Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach
[awatar]
Żory MBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 32 43 44 584
Województwo: śląskie
Adres: os. Pawlikowskiego PU-13
44-240 Żory
E-mail: mbp@mbpzory.pl

BIBLIOTEKA CENTRALNA

Wypożyczalnia, Dział Zbiorów Specjalnych, Czytelnia Główna

Poniedziałek od godz. 10.00 do godz. 16.00
Wtorek - Piątek od godz. 8.00 do godz. 19.00
Sobota od godz. 8.00 do godz. 13.00

Oddział dla Dzieci
Poniedziałek od godz. 10.00 do godz. 16.00
Wtorek - Piątek od godz. 8.00 do godz. 18.00
Sobota od godz. 8.00 do godz. 13.00

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach powstała 15. kwietnia 1946 r. Sieć biblioteczną stanowi obecnie Biblioteka Centralna i 7 filii.

Biblioteka udostępnia książki, czasopisma, zbiory muzyczne, filmowe, multimedialne, książki mówione oraz dokumenty życia społecznego. Czytelnicy mają do dyspozycji terminale do przeglądania baz danych o zbiorach oraz Bibliografii Regionalnej, a także stanowiska internetowe do pracy indywidualnej, wyposażone w programy użytkowe, drukarki i skanery, umożliwiające dostęp do baz danych takich jak.: Legalis, Wydawnictwa Podatkowe GOFIN, Przewodnik Bibliograficzny, Bibliografia Zawartości Czasopism, Bibliografia Zawartości Gazet i Tygodników. Młodszym użytkownikom Biblioteka oferuje stanowiska komputerowe wyposażone w gry edukacyjne i programy multimedialne oraz PlayStation 3. W Bibliotece skorzystać można również z usług kser­ogra­ficz­nych­ oraz "Przystanku Praca". Ponadto oferuje usługi: "Książka na telefon" i "Zapytaj Bibliotekarza".

Biblioteka prowadzi szeroką działalność kulturalną i edukacyjną.

W ramach promocji organizuje: konkursy czytelnicze, wieczory literacko-muzyczne, spotkania autorskie, pogadanki, wycieczki, lekcje biblioteczne, dni otwarte, zajęcia plastyczne oraz wystawy.

W kalendarzu imprez bibliotecznych znajdują się: Ferie w Bibliotece, Wakacje w Bibliotece, Bajkowe Spotkania, Urodziny Calineczki Urodziny Książkowego Misia”, Światowy Dzień Pluszowego Misia, Mikołajki, Tydzień Bibliotek, Tydzień Czytania Dzieciom, Wiosenne Spotkania Literackie, Jesienne Spotkania z..., Noc z Andersenem. Biblioteka uczestniczy również w akcjach Bookcrossing i Wiosenna Zbiórka Książek.

W Bibliotece działają Kluby zrzeszające miłośników literatury i sztuki: Klub Miłośników Dobrej Książki, Klub Dyskusyjny w języku angielskim „Chatting with tea”, Klub Zaczarowanego Ołówka i Klub Moli Książkowych oraz Klub Czytających Rodzin CZYTALIŃSCY.

Ekspozycja
Zbiory

Biblioteka nie posiada katalogów zintegrowanych z portalem.

Marzysz o robocie, który wykona Twoje polecenia? W żorskiej bibliotece pomożemy Ci zrealizować to marzenie!
Już od 12 maja br. we wtorki i czwartki o godz 17.30 zapraszamy na bezpłatne warsztaty programowania w języku SCRATCH z wykorzystaniem robotów Finch. Oferta skierowana jest do młodzieży w wieku 10-15 lat. Na zajęciach dowiesz się, jak zacząć naukę programowania i dobrze się przy tym bawić!
Aby skorzystać z naszej propozycji wystarczy zadzwonić i zapisać się. UWAGA! Ilość miejsc ograniczona. Warsztaty będą trwały do 28.06.2016 r. i realizowane będą w ramach projektu "Link do przyszłości" we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
Nie zwlekaj! Zapisz się już dziś!

Nr telefonu 32 43 44 584 wew. 31
Biblioteka Centralna, Żory, os. Pawlikowskiego PU-13
PLAKAT FINCH.jpg

PLAKAT FINCH.jpg PLAKAT FINCH
jpg, 235 KiB, 1240x1754
Komentarze (0)

Wszystkich miłośników literatury Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach zaprasza do wspólnego świętowania Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który obchodzimy 23 kwietnia. Z tej okazji książnica przygotowała kilka atrakcji: spotkanie autorskie, konkurs, lekcje biblioteczne oraz kupony rabatowe za zakup książek.

Już 11 kwietnia br. startuje konkurs „Żorska biblioteka – więcej niż myślisz”. Można wygrać zestawy książek, których fundatorem jest Księgarnia Matras Żory. Formularz konkursowy do pobrania będzie dostępny 11 kwietnia br.

Od 18 – 22.04. w Bibliotece Centralnej (os. Pawlikowskiego) będą organizowane lekcje biblioteczne pod hasłem „Książki w książkach zaklęte”. Zapisy w Dziale Metodyki i Promocji.

21.04. godz. 17.00 Biblioteka zaprasza do Czytelni Głównej na spotkanie z autorem popularnych kryminałów Jackiem Getnerem WSTĘP WOLNY więcej- kliknij tutaj

Ponadto w placówkach MBP w Żorach będą rozdawane kupony rabatowe na zakup książek w Księgarni Matras Żory. (kupon ważny od 22-24.04.2016)

W ramach obchodów 23.04 o godz. 15.00 w Księgarni Matras Żory odbędzie się także spotkanie autorskie z Eweliną Skibą.

Informacje i zapisy Dział Metodyki i Promocji 32 43 44 584 wew. 26, promocja@mbpzory.pl

Wszystkim świętującym Dzień Książki składamy serdeczne życzenia, jak najlepszych wrażeń lekturowych i jak najczęstszego kontaktu z książką – pracownicy żorskiej Biblioteki.

plakat śdk k.jpg plakat śdk k
jpg, 238 KiB, 1240x1754
Komentarze (0)

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach oraz z III LO im. Zbigniewa Herberta w Żorach włączyły się w ogólnopolską akcję CZYTAM W PODRÓŻY… HERBERTA.
W ramach wydarzenia chętni otrzymali w Bibliotece Centralnej, w środkach komunikacji miejskiej oraz na przystankach zakładki do książek. Zakładki otrzymali także uczestnicy VIX Wojewódzkiego Konkursu Poezji Zbigniewa Herberta, który zorganizowano 7 kwietnia br. W ten sposób chcemy zachęcać do czytania i dotrzeć do jak największej liczby osób z komunikatem, że książki są wspaniałymi towarzyszami nie tylko podróży, ale również całego życia.

Cytując Tomasza Makowskiego, dyrektora Biblioteki Narodowej: “Dla Herberta podróż była w takim samym stopniu zjawiskiem fizycznym, co intelektualnym. Czytanie wierszy w jej trakcie wydaje się, więc podwójnie trafioną czynnością. Wpisaną w jego poetykę.“ Jeśli twój apetyt na czytanie się wyostrzył, zapraszamy do biblioteki po książki.

Na zakładkach, które otrzymaliśmy z Fundacji Herberta, znajdziemy piękny cytat skłaniający do refleksji:

„Dokąd płynie Dionizos przez morze czerwone jak wino

Ku jakim wyspom wędruje pod znakiem winorośli

Spity winem nic nie wie – więc my także nie wiemy

Dokąd płynie prądami z pnia bukowego łódź lotna”

Komentarze (0)
1 2 3 4 5 6 7 8 9
...
29
Placówki
Żory MBP
os. Pawlikowskiego PU-13
44-240 Żory

BIBLIOTEKA CENTRALNA

Wypożyczalnia, Dział Zbiorów Specjalnych, Czytelnia Główna

Poniedziałek od godz. 10.00 do godz. 16.00
Wtorek - Piątek od godz. 8.00 do godz. 19.00
Sobota od godz. 8.00 do godz. 13.00

Oddział dla Dzieci
Poniedziałek od godz. 10.00 do godz. 16.00
Wtorek - Piątek od godz. 8.00 do godz. 18.00
Sobota od godz. 8.00 do godz. 13.00

0
Forum biblioteki

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tej biblioteki.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo