• "Eragon" to książka niezwykła. Czytając ją, czasami wprost nie mogłam uwierzyć, że napisał ją piętnastoletni chłopak - Christpher Paolini. Wykreowany przez autora świat pełen magii, nieb­ezpi­ecze­ństw­ i niezwykłych stworzeń potrafi wciągnąć na baaardzo długo... I choć, jak dla mnie, było w niej trochę zbyt mało humoru i zbyt dużo powagi, to i tak całość przeczytałam z ogromną przyjemnością i to bardzo szybko. Szczerze polecam choć nie wszystkim może ona przypaść do gustu ! :)
  +6 trafna
 • Pierwsza książka, która wstrząsnęła i zmieniła moje życie na równi z Harrym Potterem
  +2 trafna
 • Dobrze się czyta, ale niektóre momenty wręcz przekopiowane z "Władcy Pierścieni" Tolkiena, książka mało oryginalna. Bardziej podobała mi się druga część "Najstarszy".
  +2 trafna
 • Eragon to piekna historia o najc­udow­niej­szyc­h magicznych stworzeniach - Smokach. No i oczywiście jch jeźdźcach. A raczej o ich powrocie do Alagaesii. Piękna historia w świetnie wykreowanym świecie. Potrafi trzymać w napięciu, bawić i zaskakiwać. Paolini stworzył ciekawych boahterów pierwszo jak i drugo planowych. Niewykle interesujący okazali się Solembum i Angela. Ten pierwszy to kot, ta druga to oczywiście czarownica. Razem z Eragonem poznajemy świat, uczymi się walczyć i podejmujemy decyzję o wojnie. Po co ta wojna? Nasz młody bohater również tego jeszcze nie rozumie. Wielu, rzeczy od niego wymagają mądrzejśi od niego i na razie musi ich słuchać.
 • Książa dla miłośnika fantastyki i nie tylko. • Zdecydowanie cudowna, pełna magii i nowego świata, który porywa czytelnika w swoje sidła. • Bardzo się cieszę, że dane mi było ją przeczytać.
 • Chłopakktóry był nikim staje się nagle osobą która może uratować świat lub go znis­zczy­ćZna­jduj­ąc dziwny kamień rzuca na siebie wielką odpo­wied­zial­ność­. Książka napisana przez 17-ka podbiła serca młodych fanów.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo