Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Oleska Biblioteka Publiczna
[awatar]
Olesno OBP
71 718
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: +34 358 28 34
Województwo: opolskie
Powiat: oleski
Adres: ul. Aleksandra 5
46-300 Olesno
E-mail: bibliosfera@olesno.pl

Wypożyczalnia Główna czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:30 - 18:00, w soboty w godz. 8:00 - 13:00.
Ostatnia przedwakacyjna biblioteczna sobota w Wypożyczalni Głównej: 21 VI 2025 r. W soboty zapraszamy po wakacjach.


bibl­iote­kaol­esno­.pl

Oleska Biblioteka Publiczna - w Internecie od 2000 roku.

Internetowa Biblioteka Olesno: bibl­iote­kaol­esno­.pl

Biblioteka Olesno również na Facebooku i Instagramie

Województwo: opolskie
Powiat: oleski
Adres: ul. Aleksandra 5
46-300 Olesno
E-mail: bibliosfera@olesno.pl

Ekspozycja
Zbiory
Nowości w bibliotece
  • Antycyponek
    Wojtyszko, Maciej
    Brak ocen
  • Drogi przez morze
    Pilipiuk, Andrzej
    Brak ocen
  • Self-regulation
    Stążka-Gawrysiak, Agnieszka
    Ocena: 3.0, głosów: 1
  • Oślizgłe macki, wiadome siły
    Tarczyński, Piotr
    Brak ocen
  • Wszystko jeszcze przed nami
    Sawicka, Wioletta
    Ocena: 5.0, głosów: 2
1 2 3 4

"Na ławkach bulwaru nabrzeżnego zeschnięci czytelnicy nie mają już czym zwilżyć palca, by przewrócić zwilżonym kartkę czytanej książki. I tak trwają, wpół przerwanej lektury, z rozpaczą niezaspokojonej ciekawości w >czach, równą rozpaczy niez­aspo­kojo­nego­ pragnienia."

Jeremi Przybora: Opowieści upalne. W: Baśnie Szecherezadka / Jeremi Przybora. – Warszawa : Czytelnik, 1966. bit.ly

obrazek

Komentarze (0)

Na czym polega działalność klubu?

Kolejny sezon w oleskim Dyskusyjnym Klubie Książki podsumowuje Gabriela Kansik.

W wykazie propozycji Instytutu Książki uczestniczki szukają kilku książek, które pragną poznać. Wybierają z działów literackich: literatura polska (powieść, poezja, reportaż, felieton, biografia) oraz literatura obca. Mogą również zdecydować się na wybór własnej propozycji literackiej, spoza listy IK. Następnie czytają wnikliwie wybrany utwór, by w czasie kolejnego spotkania podyskutować na jego temat. Rozmawiają o autorze książki, walorach i nied­ocią­gnię­ciac­h lektury, własnych przeżyciach czytelniczych. Wymieniają się poglądami, wzbogacając tym samym osobisty odbiór literacki.

Kilkuletnia już działalność klubu pokazała, że jest to inicjatywa potrzebna. Pozwala na zapoznanie się z nowymi na rynku pozycjami książkowymi, na odkrywanie nowych autorów, na sięganie po inne niż zazwyczaj czytywane gatunki literackie. A dyskusja o tych książkach to po prostu niezwykła uczta intelektualna! DKK zaspokaja w zasadzie wszelkie potrzeby czytelnicze, zarówno tzw. poszukiwaczy przygód, którzy lubią w lekturze silne emocje, zestresowanych, którzy czytają, by się odprężyć i odpocząć, jak również zdesperowanych - czyli czytających wszystko, co im wpadnie w rękę, zachowawczych - sięgających tylko po swoich ulubionych autorów, nie lubiących ryzyka, a także ambitnych obcujących tylko i wyłącznie z wymagającą lekturą.
Więcej: wp.me

Komentarze (0)

obrazek
Wypożyczalnia Główna – w dniach 30 VI – 31 VIII czynna w godz. 9.00 – 18.00, w niedziele nieczynna
Filia dla Dzieci – w dniach 30 VI – 31 VIII czynna w godz. 8.00 – 15.00
Filia w Łomnicy – w dniach 30 VI – 15 VII nieczynna

Komentarze (0)
1
...
211 212 213 214 215 216 217
...
239
Placówki
Olesno OBP
ul. Aleksandra 5
46-300 Olesno

Wypożyczalnia Główna czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:30 - 18:00, w soboty w godz. 8:00 - 13:00.
Ostatnia przedwakacyjna biblioteczna sobota w Wypożyczalni Głównej: 21 VI 2025 r. W soboty zapraszamy po wakacjach.


bibl­iote­kaol­esno­.pl

0
OBP, Filia dla Dzieci
Aleksandra 5
46-300 Olesno

Poniedziałek, wtorek, czwartek piątek: 9:00 - 17:00, środa 8:00 - 15:00.

bibl­iote­kaol­esno­.pl

0
OBP, Filia w Bodzanowicach
ul. Szkolna 1
46-312 Bodzanowice

W 2024 r. filia czynna w środy.
w godz. 12:00 - 16:00;
Bieżące zmiany, inne terminy otwarcia: bibl­iote­kaol­esno­.pl
lub telefonicznie - Wpożyczalnia Główna OBP, 34 358 28 34

poniedziałek, środa, piątek - 10.00-18.00

0
OBP, Filia w Borkach Wlk.
ul. Młyńska 8
46-300 Borki Wielkie

W 2024 r. filia czynna w czwartki. w godz. 12:00 - 15:30;
Bieżace zmiany, inne terminy otwarcia:
bibl­iote­kaol­esno­.pl

lub telefonicznie - Wpożyczalnia Główna OBP, 34 358 28 34

wtorek, środa - w godz. 10.00 - 18.00

0
OBP, Filia w Łomnicy
ul. Strażacka 7
46-300 Łomnica

poniedziałki 11:00-17:00, wtorki i czwartki 9:00-15:00


Bieżace zmiany, inne terminy otwarcia: bibl­iote­kaol­esno­.pl

0
Forum biblioteki
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
...
27
  • Z dedykacją: Michał Zgajewski
    Książka z dedykacją: • "Czytelnikom Oleskiej Biblioteki Publicznej życzę miłej lektury - Michał Zgajewski". • [Obraz] • Wołanie umarłych / Michał Zgajewski. - Agora, 2025. - Część 3. cyklu. z Norbertem Krzyżem. • Książki autora w naszym katalogu: [Link]
    Odpowiedzi: 0, ost. zmiana: 31.07.2025 08:58
    Olesno OBP   
    [awatar]
    Olesno OBP
  • Potwornie fajne wakacje 2025
    Potwornie fajne wakacje.... w Filii dla Dzieci: • [Obraz] • [Obraz] • Klik: [Link]
    Odpowiedzi: 0, ost. zmiana: 30.07.2025 11:22
    Olesno OBP   
    [awatar]
    Olesno OBP
  • Urszula Kozioł (1931-2025)
    Urszula Kozioł (1931-2025) • z pustką nie sposób walczyć • stąd Don Kichot • który od dzieciństwa • towarzyszy mym krokom • w miejsce pustki • *Momenty / Urszula Kozioł.- Wydawnictwo Literackie, 2022 • Urszula Kozioł (1931-2025) [Obraz] • [Link]
    Odpowiedzi: 0, ost. zmiana: 21.07.2025 08:55
    Olesno OBP   
    [awatar]
    Olesno OBP
  • Zdarzyło się latem
    Zamknięte miasto. Kursujące nocami karetki. Mieszkańcy porywani przez ludzi w ciężkich gumowych kombinezonach z maskami na twarzach. Klik: [Link] • [Obraz]
    Odpowiedzi: 0, ost. zmiana: 16.07.2025 08:25
    Olesno OBP   
    [awatar]
    Olesno OBP
  • NIZIURSKI 100
    Dzisiaj (10 VII 25) przypada 100. rocznica urodzin Edmunda Niziurskiego, autora wielu książek dla młodzieży (i nie tylko dla młodzieży). Rocznicę tę uczcijmy doniosłych cytatem z wybitnego poety szkolnego Wątłusza Pierwszego: • Poezja, bracie, to nie boks, to wymaga wysiłku. • (Wątłusz Pierwszy -poeta, były bokser)* • *Edmund Niziurski: Sposób na Alcybiadesa. • [Obraz] • Przy okazji przypominamy o doskonałej książce Krzysztofa Vargi "Księga dla starych urwisów" ("Bo jeśli istnieje w Polsce prawdziwa, niezniszczalna wspólnota, to tworzą ją dorośli dziś obywatele, którzy wychowali się na powieściach Niziurskiego. Ta książka o jego życiu i pisarstwie jest dla nich i o nich"). • Edmund Niziurski to autor wielu książek dla młodzieży i... dwóch kryminałów. Czytane po latach rzucają nowe światło na dzieje Milicji Obywatelskiej w PRL ;-) • [Obraz] • – Jednakże pan nie zdjął porucznika z szelek. Szelki nie wytrzymały obciążenia i porucznik Żurko przez was złamał nogę. • – O przepraszam! Nie przeze mnie, tylko przez szelki. Nie mogę brać odpowiedzialności za złą jakość milicyjnych szelek.* • *Edmund Niziurski: Pięć manekinów. – Wyd. 2. – LTW, 2010. – Pierwodruk: Wydaw. Ministerstwa Obrony Narodowej, 1959, seria „Labirynt”.
    Odpowiedzi: 0, ost. zmiana: 10.07.2025 09:53
    Olesno OBP   
    [awatar]
    Olesno OBP
  • Co najchętniej czytamy?
    Co najchętniej wypożyczaliśmy w pierwszym półroczu? Oto odpowiedź: • 1 Pomyśl dwa razy / Harlan Coben ; z angielskiego przełożył Jan Kraśko.- Albatros, 2024. • 2 Chłopki : opowieść o naszych babkach / Joanna Kuciel-Frydryszak. - Marginesy, 2023. • 2 Zliczyć cuda / Nicholas Sparks ; z angielskiego przełożyła Magdalena Słysz.- Albatros, 2024. • 3 Ciemność żyje w nas / Michał Zgajewski.- Agora, 2024. • [Obraz] • Pierwszą dziesiątkę dopełniają: • Rodzinny interes / Wojciech Chmielarz.- Marginesy, 2024. • Wołanie umarłych / Michał Zgajewski.- Agora, 2025. • Strażnik jeziora / Michał Zgajewski.- gora, 2024. • Córka wiatrów / Magdalena Kordel.- Znak, 2017. • Domek nad potokiem / Katarzyna Michalak.- Znak JednymSłowem, 2024. • Dom w Jabłonkach / Kamila Majewska.- Filia, 2024. • Z drugą dziesiątką można się zapoznać tutaj: [Link]
    Odpowiedzi: 0, ost. zmiana: 01.07.2025 09:54
    Olesno OBP   
    [awatar]
    Olesno OBP
Przejdź do forum
wojciech
Opole MBP
Stanomino GBP
Anto
Ilona456
karina.l
biala-roza
AgaDu
Rene
tynaklb
wit-ar
Iwan_fiodorow
alaalicja81
linka2005
gabriela.sykulska
olga.sp1

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo