Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksa hrabiego Wężyka w Baranowie
[awatar]
Baranów GBP
13 953
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 62 781 04 46
Województwo: wielkopolskie
Powiat: kępiński
Adres: Rynek 21
63-604 Baranów
E-mail: biblioteka@baranow.ug.gov.pl
Ekspozycja
Zbiory
Nowości w bibliotece
 • Dzielny Oczak. Cz. 6
  Chylińska, Agnieszka
  Brak ocen
 • W samym sercu morza
  Między Słowami
  Brak ocen
 • Klub Jednorożców
  Snior, Suzy
  Brak ocen
 • Córeczki tatusia
  Steel, Danielle
  Brak ocen
 • Pamiętnik szeptuchy
  Gąsiorowska, Dorota d
  Brak ocen
1 2 3 4 5 6 7

W dniu 26 października br. w Bibliotece w Mroczeniu odbyło się spotkanie autorskie z Panią Grażyną Bąkiewicz - historykiem, pedagogiem, autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z Gimnazjum w Mroczeniu, podczas którego pisarka niezwykle ciekawie opowiadała o swoich książkach. Mówiła również o tym skąd czerpie swoje inspiracje do napisania ich. Opowiadała też jak dużo dla niej znaczy pisanie, któremu teraz może się całkowicie poświecić. Wprowadzając młodzież w świat tytułowego ,,Korniszonka”, Klary, Olka czy Ady - bohaterów swoich książek, autorka wspominała, iż większość tych historii, splotów zdarzeń, które przelała na papier jest prawdziwa. Usłyszane historie, stały się inspiracją do opisania niezwykłych przygód i rzeczywistych wydarzeń. Opowiadając po krótce fabułę swoich książek, zachęcała młodych czytelników do sięgnięcia po nie i zapoznanie się z całą lekturą. Pani Bąkiewicz za swoją twórczość uzyskała wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Jest laureatką I nagrody IBBY. Powieść autorki ,,O Melba!” została uznana książką roku 2002. A ,,Stan podgorączkowy”, i ,,Będę u Klary” nominowane były do nagrody IBBY. ,,Korniszonek”, powieść dla dzieci, otrzymała honorowe wyróżnienie Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych 2004 r., przyznawane przez Bibliotekę Raczyńskich. Natomiast książka ,, Muchy w Butelce” nominowana była w 2009 roku do nagrody Srebrnego Kałamarza, przyznawanej przez fundację ,,Zielona Gęś”.
W trakcie spotkania, uczestnicy mogli również zadawać pytania autorce na które chętnie odpowiadała. Wiele osób skorzystało też z możliwości nabycia powieści z autografem. Książki Grażyny Bąkiewicz z dedykacją dla czytelników znajdują się w naszej bibliotece. Serdecznie zapraszamy.

Komentarze (0)

W dniach od 27.09 – do 03.10.2015 w Bibliotece w Mroczeniu, została zorganizowana wystawa poświęcona ocenzurowanym książką. Na początku lat 50 XX wieku, w myśl poprawności politycznej usunięto z polskich bibliotek ok. 2500 tytułów w milionach egzemplarzy. W latach późniejszych zakaz druku i dystrybucji objął ok. 5 tys. pozycji. Nie znasz jeszcze tytułów niewygodnych i niechcianych? W trakcie trwania Ogól­nośw­iato­wego­ Tygodnia Zakazanych Książek możesz to Sprawdzić!

Komentarze (0)

W dniu 10 czerwca br. w Bibliotece w Mroczeniu odbyło się spotkanie autorskie z Pawłem Wakułą, znanym ilustratorem i autorem książek dla dzieci. Uczestniczyli w nim dzieci ze Szkoły Podstawowej w Łęce Mroczeńskiej i Grębaninie.
Paweł Wakuła z zawodu jest plastykiem, jak sam o sobie mówi, rysownikiem-humorystą. Od wielu lat współpracuje z największym polskim tygodnikiem „Angora”, ilustrując artykuły (m.in. w „Angorce”), publikując żarty rysunkowe oraz pisząc krótkie humoreski. W dorobku pisarskim znajdują się książki dla dzieci: „O czym szumi las”, „Na tropie sześcioptaka”, „Kajtek i Yetik”, „Kajtek i Yetik podnoszą żagle”, „Co w trawie piszczy”, „Mój tata jest olbrzymem”, „Jagiełło pod prysznicem”.
Podczas spotkania, autor w ciekawy sposób opowiadał o swojej pracy, pasjach, zachęcając dzieci do twórczości literackiej i plastycznej. Opowiadania o swoich książkach wzbogacił rysunkami, które szybko i sprawnie wychodziły z pod jego ręki, wzbudzając ogólny entuzjazm wśród dzieci. Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać leśnika Piątka, Ogryzka (małego szczura laboratoryjnego) i Maurycego (krasnoludka) i wielu innych wesołych bohaterów książek „O czym szumi las” i „Na tropie sześcioptaka”. Autor pytał również dzieci o znane im magiczne postacie z polskich baśni. Padły tu takie ich nazwy jak wodnik, rusałka, bagiennik, utopiec, dziwożona, wiły - słowiańskie elfy czy bobok. Wszystkie te dziwne stwory są mieszkańcami Doliny Bagiennej Trawy i bohaterami książki „Co w trawie piszczy”. Na zakończenie można było kupić książki, które autor chętnie podpisywał i ozdabiał rysunkami.

Komentarze (0)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Placówki
Baranów GBP
Rynek 21
63-604 Baranów
0
Filia biblioteczna w Mroczeniu
Mroczeń 146
63-604 Baranów
0
Filia biblioteczna w Słupi
ul. Szeroka 25
63-648 Słupia pod Kępnem
0
Forum biblioteki

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tej biblioteki.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo