Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Gminna Biblioteka Publiczna w Osjakowie
[awatar]
Osjaków GBP
23 284
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: +48 43 842 33 58
Województwo: łódzkie
Powiat: wieluński
Adres: ul. Częstochowska 22
98-320 Osjaków
E-mail: gbposjakow@op.pl

Biblioteka czynna jest w godzinach:

Poniedziałek 8.00 - 17.00

Wtorek 8.00 - 16.00

Środa 8.00 - 17.00

Czwartek 8.00 - 17.00

Piątek 8.00 - 16.00

Strona internetowa: biblioteka.osjakow.pl

Ekspozycja
Zbiory
Nowości w bibliotece
  • Zaginiony rękopis
    Ulatowska, Maria
    Brak ocen
  • W cieniu nadwiślańskich drzew
    Rochowiak, Aleksandra
    Brak ocen
  • Plac Literacki 7
    Grosicka, Justyna
    Ocena: 4.0, głosów: 1
  • Jezioro Zapomnienie
    Tekieli, Joanna
    Ocena: 3.7, głosów: 7
  • Labirynt sekretów
    Niemtur, Małgorzata
    Brak ocen
1 2 3 4

W dniu 26 października 2017r. odbyło się spotkanie z Małgorzatą Gutowską - Adamczyk. Pisarka historyk teatru, scenarzystka filmowa i dziennikarka, przez krótki okres była nauczycielką języka polskiego i łaciny. Jest absolwentką Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej.

Zadebiutowała jako scenarzystka serialu Tata, a Marcin powiedział…

Pierwsze były książki dla młodzieży. Jak przyznała, było to trudne zadanie, a sukces nadszedł, gdy nieświadomie porzuciła tematykę młodzieżową i napisała pierwszą książkę z serii „Cukiernia pod Amorem”.

Jest autorką bestsellerowej trzytomowej sagi Cukiernia Pod Amorem, a także powieści: 110 ulic, 220 linii, Niebieskie nitki, 13. Poprzeczna, Wystarczy, że jesteś, Serenada, czyli moje życie niecodzienne, Mariola, moje krople... oraz Jak zabić nastolatkę (w sobie)?.
Laureatka nagrody "Książka Roku 2008", przyznawanej przez Polską Sekcję IBBY, za powieść
13. Poprzeczna.
Podczas spotkania opowiedziała o tym, skąd czerpie inspirację do swoich książek, jak przygotowuje się do ich tworzenia, na kim wzorowała swoje postacie, o trudach związanych ze wspinaczką po szczeblach kariery, ale też o samym pisaniu. Nie zabrakło także nostalgicznych wspomnień z minionych lat.
Przyjaciele biblioteki nie zawiedli nas i licznie przybyli na spotkanie autorskie za co serdecznie dziękujemy.
Na zakończenie spotkania Pani Małgorzata rozdawała autografy nie zabrakło również wspólnych pamiątkowych zdjęć.

Komentarze (0)

W dniu 13 września uczciliśmy 123 rocznicę urodzin Juliana Tuwima.
W związku z tym wydarzeniem zorg­aniz­owal­iśmy­ konkurs literacki dla dzieci. Każde dziecko musiało poprawnie odpowiedzieć na pytanie, a w nagrodę otrzymało słodki upominek. Cieszy nas, że twórczość Tuwima nie jest im obca – to był mały sprawdzian podczas przerwy w szkole.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Komentarze (0)

W dniu 2 września o godz. 10.00 rozpoczęło się Narodowe Czytanie dramatu „Wesele” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Osjakowie.
To VI edycja akcji Narodowego Czytania pod patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku w drodze głosowania to „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego zostało wybrane do wspólnej lektury. Przypomnieliśmy sobie niepowtarzalny nastrój „Wesela”, wyjątkowych bohaterów dramatu, ironię i cięty język. Była to znakomita okazja, by wspólnie zastanowić się nad znaczeniem „Wesela” na przestrzeni dziesiątków lat oraz by przemyśleć jaką rolę odegrał ten dramat w historii naszej Ojczyzny.

Okoliczności powstania dramatu "Wesele": z 20 na 21 listopada 1900 r. we wsi Bronowice Małe pod Krakowem odbyło się wesele młodopolskiego poety, Lucjana Rydla, z chłopką, Jadwigą Mikolajczykówną. Poprzedził je ślub w Kościele Mariackim w Krakowie. Jednym z gości weselnych był Stanisław Wyspiański, który, wg opinii świadków, z niemal fotograficzną dokładnością opisał w swoim dramacie zaobserwowane scenki oraz char­akte­ryst­yczn­e zachowania czy powiedzonka ich uczestników. Oczywiście - "Wesele" to nie tylko reportaż. W scenerii wiejskiego wesela autor umieścił sceny symboliczne i to właśnie one zamieniły utwór obyczajowy w dramat narodowy: „(…) tak by gdzieś het gnało, gnało, tak by się nam serce śmiało do ogromnych, wielkich rzeczy (…)” a tu pospolitość skrzeczy, a tu pospolitość tłoczy, włazi w usta, uszy, oczy; (…)”- S. Wyspiański.

Czytelnicy Biblioteki, którzy wzięli udział w czytaniu i zaszczycili nas swoją obecnością: Pani Halina Bator, Pani Beata Górka, Pani Edyta Tokarek, Pani Anna Kula, Pani Halina Zjawińska, Pani Beata Urbańska, Pani Alicja Janik, Pani Malwina Domagała, Pani Małgorzata Kaźmierczak, Pani Teresa Pabjaniak, Pani Sylwia i Arleta Domagała oraz Pan Marcin Marciniak.
Imprezę uświetnił występ Pani Anety Urbańskiej, która zaśpiewała m.in. „Nie żałuję”, „Komu weselne dzieci”, „Miasteczko cud”,
„Sen o Warszawie”.

Uczestnicy mogli wykazać się znajomością z twórczości Stanisława Wyspiańskiego, gdyż został zorganizowany dla nich konkurs literacki. Nagrody otrzymali Pani Beata Górka, Pani Edyta Tokarek i Wiktoria Tokarek. Na zakończenie każdy uczestnik, który przyniósł egzemplarz "Wesele" otrzymał pamiątkową pieczątkę.
Serdecznie dziękujemy czytającym, słuchającym, miłośnikom słowa pisanego i przyjaciołom biblioteki za zaangażowanie i promowanie czytelnictwa. Zapraszamy za rok na kolejną edycję Narodowego Czytania.

Komentarze (0)
1
...
9 10 11 12 13 14 15
...
20
Placówki
Osjaków GBP
ul. Częstochowska 22
98-320 Osjaków

Biblioteka czynna jest w godzinach:

Poniedziałek 8.00 - 17.00

Wtorek 8.00 - 16.00

Środa 8.00 - 17.00

Czwartek 8.00 - 17.00

Piątek 8.00 - 16.00

Strona internetowa: biblioteka.osjakow.pl

0
FB Czernice
Czernice 24
98-320 Czernice

Wtorek 17.00 - 19.00

Środa 17.00 - 19.00

Czwartek 17.00 - 20.00

Piątek 17.00 - 20.00

0
Forum biblioteki

Brak wątków

Przejdź do forum
madtra18
wiolapod
paulina.janik93
ag_now
konradwieslawpawlak
andrzejkoziel1984

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo