroki wachlarz publikacji dotyczących Wielkopolski, w tym dokumenty życia społecznego, które w większości znajdują się w Pracowni Bibliografii Regionalnej na ul. Kramarskiej.

Zachęcamy także do skorzystania ze zbiorów dostępnych w Pracowni Krajoznawczej, która udostępnia książki, mapy, przewodniki turystyczne, foldery, płyty CD itp. opracowania o tematyce turystyczno-krajoznawczej ze szczególnym uwzględnieniem regionu wielkopolskiego, ale także Polski, Europy i świata.

Przy ul. Kramarskiej 32 użytkownicy mają do dyspozycji czytelnię, w której mogą korzystać ze zbiorów wszystkich pracowni działu oraz stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu.

„Warsztaty Mistrza – nowa nadzieja” to projekt, którego zadaniem będzie ochrona niematerialnego dziedzictwa kulturowego wielkopolskich tradycji dudziarskich poprzez organizację i realizację warsztatów budowy dud.

Zajęcia prowadzone będą w warsztacie budowniczego ludowych instrumentów muzycznych Andrzeja Mendlewskiego przez okres 7 miesięcy. Uczestnicy nauczą się jak budować i grać na regionalnych instrumentach i pomogą w pielęgnowaniu tradycji przodków oraz utrzymaniu aktywności zanikającego zawodu budowniczego.

Projekt zakończy wystawa prac uczestników oraz dokumentacja fotograficzna i filmowa poszczególnych etapów szkolenia.

Komentarze (0)
WYDARZENIE
2021-4-15
T19:00
Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu 52.41088 16.90416 Bolesława Prusa 3 60-819 Poznań

Wydawnictwo WBPiCAK wspólnie z Kanałem Książkowym zaprasza na spotkanie online z Patrycją Sikorą, autorką nominowaną w ubiegłym roku do Paszportu Polityki za tomik „Instrukcja dla ludzi nie stąd”.

Rozmowę poprowadzi Marcin Pierzchliński.

www.facebook.com

Komentarze (0)

Kochani Czytelnicy,

doczekaliśmy się: Koziołek Klemens z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie dotarł do Poznania do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Uroczy Klemens kocha książki, podróże oraz biblioteki. W związku z tym, że na swojej drodze spotkał ciekawych i sympatycznych bibliotekarzy nie wyklucza, że po dokończeniu podróży po 13 bibliotekach w całej Polsce zostanie bibliotekarzem. Czego mu gorąco życzymy i trzymamy kciuki!

DSC00210.jpg

DSC00210.jpg DSC00210
jpg, 11 KiB, 258x172
Komentarze (0)

Zapraszamy wszystkich chętnych na nową questową ścieżkę, opracowaną w serii Wielkopolskie Questy. Tym razem trasa poprowadzi po jednej z najbardziej malowniczych poznańskich dzielnic – Jeżycach. Zobaczycie tu secesyjne perełki – pięknie zdobione kamienice, kute balustrady i kamienne kwiaty. Obok zabytkowych kamienic będą urocze zaułki, a przede wszystkim niezwykłe historie mieszkańców Jeżyc.

Ulotkę z tekstem gry można samodzielnie wydrukować ze strony: regi­onwi­elko­pols­ka.pl

Udział w grze jest bezpłatny, nie wymaga wcześniejszych zapisów, gra jest dostępna bez ograniczeń czasowych.

Komentarze (0)

Drodzy Czytelnicy!

Zapraszamy do wypożyczalni WBPiCAK, która jest czynna w dotychczasowych godzinach.

Prosimy pamiętać o:

maseczkach, rękawiczkach i dezynfekcji rąk;
zachowaniu odstępu;
rezerwowaniu książki wcześniej.

WAŻNE!
W wypożyczalni może przebywać tylko 1 Czytelnik!

UWAGA!
Od 23 marca do 31 maja 2021 nie będziemy naliczać kar za nieterminowe zwroty książek.

Przed budynkiem naszej biblioteki od ulicy Prusa 3 stoi wrzutnia. Możecie Państwo oddawać pozycje wypożyczone z WBPiCAK 24 godziny na dobę.
Pamiętajcie tylko, by wkładać książki do wrzutni pojedynczo grzbietem tomu w dół.
Książki będą odpisane z konta czytelnika w następnym dniu roboczym, dlatego prosimy o sprawdzenie stanu swojego konta następnego dnia roboczego.

Polecamy korzystanie z bezpłatnego dostępu do książek elektronicznych za pośrednictwem platform: Legimi (od 1 kwietnia nowa pula) i IBUK Libra, kody dostępne dla czytelników w Wypożyczalni.

Zależnie od rozwoju sytuacji epid­emio­logi­czne­j w kraju decyzje dotyczące dalszego funkcjonowania wypożyczalni mogą ulec zmianie.

Komentarze (0)

Nasza biblioteka oferuje bezpłatny dostęp do kursów online dla osób zain­tere­sowa­nych­ programowaniem.
Bierzemy udział w projekcie #koduj_pro, dzięki któremu zyskujecie możliwość wypożyczenia kursów: Python level 1 oraz SQL level 1 na okres 21 dni. Po upływie terminu wypożyczenia licencji, można ponownie zgłosić się o jej przydzielenie.
Ilość aktywnych licencji ograniczona.

www.wbp.poznan.pl

Komentarze (0)
Komentarze (0)

Konkurs skierowany jest do młodzieży, której głos w obecnym czasie zdaje się być niesłyszalny, do osób, które stają się niemymi wykonawcami nakazów „od - do” w ramach wyższych, często niezrozumiałych dla nich celów; zmuszonych zmienić swoje dotychczasowe zwyczaje, rezygnując przy tym z tego, co dla młodości istotne, ważne i podporządkować się temu co „właściwe”.

Konkurs ma na celu oddanie głosu i zaprezentowanie myśli, wrażliwości i refleksji młodych ludzi w tym bezp­rece­dens­owym­ dla nas wszystkich czasie, który być może na nowo zdefiniuje nasze wzajemne relacje oraz nada nowe znaczenie /wielu/ słowom i zwyczajom.

Error 2k20... jest zarazem konkursem fotograficznym jak i naborem na wystawę, której wernisaż jest planowany 1.06.2021 (bardzo chcielibyśmy, by warunki epid­emio­logi­czne­ pozwoliły nam ją zorganizować w normalnych warunkach – jeśli to się nie uda to zaproponujemy jakąś formę online). Całości wydarzenia będzie towarzyszyła publikacja, w której będzie zaprezentowany szeroki wybór zgłoszonych prac. Na zgłoszenia czekamy do 10.05.2021. Nedesłane prace oceni profesjonalne jury. Dla autorów najciekawszych realizacji są przewidziane nagrody rzeczowe. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Zachęcamy do udziały!

Poniżej znajdują karty zgłoszeń dla osób pełnoletnich i niepełnoletnich oraz regulamin konkursu. Karty zgłoszeń prosimy uzupełnić i odesłać wraz ze zdjęciami na adres: foto@wbp.poznan.pl

Komentarze (0)

Drodzy Czytelnicy,
zapewne ucieszy Was wiadomość, że przed budynkiem naszej biblioteki na ul. Prusa 3 została ustawiona wrzutnia na książki. Teraz możecie oddawać pozycje wypożyczone z WBPiCAK 24 godziny na dobę.
Pamiętajcie tylko, by wkładać książki do wrzutni pojedynczo grzbietem tomu w dół.

Komentarze (0)

Drodzy Państwo,

zakończyliśmy przeprowadzkę do wyremontowanego budynku na ulicy Prusa 3.

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 25.12.2020 r. zapraszamy wszystkich Państwa do Wypożyczalni od 18 stycznia 2021 r.

Termin – niezależnie od nas – może ulec zmianie.

Za okres zamknięcia biblioteki nie będą naliczane opłaty za przetrzymanie zbiorów!.

Za utrudnienia przepraszamy, gorąco Państwa zapraszamy i czekamy na 18 stycznia!

Komentarze (0)
1 2 3 4 5
pat_114
joanna.z.olszewska
zuzanna.marczuk0
Jack.Bright
usunięte konto
Złotów MBP
joanna.skiera-thomas
Mufka
Czerwonak GBP
kasjopea
magdapaczesna
seba1271
virako
quietus
dorota_pawlicka
Poziomka

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo