Najnowsze wpisy na blogach
1
...
947 948 949
...
983
  • "Zimowe warsztaty rękodzielnicze"
    [Obraz] • Minęły ferie zimowe a z nimi skończyły się "Zimowe warsztaty rękodzielnicze" skierowane do dzieci ze starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum. W pięciu zajęciach brało każdorazowo udział dziesięć osób. • Cykl spotkań rozpoczęły zajęcia z decoupage, w trakcie których dziewczęta poznały podstawy tej techniki i ozdobiły pudełeczka. Decoupage był również tematem ostatnich zajęć, tym razem jago kolejny stopień wtajemniczenia - spękania. W trakcie spotkań uczestniczki wykonały oryginalne pojemniki z butelek PET, zmagały się z haftem sutaszowym, zrobiły śliczną biżuterię z filcu oraz na zakończenie serduszko-zawieszkę do telefonu. • Pięć dni szybko minęły, choć czasem było bardzo trudno, to satysfakcja z pozyskanych umiejętności i wykonanych własnoręcznie przedmiotów wynagrodziła każdą kropelkę krwi przelaną z ukutego palca. • Oprac. Wioletta Duda •
    [awatar]
    Świecie MBP
  • Wspomnienia z ferii zimowych w filii w Czaplach
    [Obraz] • Ferie w bibliotece to nie tylko czytanie książek. Spotkania w bibliotece były ciekawą propozycją spędzenia czasu wolnego. Przypominam, że biblioteka zapewnia bezpłatny dostęp do Internetu. Dzieci grały w edukacyjne gry komputerowe, korzystały z programu FunEnglish – połączenie nauki języka angielskiego z zabawą, grały w gry planszowe. • Zain­tere­sowa­niem­ zawsze cieszą się zajęcia plastyczne. Tak było i tym razem. Młodzi czytelnicy wykonali wesołe zwierzęta z papieru. Kolorowy świat zwierząt zatytułowali „Zimowe zoo”. Tworzyli kartki walentynkowe dla bliskiej osoby. Czas spędzony w bibliotece, jak same dzieci stwierdziły, upłynął ciekawie i atrakcyjnie. • Więcej zdjęć
    [awatar]
    Świecie MBP
  • Zapraszamy na spotkanie DKK 24 lutego o godz. 17:00
    [Obraz]
    [awatar]
    Świecie MBP
  • Serfowanie w sieci w konstantynowskiej Bibliotece....
    Powoli zbliżamy się do końca tej tury bibliotecznych zajęć komputerowych. Już dwie grupy coraz swobodniej potrafią poruszać się po świecie Internetu. Pierwszej z nich pokazałyśmy najp­opul­arni­ejsz­e polskie portale internetowe oraz uczyłyśmy w jaki sposób kopiować teksty i obrazki z sieci. Druga natomiast poznawała świat dzięki Google Maps, oraz korzystała z wyszukiwarek typu Google Grafika i Google Filmy. • Zajęcia z podstaw obsługi komputera i Internetu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Konstantynowie Łódzkim odbywają się w godzinach 16.00 - 17.00 (I grupa), oraz 17.00 - 18.00 (II grupa). Dzień tygodnia (czwartek) pozostaje bez zmian. Dla chętnych możliwe są również zajęcia indywidualne w godzinach pracy Biblioteki. Wszystkich zain­tere­sowa­nych­ prosimy o kontakt pod numerami telefonów 663 200 455, (42) 211 16 51. • Spotkania odbywają się pod patronatem Polski Cyfrowej Równych Szans. PCRS jest projektem działającym od 2011 roku i jego celem jest prze­ciwd­ział­anie­ wykluczeniu cyfrowemu dorosłych Polek i Polaków. Głównymi beneficjentami są "Latarnicy Polski Cyfrowej" - lokalni działacze, których zadaniem jest szerzenie umiejętności korzystania z nowych technologii. W lipcu 2012 roku - dwie z nas - Karolina Lipińska - Baran i Sylwia Jędras - powiększyłyśmy grono "Latarników" uczestnicząc w dwudniowym szkoleniu i odbierając Certyfikat Latarnika Polski Cyfrowej Równych Szans. Nabyłyśmy tym samym prawo do organizacji szkoleń komputerowo - internetowych na terenie naszej gminy. • Na zajęciach nasi kursanci korzystają z darmowego Internetu dostarczonego przez Fundację Orange w ramach programu "Akademia Orange dla Bibliotek". • Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia portalu www.latarnicy.pl na którym między innymi można zapoznać się głębiej z ideą i historią projektu, naszymi relacjami z zajęć, oraz odnaleźć innych "Latarników" działających niedaleko Państwa zamieszkania. Aby nas odnaleść wystarczy na głównej stronie portalu kliknąć na opcję ZNAJDŹ LATARNIKA, a następnie wpisać "Konstantynów Łódzki".
    [awatar]
    Konstantynów Łódzki MBP
  • Kto czyta - żyje wielokrotnie
    11 i 12 lutego 2014 roku komisja konkursowa w składzie: Marzena Kuropka, Sławomir Bąk i Ewa Jędrysiak wyłoniła zwycięzców w pięciu kategoriach wiekowych oraz przyznała tytuł „Czytelnika Roku 2013”. Aby zdobyć miano Czytelnika Roku, należało systematycznie wypożyczać i czytać książki oraz zachęcać innych do czytania, brać udział w imprezach organizowanych przez bibliotekę. Głównym kryterium dla komisji była ilość przeczytanych książek w 2013 roku oraz popularyzowanie książki i czytelnictwa. • Konkurs trwał od stycznia do grudnia 2013 roku, a jego celem było popularyzowanie czytelnictwa, zainteresowanie użytkowników biblioteki dobrą książką, rozwój emocjonalny poprzez literaturę, zdobycie nowych czytelników, zachęcenie do częstszego odwiedzania biblioteki oraz udziału w imprezach kulturalnych przez nią organizowanych. • Wyłonienie kandydatów wcale nie było takie łatwe. Wyróżnione zostały osoby, które w zeszłym roku wypożyczyły najwięcej książek. Spośród czytelników najmłodszych – przedszkolaków najlepsi okazali się: Izabela Kania – zdobywczyni I miejsca, Maria i Zofia Dembne – II miejsce oraz Martyna Chwalińska – III. W kategorii szkół podstawowych nagrody przyznano: I miejsce – Franciszek Sobczyk (kl. I), II – Weronika Grossek (kl. II), III – Joanna Siemańska (kl. IV). Zaś wśród czytelników gimnazjum najlepsi okazali się: I miejsce – Daria Piorun (kl. II), II – Ewelina Dubicka (kl. II), • III – Anita Głąb (kl. II). Natomiast szkoły ponadgimnazjalne reprezentowały: • I miejsce – Aleksandra Dubicka (kl. III), II – Justyna Głąb (kl. II), III – Karolina Pietr (kl III). W kategorii osób dorosłych zwycięzcami okazały się: I miejsce – Patrycja Gudra, II – Urszula Górecka oraz III – Teresa Gaze. Nagrody odebrali również wyróżnieni w konkursie: Natalia Kłobuch (przedszkole), Martyna Wiśniewska (kl. I SP), Daria Schudy (kl. III SP) oraz czytelnicy dorośli: Elżbieta Misiak, Wanda Waloszczyk, Wioletta Laryś, Helena Marczyk, Justyna Ciemna, Teresa Słobodzian, Patrycja Burlikowska, Pelagia Kruszelnicka, Maria Bieda, Teresa Nawrocka, Katarzyna Labryszewska, Elżbieta Pisuła, Maria Węgrzynowicz. Spośród wszystkich laureatów konkursu rekordzistką okazała się Iza Kania, która miała na swoim koncie 217 przeczytanych książek. Ta rekordowa liczba uczyniła ją zdobywczynią tytułu „Czytelnik Roku 2013”. Nagrody dla czytelników wręczyła dyrektor Biblioteki Publicznej w Bralinie Ewa Jędrysiak.
    [awatar]
    Bralin BP
  • Zaproszenie.
    Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie oraz Wydział Edukacji Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego, zapraszają dzieci i młodzież szkolną, do udziału w „Międzyszkolnym Konkursie Literackim o Złote Pióro Prezydenta Jaworzna” Edycja XVIII - 2014. Głównym celem rywalizacji jest rozbudzenie fantazji i wyobraźni twórczej młodych ludzi, poprzez zachęcenie ich do podejmowania samodzielnych prób literackich. Zadaniem konkursu, który na stałe wpisał się w tradycję literackich wydarzeń w bibliotece, jest również wspieranie młodych talentów i podkreślenie wartości, jaką jest sprawne posługiwanie się językiem. • Termin składania prac upływa 31 marca 2014 r. • Nagrodzone i wyróżnione utwory zostaną opublikowane w książce „Międzyszkolny konkurs literacki o Złote Pióro Prezydenta Jaworzna: laureaci”. Za najlepsze teksty przyznawane są prestiżowe nagrody Prezydenta Miasta Jaworzna – patrona konkursu. • Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej www.biblioteka.jaw.pl • Uroczysta gala finałowa zaplanowana jest w czerwcu br., podczas obchodów Dni Jaworzna. Konkurs swoim patronatem objęli: Biblioteka Śląska, Telewizja TVS, www.portal-pisarski.pl.
    [awatar]
    Jaworzno MBP
  • Dary dla biblioteki
    Wiosna tuż... tuż... przyroda zaczyna się budzić z zimowego snu... nasze "sówki" są na to dobrym przykładem. Lecz czy to przypadek - że darczyńcą i przyjacielem Gminnej Biblioteki w Gromniku jest Pan Tomasz Sówka ? - DZIĘKUJEMY. • [Obraz]
    [awatar]
    Gromnik GBP
  • GBP Filia Żeleźnikowa Wielka
    GBP Filia Żeleźnikowa Wielka zaprosiła miłośników puzzli do • zabawy, polegającej na ułożeniu kompozycji o ilości 1000 części. • Swój udział zgłosiło kilka osób. Najbardziej cierpliwym i wytrwałym okazał się Bronisław Barnach który dokończył obrazek w czasie ferii , zdobywając tym samym pierwsze miejsce oraz nagrodę .
    [awatar]
    Nawojowa GBP
  • Ferie w Bibliotece 2014
    Ferie w Bibliotece w dniach od 3 lutego do 14 lutego. • W Gminnej Bibliotece Publicznej w Nawojowej odbywały się zajęcia dla dzieci w trakcie ferii, w zajęciach tych wzięło udział 20 dzieci z tereny gminy Nawojowa. Dzieci spędzały ok 4 godziny dziennie w bibliotece wykonując prace plastyczne, bawiąc się i grając w gry grupowe oraz oglądając bajki.
    [awatar]
    Nawojowa GBP
  • Zabawy z wierszami pana Tuwima.
    W dniu 19 lutego 2014 r gościliśmy dwie grupy przedszkolaków z Przedszkola „Magnolki”. • Bawiliśmy się wesoło. Dzieci poznały historię zapominalskiego Słonia Trąbalskiego i pomogły sympatycznemu Dziadkowi z wiersza Juliana Tuwima wyciągnąć rzepkę. • Równie interesujące jak wesołe zabawy okazały się biblioteczne książki. A ponieważ w bibliotece jest dużo magicznych książek z pięknymi trójwymiarowymi ilustracjami, oraz różnymi dźwiękami i odgłosami, toteż czasami aż trudno zdecydować, którą książkę wypożyczyć do domu? • Dziękujemy za dzisiejsze spotkanie i zapraszamy do odwiedzin z rodzicami.
    [awatar]
    Konstantynów Łódzki MBP
  • Odwiedziły nas konstantynowskie "Magnolki".
    Byliśmy nad strumykiem, gdzie mieszka ropucha wraz ze swoim synem, odwiedziliśmy podziemne mieszkanie myszy polnej i kreta, a w końcu wraz z wesołą jaskółką i Calineczką przenieśliśmy się do bajecznego świata maleńkich Elfów. • Każdy z naszych gości mógł przekonać się co dzieje się po drugiej stronie kurtyny Bibliotecznego Teatrzyku Kukiełkowego i spróbować roli aktora lalkowego. • Po powrocie z baśniowej podróży wspólnie przeglądaliśmy i czytaliśmy biblioteczne książki, a na zakończenie, każdy wybrał tę najpiękniejszą do wypożyczenia. • Dziękujemy za uśmiechy i do zobaczenia w bibliotece.
    [awatar]
    Konstantynów Łódzki MBP
  • Ferie z Franklinem w Staszkówce już za nami!
    Ferie dobiegły końca. A szkoda, bo w drugim tygodniu Biblioteka w Staszkówce, gościła sympatycznego żółwika Franklina - przyjaciela wielu dzieci. • Podczas codziennych spotkań, dzieci poznawały ciekawe przygody Franklina, wykonywały różne prace plastyczne, bawiły się wesoło, ale przede wszystkim uczyły się jak zachować się w sytuacjach, które były dla żółwika trudne. Dzieci upiekły "Franklinowe ciasteczka pieguski", zrobiły kolorowe motylki oraz prezenty walentynkowe dla najbliższych,a na zakończenie zajęć wykleiły wydzieranką piękny plakat z Franklinem, który teraz zdobi naszą bibliotekę. • [Obraz]
    [awatar]
    Moszczenica OKiB
  • Oleska nowość
    Nowa oleska publikacja w naszym katalogu: [Link] • [Obraz]
    [awatar]
    Olesno OBP
  • Jaką książkę polecają ....?
    Jaką książkę polecają w tym miesiącu uśmiechnięte członkinie oleskiego Dyskusyjnego Klubu Książki? Odpowiedź tutaj: [Link] • [Obraz]
    [awatar]
    Olesno OBP
  • 20.02.2014 r. - Spotkanie z ks. Wojciechem Lemańskim i Anną Wacławik-Orpik
    [Obraz] • Więcej na: [Link]
    [awatar]
    Opole MBP
  • 19.02.2014 r. - wernisaż wystawy Joli Jastrząb
    [Obraz] • Więcej na: [Link]
    [awatar]
    Opole MBP
  • 18.02. 2014 - Amerykańska Włóczęga – Teksas
    [Obraz] • Amerykańska Włóczęga – Teksas • 18 lutego 2014 / wtorek / godz. 17:00 • Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu w ramach programu Ameryka w Twojej Bibliotece po raz trzeci organizuje Amerykańską Włóczęgę! Tym razem wraz z konsulem Jeffem Gaskillem i podróżnikiem Patrykiem Szymańskim (fandango.xpedia.pl) odwiedzimy pustynny stan muzyki country, kapeluszy oraz ciężarówek i sprawdzimy, czy te określenia są tylko stereotypami. Jaki jest Teksas? Zapraszamy 18 lutego o godz. 17:00! • Na ten czas szpilki zamieni na kowbojki i przygotuje dla nas poczęstunek. Kto? Patrycja Bułakowska, autorka bloga w Szpilkach po Krakowskiej (wszp­ilka­chpo­krak­owskiej.blogspot.com)! • www.facebook.com/ameryka.mbp.opole • [Link]
    [awatar]
    Opole MBP
  • Kolejne Złote Forszpany - zapraszamy
    Mediateka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu • zaprasza wszystkich • kochających kino i dobrą zabawę • do udziału w szalonej akcji • ZŁOTE FORSZPANY czyli niepoważne nagrody filmowe • [Obraz] • Więcej na: [Link]
    [awatar]
    Opole MBP
  • Ferie z Franklinem
    W drugi tydzień ferii w pomieszczeniach Ośrodka Kultury i Biblioteki w Moszczenicy gościł niezwykły bohater kanadyjskich bajek, wesoły, zielony żółw Franklin. Razem z nim uczestnicy „Ferii z Franklinem” zapoznawali się z przygodami książkowego bohatera, zawartymi w książeczkach dostępnych w bibliotece. Rozmawiali na temat swojego hobby, przyjaźni, ciekawych miejsc w Moszczenicy. Wykonali walentynkowe serduszka z masy solnej i oryginalnie ozdobili walentynkowe kartki. W Walentynki prawie wszystkie dzieci przyszły ubrane w czerwone elementy garderoby. Jedna z uczestniczek miała nawet walentynkowa fryzurę, w kształcie serca. Nie zabrakło zabaw ruchowych, logicznych, planszowych. Codziennie dzieci otrzymywały coś ciepłego do jedzenia, aby przez cztery godziny nie zabrakło energii do wspólnej zabawy. Ilustracją do gwarnych zajęć, które odbywały się w czasie ferii są zdjęcia zamieszczone na stronie UG w Moszczenicy. [Obraz]
    [awatar]
    Moszczenica OKiB
  • Bezśnieżna biblioteka...
    W bibliotece śniegu nie ma nigdy, jesteśmy więc (jak co roku) przygotowani na bezśnieżne ferie – Filia dla Dzieci zaprasza: • [Obraz] [Obraz]
    [awatar]
    Olesno OBP
1
...
947 948 949
...
983

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo