Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Centrum Polsko-Francuskie Côtes d'Armor - Warmia i Mazury w Olsztynie
[awatar]
Olsztyn CPF
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 89 527 63 73
Województwo: warmińsko-mazurskie
Adres: ul. Dąbrowszczaków 39
10-542 Olsztyn
E-mail: magdar@wbp.olsztyn.pl

Poniedziałek - czwartek 9.00 - 18.00
Piątek 9.00 - 17.00
sobota i niedziela - nieczynne

(w wakacje codziennie od 9.00-16.00)

Działalność Centrum Polsko-Francuskiego Côtes d'Armor Warmia i Mazury w Olsztynie jest wyrazem partnerskich stosunków i oficjalnej współpracy pomiędzy województwem warmińsko-mazurskim w Polsce i departamentem Côtes d'Armor w Bretanii (Francja).

Centrum, inaczej zwane Domem Bretanii na Warmii i Mazurach, jest wojewódzką, samorządową instytucją kulturalną, której zadaniem jest rozwój demokracji lokalnej dzięki regionalnej współpracy polsko-francuskiej zgodnie z ideą zjednoczonej i demokratycznej Europy. Podstawową dziedziną działalności Centrum jest popularyzowanie kultury, sztuki i języka francuskiego poprzez prowadzenie kursów językowych, działalność biblioteczną, wystawienniczą, organizację spotkań kulturalnych ( Dni Kultury Francuskiej i Dni Bretanii), oświatowych, społecznych (dzięki współpracy z Olsztyńskim Stowarzyszeniem Przyjaciół Bretanii i Francji "Amitie").

Ponadto Centrum współpracuje z regionalnymi instytucjami polskimi i francuskimi w nawiązaniu i rozwijaniu kontaktów oświatowych, ekonomicznych, rolniczych i innych zawodowych zgodnie z uaktualnioną umową o współpracy pomiędzy samorządowymi władzami Warmii i Mazur i Côtes d'Armor podpisaną 24 VI 2000 r.

Centrum jest inicjatorem i organizatorem prezentacji regionalnej kultury polskiej w departamencie Côtes d'Armor i w regionie Bretanii, jak i innych przedsięwzięć z zakresu współpracy oświatowej i szkolnej (wymiana młodzieży, letnie obozy językowe), sportowej, ekonomicznej, rolniczej i innej. W ten sposób poprzez swoją regionalną i samorządową działalność Centrum Polsko-Francuskie w Olsztynie realizuje idee zjednoczonej Europy małych ojczyzn, regionów i państw.

Ekspozycja
Zbiory
Placówki
Olsztyn CPF
ul. Dąbrowszczaków 39
10-542 Olsztyn

Poniedziałek - czwartek 9.00 - 18.00
Piątek 9.00 - 17.00
sobota i niedziela - nieczynne

(w wakacje codziennie od 9.00-16.00)

0
Forum biblioteki

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tej biblioteki.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo