Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Biblioteka Publiczna w Bralinie
[awatar]
Bralin BP
4 102
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: +48 62 78 11 232
Województwo: wielkopolskie
Powiat: kępiński
Adres: Rynek 3
63-640 Bralin
E-mail: bibliotekabralin@wp.pl

Poniedziałek 9.00 - 17.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 9.00 - 17.00

Ekspozycja
Zbiory
Nowości w bibliotece
 • Mam pewność istnienia tamtego świata
  Kaczkowski, Jan
  Brak ocen
 • Dość katolipy!
  Kaczkowski, Jan
  Ocena: 4.0, głosów: 1
 • Uśmiech losu
  Krawczyk, Agnieszka
  Brak ocen
 • Lot nisko nad ziemią
  Grabowska-Grzyb, Ałbena
  Ocena: 3.0, głosów: 1
 • Księgi Jakubowe albo Wielka podróż przez siedem granic, pięć języków i trzy duże religie, nie licząc tych małych
  Tokarczuk, Olga
  Ocena: 4.3, głosów: 18
1 2 3 4 5 6 7 8

rsz_100lat_flaga_2018.jpg Do konkursu specjalnego pt. „100-lecie odzyskania niepodległości” aplikowało o dofinansowanie 106 projektów z całej Polski. W gronie 30 laureatów znalazła się Biblioteka Publiczna w Bralinie, której przyznano dotację w kwoce 8.500 zł.

Konkurs został ogłoszony przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży w ramach Programu Równać Szanse Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności w związku z przypadającym w 2018 roku stuleciem odzyskania niepodległości. Jego celem jest wsparcie projektów, w których młodzi ludzie będą mogli uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Prowadzić działania istotne dla ich rówieśników i lokalnej społeczności. Organizatorzy chcą, by realizowane projekty rozwijały wśród młodych ludzi postawy obywatelskie związane z gotowością do angażowania się w działania na rzecz wspólnego dobra oraz poczucie dumy z historycznych osiągnięć polskiego społeczeństwa.

W konkursie mogły wziąć udział lokalne organizacje pozarządowe, gminne domy kultury i biblioteki, które wcześniej otrzymały co najmniej jedną dotację w Programie Równać Szanse. Zgłaszane projekty obejmowały szeroką paletę działań, np. kampanie społeczne, konkursy, gry terenowe, rajdy, festyny, wystawy, koncerty, spektakle, spotkania publiczne, etc.

Projekt złożony przez Bibliotekę pn. Latająca Galeria SZATNIA dzięki otrzymanej dotacji w okresie od 1 czerwca do 30 listopada aktywnie włączy na sportowo młodzież w obchody święta niepodległości z uwzględnieniem ich zainteresowań i pasji, a także potrzeb lokalnego środowiska.

rsz_100lat_flaga_2018.jpg rsz_100lat_flaga_2018
jpg, 17 KiB, 200x124
Komentarze (0)

Wrocław.jpg W dniach 06-07 kwietnia br. grupa młodzieży z projektu „Wędrujemy, czyli nasze stopy” wyjechała do Wrocławia, głównie po to, aby uczestniczyć w Wrocławskim Festiwalu Podróżniczym „Równoleżnik Zero”. W tym roku kontynentem przewodnim była Afryka.
W piątek rano (6 kwietnia br.) wyruszyliśmy z dobrymi humorami, ponieważ zapowiadały się cudne dwa dni. Po zakwaterowaniu się w schronisku, rozpoczęliśmy wędrówkę po Wrocławiu, aby przejść grę miejską z instrukcjami wręczonymi przez koordynatora projektu panią Małgorzatę Domagałę. Maszerowania było dużo, ale opłacało się. Gra była tak zaplanowana, abyśmy mogli zobaczyć jak najwięcej pięknych obiektów m.in. kościoły (Marii Magdaleny, Najświętszej Marii Panny, Najświętszego Imienia Jezus i wiele innych), Uniwersytet Wrocławski, pomnik św. Jana Nepomucena. Po przerwie obiadowej trafiliśmy na Wrocławski Festiwal Podróżniczy i wzięliśmy udział w prelekcji o Madagaskarze, czyli ciekawym kraju kojarzącym się z lemurami. Prelekcję prowadził podróżnik, Tomasz Owsiany. Kolejne wystąpienie było prowadzone przez Natalię Ptasińską oraz Wojtka Bolo Maleika. Ta dwójka opowiedziała nam o Durbanie. Następną i niestety ostatnią prelekcją tego dnia był wykład „Trapez afrykański, czyli Polonezem do Afryki”. Naszym rodzimym Polonezem w podróż wybrali się Piotr Hałaszkiewicz i Anita Pacholczyk. Po prelekcji podróż do schroniska oraz małe podsumowanie dnia.

Dzień drugi również zapowiadał się interesująco. Po opuszczeniu schroniska udaliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu – Filii nr 12. Biblioteka ta mieści się na pierwszym piętrze dworca PKP Wrocław Główny. Tam rozpoczęliśmy grę miejską w przestrzeni biblioteki pt „Hakuna Matata”. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach, na których musieliśmy wykazać się zdolnościami plastycznymi, ponieważ zadaniem było wykonanie afrykańskich sandałów. Kolejnym punktem dnia był udział w dwóch prelekcjach na Festiwalu Podróżnika „Równoleżnik Zero”. Pierwsza pt. „Afryka Nowaka” prezentowana była przez Piotra Tomzę. Natomiast drugą przedstawił Robert Gondka, który opowiadał o wyprawach na najwyższe szczyty Afryki. Wszystkie prelekcje odbywały się w pięknej Miejskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu Filii nr 58 – „Mediateka”.

Wycieczka na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci, ponieważ świetnie się bawiliśmy i poznaliśmy wielu ciekawych ludzi. Wyjazdy, podróże… to coś, co chyba każdy lubi. Nie trzeba daleko jechać, aby dowiedzieć się czegoś mądrego. Trzeba po prostu w czymś zwykłym umieć zobaczyć coś niezwykłego. Jak to mawiał Moslih Eddin Saadi „Podróżnik, który nie potrafi obserwować, jest jak ptak pozbawiony skrzydeł”. Bardzo serdecznie dziękujemy mamie i dziadkowi Natalii Przewdzięk za bezpieczny przejazd.

Projekt „Wędrujemy, czyli nasze stopy” finansowany jest przez Polsko – Amerykańską Fundację Wolności w ramach Programu Równać Szanse prowadzonego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

                            autor:  Nasze Stopy
Wrocław.jpg Wrocław
jpg, 15 KiB, 200x150
Komentarze (0)

portal.jpg Kiedy to nasi rówieśnicy w sobotni poranek leżeli w łóżkach, to my, jako grupa projektowa pod nazwą ,,Wędrujemy, czyli nasze stopy” realizowaliśmy dalsze zadania projektowe. 24 marca 2018r. w świetlicy ,,Tęcza” w Bralinie ucze­stni­czyl­iśmy­ w kilkugodzinnym szkoleniu z animacji i integracji. Trenerki Beata Skowrońska i Justyna Zawieja pokazały nam jak świetnie możemy się bawić, poznawać, tworzyć. Zajęcia integracyjne poprawiły nasze relacje, wzajemnie otwieraliśmy się przed innymi i głębiej się poznawaliśmy, wspólne przeżywaliśmy zdarzenia, udzielaliśmy wzajemnej pomocy przy rozwiązywaniu zadań, problemów, pracowaliśmy nad wzmacnianiem szacunku do siebie, a najbardziej pogłębialiśmy wiedzę o sobie (zdobywanie doświadczenia poprzez poruszanie emocji i umysłu). Zabaw i zadań było wiele – poznaliśmy swoje imiona porównując się do owoców i warzyw, cech charakteru, przygotowaliśmy ogłoszenia o naszym projekcie, nowe oferty, ruch grupy, animację z balonami (grupa męska okazała się najbardziej uzdolniona), ucze­stni­czyl­iśmy­ w zabawie na bezludnej wyspie – to ćwiczenie podobało nam się najbardziej – mogliśmy z sobą zabrać ulubione przedmioty, wymyśleć, do czego będą służyć, ale cały czas myśleliśmy o projekcie. Była też chwila na zastanowienie się nad ,,strachami” w projekcie, które możemy wrzucić do kapelusza i o nich pogadać z koordynatorem. Dziewczyny zadbały o nasze żołądki serwując przepyszne kanapki.

Teraz wiemy jak odczuwać pozytywne emocje więzi z całą grupą, jak wierzyć we własne siły i możliwości – w grupie wszystko jest możliwe!!!
Postanowiliśmy, że spróbujemy napisać wniosek do konkursu specjalnego organizowanego przez Program Równać Szanse „100-lecie Odzyskania Niepodległości” i już na sportowo się za niego bierzemy.
Projekt „Wędrujemy, czyli nasze stopy” finansowany jest przez Polsko – Amerykańską Fundację Wolności w ramach Program Równać Szanse prowadzonego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

                                autor: Nasze Stopy

Odtwarzacz video

IMG_2813.jpg IMG_2813
jpg, 180 KiB, 900x600
IMG_2820.jpg IMG_2820
jpg, 186 KiB, 900x600
IMG_2879.jpg IMG_2879
jpg, 213 KiB, 900x600
IMG_3006.jpg IMG_3006
jpg, 171 KiB, 900x600
portal.jpg portal
jpg, 24 KiB, 200x133
Komentarze (0)
1 2 3 4 5 6 7 8 9
...
20
Placówki
Bralin BP
Rynek 3
63-640 Bralin

Poniedziałek 9.00 - 17.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 9.00 - 17.00

0
Forum biblioteki

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tej biblioteki.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo