Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Biblioteka Publiczna w Bralinie
[awatar]
Bralin BP
8 469
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: +48 62 78 11 232
Województwo: wielkopolskie
Powiat: kępiński
Adres: Rynek 3
63-640 Bralin
E-mail: biblioteka@bralin.pl

Poniedziałek 9.00 - 17.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00

Ekspozycja
Zbiory
Nowości w bibliotece
  • Czując
    Jucewicz, Agnieszka
    Ocena: 4.6, głosów: 7
  • Czas pokuty
    Jax, Joanna
    Brak ocen
  • Przewodnik po emocjach
    Cyklińska, Anna
    Brak ocen
  • Cz. 6: Nicolas
    Lingas-Łoniewska, Agnieszka
    Brak ocen
  • Biegnąca z wilkami
    Estés, Clarissa Pinkola
    Ocena: 5.0, głosów: 2
1 2 3 4

Wrocław.jpg W dniach 06-07 kwietnia br. grupa młodzieży z projektu „Wędrujemy, czyli nasze stopy” wyjechała do Wrocławia, głównie po to, aby uczestniczyć w Wrocławskim Festiwalu Podróżniczym „Równoleżnik Zero”. W tym roku kontynentem przewodnim była Afryka.
W piątek rano (6 kwietnia br.) wyruszyliśmy z dobrymi humorami, ponieważ zapowiadały się cudne dwa dni. Po zakwaterowaniu się w schronisku, rozpoczęliśmy wędrówkę po Wrocławiu, aby przejść grę miejską z instrukcjami wręczonymi przez koordynatora projektu panią Małgorzatę Domagałę. Maszerowania było dużo, ale opłacało się. Gra była tak zaplanowana, abyśmy mogli zobaczyć jak najwięcej pięknych obiektów m.in. kościoły (Marii Magdaleny, Najświętszej Marii Panny, Najświętszego Imienia Jezus i wiele innych), Uniwersytet Wrocławski, pomnik św. Jana Nepomucena. Po przerwie obiadowej trafiliśmy na Wrocławski Festiwal Podróżniczy i wzięliśmy udział w prelekcji o Madagaskarze, czyli ciekawym kraju kojarzącym się z lemurami. Prelekcję prowadził podróżnik, Tomasz Owsiany. Kolejne wystąpienie było prowadzone przez Natalię Ptasińską oraz Wojtka Bolo Maleika. Ta dwójka opowiedziała nam o Durbanie. Następną i niestety ostatnią prelekcją tego dnia był wykład „Trapez afrykański, czyli Polonezem do Afryki”. Naszym rodzimym Polonezem w podróż wybrali się Piotr Hałaszkiewicz i Anita Pacholczyk. Po prelekcji podróż do schroniska oraz małe podsumowanie dnia.

Dzień drugi również zapowiadał się interesująco. Po opuszczeniu schroniska udaliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu – Filii nr 12. Biblioteka ta mieści się na pierwszym piętrze dworca PKP Wrocław Główny. Tam rozpoczęliśmy grę miejską w przestrzeni biblioteki pt „Hakuna Matata”. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach, na których musieliśmy wykazać się zdolnościami plastycznymi, ponieważ zadaniem było wykonanie afrykańskich sandałów. Kolejnym punktem dnia był udział w dwóch prelekcjach na Festiwalu Podróżnika „Równoleżnik Zero”. Pierwsza pt. „Afryka Nowaka” prezentowana była przez Piotra Tomzę. Natomiast drugą przedstawił Robert Gondka, który opowiadał o wyprawach na najwyższe szczyty Afryki. Wszystkie prelekcje odbywały się w pięknej Miejskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu Filii nr 58 – „Mediateka”.

Wycieczka na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci, ponieważ świetnie się bawiliśmy i poznaliśmy wielu ciekawych ludzi. Wyjazdy, podróże… to coś, co chyba każdy lubi. Nie trzeba daleko jechać, aby dowiedzieć się czegoś mądrego. Trzeba po prostu w czymś zwykłym umieć zobaczyć coś niezwykłego. Jak to mawiał Moslih Eddin Saadi „Podróżnik, który nie potrafi obserwować, jest jak ptak pozbawiony skrzydeł”. Bardzo serdecznie dziękujemy mamie i dziadkowi Natalii Przewdzięk za bezpieczny przejazd.

Projekt „Wędrujemy, czyli nasze stopy” finansowany jest przez Polsko – Amerykańską Fundację Wolności w ramach Programu Równać Szanse prowadzonego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

                                                       autor:   Nasze Stopy
Wrocław.jpg Wrocław
jpg, 15 KiB, 200x150
Komentarze (0)

portal.jpg Kiedy to nasi rówieśnicy w sobotni poranek leżeli w łóżkach, to my, jako grupa projektowa pod nazwą ,,Wędrujemy, czyli nasze stopy” realizowaliśmy dalsze zadania projektowe. 24 marca 2018r. w świetlicy ,,Tęcza” w Bralinie ucze­stni­czyl­iśmy­ w kilkugodzinnym szkoleniu z animacji i integracji. Trenerki Beata Skowrońska i Justyna Zawieja pokazały nam jak świetnie możemy się bawić, poznawać, tworzyć. Zajęcia integracyjne poprawiły nasze relacje, wzajemnie otwieraliśmy się przed innymi i głębiej się poznawaliśmy, wspólne przeżywaliśmy zdarzenia, udzielaliśmy wzajemnej pomocy przy rozwiązywaniu zadań, problemów, pracowaliśmy nad wzmacnianiem szacunku do siebie, a najbardziej pogłębialiśmy wiedzę o sobie (zdobywanie doświadczenia poprzez poruszanie emocji i umysłu). Zabaw i zadań było wiele – poznaliśmy swoje imiona porównując się do owoców i warzyw, cech charakteru, przygotowaliśmy ogłoszenia o naszym projekcie, nowe oferty, ruch grupy, animację z balonami (grupa męska okazała się najbardziej uzdolniona), ucze­stni­czyl­iśmy­ w zabawie na bezludnej wyspie – to ćwiczenie podobało nam się najbardziej – mogliśmy z sobą zabrać ulubione przedmioty, wymyśleć, do czego będą służyć, ale cały czas myśleliśmy o projekcie. Była też chwila na zastanowienie się nad ,,strachami” w projekcie, które możemy wrzucić do kapelusza i o nich pogadać z koordynatorem. Dziewczyny zadbały o nasze żołądki serwując przepyszne kanapki.

Teraz wiemy jak odczuwać pozytywne emocje więzi z całą grupą, jak wierzyć we własne siły i możliwości – w grupie wszystko jest możliwe!!!
Postanowiliśmy, że spróbujemy napisać wniosek do konkursu specjalnego organizowanego przez Program Równać Szanse „100-lecie Odzyskania Niepodległości” i już na sportowo się za niego bierzemy.
Projekt „Wędrujemy, czyli nasze stopy” finansowany jest przez Polsko – Amerykańską Fundację Wolności w ramach Program Równać Szanse prowadzonego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

                                                                autor: Nasze Stopy

Odtwarzacz video

IMG_2813.jpg IMG_2813
jpg, 180 KiB, 900x600
IMG_2820.jpg IMG_2820
jpg, 186 KiB, 900x600
IMG_2879.jpg IMG_2879
jpg, 213 KiB, 900x600
IMG_3006.jpg IMG_3006
jpg, 171 KiB, 900x600
portal.jpg portal
jpg, 24 KiB, 200x133
Komentarze (0)

portal.jpg Gościem Biblioteki Publicznej w Bralinie był Artur Łęga – kierownik Programu Równać Szanse z Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży. Spotkanie odbyło się 28 lutego br. i miało na celu sprawdzenie postępów w realizacji projektu „Wędrujemy, czyli nasze stopy”. Podczas wspólnej rozmowy, młodzież wykazała się aktywnością i dużą wiedzą na temat istoty programu, w którym uczestniczy. Artur Łęga poprosił młodzież o kilka zadań, które wykonają w najbliższym czasie i osobiście przekażą do Programu. Uświadomił również słuchaczy, że realizowany projekt ma być dla nich ciekawym wyzwaniem i szansą współpracy z innymi, a umiejętności zdobyte w trakcie jego realizacji przydają się na całe życie niezależnie od tego, co robimy i z kim planujemy wspólne działania. Spotkanie przyniosło uczestnikom wiele wiedzy, ale też umocniło w przekonaniu, iż ten projekt to nie tylko nauka, ale i nowe znajomości, a przede wszystkim dobra zabawa. Na zakończenie spotkania nasz gość zachęcił młodzież do udziału w dwóch konkursach organizowanych przez Program Równać Szanse. Pierwszy z nich to Konkurs Specjalny „100-lecie odzyskania niepodległości”, w którym młodzi ludzie włączą się w aktywne obchody święta niepodległości, ale z uwzględnieniem swoich zainteresowań i pasji, a także potrzeb ich lokalnego środowiska. Drugi to organizacja Lokalnego Forum mającego służyć rozwojowi kapitału społecznego w małych środowiskach, poprzez umożliwienie wymiany doświadczeń osobom zainteresowanym wspieraniem rozwoju młodych ludzi.

Projekt „Wędrujemy, czyli nasze stopy” realizowany jest w ramach Ogólnopolskiego Program Równać Szanse Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzonego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

portal.jpg portal
jpg, 27 KiB, 200x133
IMG_2762.jpg IMG_2762
jpg, 255 KiB, 900x600
IMG_2764.jpg IMG_2764
jpg, 255 KiB, 900x600
IMG_2765.jpg IMG_2765
jpg, 224 KiB, 900x600
Komentarze (0)
1
...
38 39 40 41 42 43 44
...
59
Placówki
Bralin BP
Rynek 3
63-640 Bralin

Poniedziałek 9.00 - 17.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00

0
Forum biblioteki

Brak wątków

Przejdź do forum
tensiorowska

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo