Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksa hrabiego Wężyka w Baranowie
[awatar]
Baranów GBP
16 385
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 62 7410060
Województwo: wielkopolskie
Powiat: kępiński
Adres: Rynek 21
63-604 Baranów
E-mail: biblioteka@baranow.pl

Poniedziałek 10.00-18.00
Wtorek 8.00-16.00
Środa 8.00-16.00
Czwartek 8.00-17.00
Piątek 8.00-16.00

Ekspozycja
Zbiory
Nowości w bibliotece
  • Sapiens
    Harari, Yuval Noah
    Ocena: 4.4, głosów: 25
  • Przepowiem ci przyszłość
    Parasiewicz, Joanna
    Brak ocen
  • Domek nad potokiem
    Michalak, Katarzyna
    Brak ocen
  • Paderborn. Cz. 2
    Mróz, Remigiusz
    Brak ocen
  • Gdyby jednak
    Yarros, Rebecca
    Brak ocen
1 2 3 4

W dniu 10 czerwca br. w Bibliotece w Mroczeniu odbyło się spotkanie autorskie z Pawłem Wakułą, znanym ilustratorem i autorem książek dla dzieci. Uczestniczyli w nim dzieci ze Szkoły Podstawowej w Łęce Mroczeńskiej i Grębaninie.
Paweł Wakuła z zawodu jest plastykiem, jak sam o sobie mówi, rysownikiem-humorystą. Od wielu lat współpracuje z największym polskim tygodnikiem „Angora”, ilustrując artykuły (m.in. w „Angorce”), publikując żarty rysunkowe oraz pisząc krótkie humoreski. W dorobku pisarskim znajdują się książki dla dzieci: „O czym szumi las”, „Na tropie sześcioptaka”, „Kajtek i Yetik”, „Kajtek i Yetik podnoszą żagle”, „Co w trawie piszczy”, „Mój tata jest olbrzymem”, „Jagiełło pod prysznicem”.
Podczas spotkania, autor w ciekawy sposób opowiadał o swojej pracy, pasjach, zachęcając dzieci do twórczości literackiej i plastycznej. Opowiadania o swoich książkach wzbogacił rysunkami, które szybko i sprawnie wychodziły z pod jego ręki, wzbudzając ogólny entuzjazm wśród dzieci. Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać leśnika Piątka, Ogryzka (małego szczura laboratoryjnego) i Maurycego (krasnoludka) i wielu innych wesołych bohaterów książek „O czym szumi las” i „Na tropie sześcioptaka”. Autor pytał również dzieci o znane im magiczne postacie z polskich baśni. Padły tu takie ich nazwy jak wodnik, rusałka, bagiennik, utopiec, dziwożona, wiły - słowiańskie elfy czy bobok. Wszystkie te dziwne stwory są mieszkańcami Doliny Bagiennej Trawy i bohaterami książki „Co w trawie piszczy”. Na zakończenie można było kupić książki, które autor chętnie podpisywał i ozdabiał rysunkami.

Komentarze (0)

28 maja Biblioteka Publiczna w Mroczeniu włączyła się w akcję „Noc Bibliotek”,w ramach której odbył się wieczór twórczości poetyckiej Moniki Banaś, Aleksandry Jokiel i Krzysztofa Rębowskiego.
W tym wyjątkowym dniu czytelnicy i sympatycy poezji mieli okazję wysłuchać utwory, które zdobyły prestiżowe nagrody. Mogli też zapoznać się z historią powstawania tomików oraz procesem tworzenia wierszy czytanych przez samych artystów. Wiersze poświęcone były różnym tematom, dotykając różnych aspektów ludzkiego życia: miłości, przyjaźni, opisów przyrody jak i zwykłych codziennych problemów. Magia wieczoru i wpływ pięknej poezji, udzieliły się słuchaczom. Pod wpływem zachęty poetów, swoje dzieła przeczytali również: Halina Górecka, Maria Florczak oraz Sekretarz Gminy – Marek Potarzycki. Zgromadzeni goście mieli również możliwość podziwiania prac Aleksandry Jokiel, która wyczarowuje wełniane rękodzieła i wyroby z wikliny papierowej. Podczas spotkania, dyrektor biblioteki - Edyta Lesiak, przedstawiła również krótką charakterystykę twórczości wyjątkowych gości:
Monika Banaś - poetka, mieszkanka Baranowa. W 2007 r. zadebiutowała tomikiem poezji „Popłynę szeptem” (wyd. Miniatura, Kraków 2007) Współautorka „Antologii Oazy Szeptów” (Kraków 2008) oraz „Ogrodowych pejzaży” (Kraków 2009). W 2014 r. wydała tomik „Daj płynąć obłokom” (wyd. Miniatura).
Aleksandra Jokiel - poetka, mistrzyni rękodzieła, mieszkanka Chojęcina. Pisze wiersze i to z sukcesami. W konkursie literackim z okazji 350 lecia Kępna zdobyła pierwsze miejsce. Od dłuższego czasu zajmuje się również tworzeniem przepięknych dekoracji różnymi metodami.
Krzysztof Rębowski – poeta, prozaik, mieszkaniec Słupi pod Kępnem. Zadebiutował w 1995 roku w czasopiśmie „Cogito” oraz w II programie Polskiego Radia w audycji Wacława Tkaczuka „Czas na debiut”. Autor tomików poetyckich:- „Wiersze”, Wydawnictwo Miniatura, Kraków 2004, -„Dokumentacje”, Wydawnictwo Miniatura, Kraków 2005 oraz „W okowach herezji Jana Saudka” , Wydawnictwo E-Bookowo, Będzin 2012 (e - book). Publikacje m.in. w „Cogito”, „Pro Formie”, „Nadwisłoczu”, „Pro Art” , „W kręgu literatury”, „Kwartalniku” oraz na serbskim portalu literackim „Tvoracz Grada”, jak również na portalu „Poezja – Poezija” pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wiersze i proza tłumaczone na język serbski i bułgarski przez poetkę i tłumaczkę Olgę Lalić - Krowicką. Laureat Konkursu Poetyckiego – „Przydrożny Kwiat” (Kępno 2003, 2004), Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. św. Jana z Dukli (2011), oraz II miejsca w Międzynarodowym Konkursie Poetyckim w Bułgarii, Melnik 2011. Współautor:- „Antologii poezji Cogito”, (Agencja Wydawnicza Aga-Press, Warszawa 1997), „Antologii poezji - 10 razy rok”,(Agencja Wydawnicza Aga-Press, Warszawa 2004), „Antologii współczesnych sztuk słowiańskich - Między Ochrydą a Bugiem”, (Krośnieńska Oficyna Wydawnicza, Krosno 2011), - Międzynarodowej Antologii Poezji „Garavi Sokak”, Inbija 2011 (Serbia) oraz „Antologii Miłość według twórców słowiańskich”, Krośnieńska Oficyna Wydawnicza, Krosno 2012.
Serdecznie dziękujemy artystom za to, że zaszczycili swoją obecnością naszą bibliotekę oraz dziękujemy osobom, które razem z nami spędzili ten wieczór.

Komentarze (0)

Gminna Biblioteka Puliczna im. Feliksa hrabiego Wężyka w Baranowie wraz z filiami zaprasza na wieczór poezji 28 maja br.

NOC BIBLIOTEK.jpg NOC BIBLIOTEK
jpg, 90 KiB, 720x960
Komentarze (0)
1
...
7 8 9 10 11 12 13
...
17
Placówki
Baranów GBP
Rynek 21
63-604 Baranów

Poniedziałek 10.00-18.00
Wtorek 8.00-16.00
Środa 8.00-16.00
Czwartek 8.00-17.00
Piątek 8.00-16.00

0
Filia biblioteczna w Mroczeniu
Mroczeń 146
63-604 Baranów

Poniedziałek 9.00-12.00
Czwartek 12.00-16.00

0
Filia biblioteczna w Słupi
ul. Szeroka 25
63-648 Słupia pod Kępnem

Nieczynna

0
Forum biblioteki

Brak wątków

Przejdź do forum
jidzik

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo