Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec
[awatar]
Grodziec BPG
15 391
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: +48 63 248 50 49
Województwo: wielkopolskie
Powiat: koniński
Adres: ul. Plac ks. abp. Bronisława Dąbrowskiego 6A
62-580 Grodziec
E-mail: biblioteka.grodziec@wp.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek, piątek 10:00 - 18:00
wtorek, środa 8:00 -16:00
czwartek nieczynne

 Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec uprzejmie informuje, iż udział w wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę Publiczna Gminy Grodziec jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na publikację wizerunku.
Ekspozycja
Zbiory
Nowości w bibliotece
  • Kto mnie przytuli?
    Ho, Jannie
    Brak ocen
  • Mopsorożek i świąteczne życzenie
    Rose, Matilda
    Brak ocen
  • Chcą jeść
    Wierzbicka, Katarzyna (pisarka)
    Brak ocen
  • Angielskie słówka
    Wydawnictwo Zielona Sowa Sp. z o.o.
    Brak ocen
  • Mopsorożek
    Rose, Matilda
    Brak ocen
1 2 3 4

Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec zaprasza dzieci z roczników 2014-2017 do udziału w kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji „Mała książka – wielki człowiek”.

Podczas wizyty w bibliotece poinformuj bibliotekarza, o chęci przystąpienia do projektu. Każdy Mały Czytelnik, który zostanie zapisany do naszej biblioteki otrzyma wyprawkę czytelniczą, zawierającą książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. W pakiecie startowym znajduje się również broszura dla rodziców - „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”, która przypomina o nieocenionej roli czytania w rozwoju dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Następnie po wypożyczeniu przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę do bibliotecznej karty. Po uzyskaniu dziesięciu takich naklejek na dziecko czeka niespodzianka. Dzięki tym działaniom dziecko pozna ciekawe miejsce, jakim jest biblioteka, oraz zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Drogi Rodzicu,

pozwól dziecku samemu dokonać wyboru książki, nawet, jeśli wydaje Ci się nietrafiony. Jeśli będzie to książka wybrana przez dziecko, to z pewnością chętnie po nią sięgnie po powrocie do domu. Przeczytajcie wspólnie wypożyczoną książkę. Postaraj się poświęcić czas całkowicie na wspólne czytanie. Spraw, by ten czas był całkowicie wyjątkowy i tylko Wasz. Niech wspólne czytanie stanie się rytuałem, z którego oboje będziecie czerpać wielką przyjemność.

Pamiętajcie o każdorazowym zabraniu ze sobą Karty Małego Czytelnika!

grafika 1.png

grafika 1.png grafika 1
png, 793 KiB, 800x800
Komentarze (0)

Akcja wspólnego, publicznego czytania dzieł z kanonu literatury polskiej, pod nazwą Narodowe Czytanie rozpoczęła się w 2012 roku. Została zainicjowana przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego czytaniem „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

Na tegoroczną akcję Narodowego Czytania Para Prezydencka wybrała lekturę "Balladyna" Juliusza Słowackiego.

Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec po raz kolejny włączyła się w Narodowe Czytanie i zaprosiła mieszkańców do wspólnej lektury dramatu Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”.
DSC01274.jpg

Wybitne dzieło polskiego romantyzmu czytali:

Józef Bacharowicz – Radny Rady Gminy Grodziec,

Aneta Dąbek – Radna Rady Gminy Grodziec,

Katarzyna Gromala – Kierownik Biblioteki Publicznej Gminy Grodziec,

Pelagia Serafińska – Prezes Stowarzyszenia Klub Seniorów Ale Babki Grodzieszczanki

Maria Przybylska – Członek Stowarzyszenia Klub Seniorów Ale Babki Grodzieszczanki

Kazimierz Olejniczak – Członek Stowarzyszenia Klub Seniorów Ale Babki Grodzieszczanki

Ze względu na sytuację epidemiczną, wydarzenie miało charakter kameralny, odbyło się bez udziału publiczności a przebieg wydarzenia został nagrany i udostępniony online.

Organizatorzy dziękują wszystkim czytającym i już dziś serdecznie zapraszają do Narodowego Czytania 2021, którego lekturą będzie „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania na stronie Biblioteki bibl­iote­kagr­odzi­ec.pl lub kanale youtube www.youtube.com

DSC01274.jpg DSC01274
jpg, 6.0 MiB, 5184x3888
Komentarze (0)

nadzieja_www_BELKA.jpg

22 maja rozpoczęła się “Nadzieja” – akcja charytatywna z udziałem polskich pisarzy, reporterów i poetów, w ramach której ukazała się książka, z której cały dochód zostanie przeznaczony na wsparcie ośrodków pomocy dla seniorów. Przedsprzedaż książki ruszyła na kulturalnysklep.pl, empik.com oraz na publio.pl (w formie ebooka).

„Ponoć bez niej nie ma człowieka” – pisze o nadziei Mariusz Szczygieł. „Pomoc najsłabszym i bezbronnym – dzieciom i osobom w podeszłym wieku – jest jednym z najtrwalszych, obejmujących nas wszystkich nakazów etyki, bo wynika z samej istoty bycia człowiekiem” – dodaje Jacek Dehnel.

To z połączenia tego najbardziej ludzkiego z ludzkich uczuć – NADZIEI – i najbardziej ludzkiej z ludzkich potrzeb – POTRZEBY POMAGANIA – zrodziła się ta książka. Polscy pisarze, reporterzy i poeci podarowali swoje utwory by mogły złożyć się w tom, z którego cały dochód zostanie przekazany ośrodkom pomocy społecznej dla osób starszych.

„Teraz szczególnie powinniśmy się wzajemnie wspierać – a dzięki „Nadziei” mogę to zrobić także poprzez literaturę” – pisze Dominika Słowik, jedna z autorek tej niezwykłej książki.

„Nadzieję” napisali Olga Tokarczuk, Hanna Krall, Wiesław Myśliwski, Mariusz Szczygieł, Magdalena Grzebałkowska, Joanna Bator i Przemysław Truściński Trust, Andrzej Stasiuk, Wojciech Chmielarz, Sylwia Chutnik, Grażyna Plebanek, Ignacy Karpowicz, Małgorzata Rejmer, Mikołaj Grynberg, Ewa Lipska, Jacek Dehnel, Katarzyna Boni, Natalia Fiedorczuk-Cieślak, Łukasz Orbitowski, Ziemowit Szczerek, Dominika Słowik, Filip Springer, Małgorzata Lebda, Krzysztof Varga, Julia Fiedorczuk, Joanna Gierak-Onoszko, Paweł Piotr Reszka, Magdalena Parys, Agata Romaniuk, Jarosław Mikołajewski, Jerzy Sosnowski, Waldemar Bawołek, Grzegorz Uzdański, Agnieszka Zielińska, Paweł Sajewicz, Ilona Wiśniewska, Jacek Napiórkowski, Urszula Kozioł, Grzegorz Bogdał, Aleksandra Zielińska, Andrzej Muszyński, Juliusz Strachota i Adam Wajrak.

Książka powstała całkowicie społecznie. Wszystkie zaangażowane w jej powstanie osoby i podmioty pracowały charytatywnie począwszy od autorów i redaktorów po korektorów, grafików, drukarzy, promotorów oraz dystrybutorów książki. Drukarnie Abedik SA, Drukarnia Perfect SA, Drukarnia POZKAL Sp. z o.o. zaoferowały druk pierwszego nakładu książki za darmo. Okładkę “Nadziei” bez wynagrodzenia zaprojektował Łukasz Piskorek/Fajne Chłopaki. Papier w specjalnej cenie zaoferował producent papieru Arctic Paper Polska Sp. z o.o.

Partnerzy akcji i patroni książki: Rzecznik Praw Obywatelskich i Fundacja Agory
Partner: Empik

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

nadzieja-produkt-nadzieja.jpg nadzieja-produkt-nadzieja
jpg, 29 KiB, 450x700
nadzieja_www_BELKA.jpg nadzieja_www_BELKA
jpg, 60 KiB, 1024x445
Komentarze (0)
1
...
81 82 83 84 85 86 87
...
184
Placówki
Grodziec BPG
ul. Plac ks. abp. Bronisława Dąbrowskiego 6A
62-580 Grodziec

Godziny otwarcia:
poniedziałek, piątek 10:00 - 18:00
wtorek, środa 8:00 -16:00
czwartek nieczynne

0
Forum biblioteki
  • HARRY POTTER POWRACA !!!
    [Obraz]
    Odpowiedzi: 0, ost. zmiana: 30.10.2016 21:15
    Grodziec BPG   
    [awatar]
    Grodziec BPG
  • WOLNE LEKTURY W KATALOGU ON -LINE BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W GRODŹCU
    [Obraz]
    Odpowiedzi: 0, ost. zmiana: 30.10.2016 21:11
    Grodziec BPG   
    [awatar]
    Grodziec BPG
Przejdź do forum
J.M.66
iwmd

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo