Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
Ania

"Co komu do tego, skoro i tak mniejsza o to?"

"Czasami leżę w trawie i wcale mnie nie widać [...] i świat jest taki ładny. A potem przychodzi ktoś i pyta: „jak się dziś czujesz?” I zaraz okazuje się, że okropnie..."

"Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale."

Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5
...
9
 • [awatar]
  Ania
  Do dorosłości przygotowywaliśmy się na przełomie wieków i wtedy też szukaliśmy własnej drogi. Nie do końca zdając sobie z tego sprawę byliśmy świadkami zmian społecznych i rewolucji technologicznej. Zupełnie tak, jak główna bohaterka najnowszej powieści Anny Cieplak. • Tworząc postać Anity Szymborskiej autorka zafundowała nam - współczesnym trzydziestolatkom - sentymentalną podróż, bo to naprawdę jest książka o nas. O „ostatnim, urodzonym bez smartfona ręku” pokoleniu, które muzyki słuchało na walkmanach, zamiast SMS-ów puszczało sygnały na komórkę, oglądało RTL7 i ostatnie VHS-y. • Polecam, zwłaszcza osobom urodzonym w latach 80.!
 • [awatar]
  Ania
  Towarzysząc trójce młodych ludzi, w ich ostatnim roku szkoły średniej, poznajemy dom pełen miłości i zrozumienia, rodzinę dotkniętą alkoholizmem i przemocą oraz środowisko religijnych fanatyków. Trzy różne światy połączone niezwykłą więzią. • „Król węży” to mądra i wzruszająca książka o odmienności, samotności i przyjaźni silniejszej niż uprzedzenia. A także historia o byciu sobą, poszukiwaniu własnej drogi i dążeniu do celu mimo przeciwności losu, bo przecież „nie możemy kierować wiatrem, ale możemy ustawić żagle”.
 • [awatar]
  Ania
  Do połowy książkę czytało się dobrze. Nawet wywołała u mnie lekki dreszczyk. Natomiast zakończenie... negatywne zaskoczenie. Sprawia wrażenie jakby autor tak się zapętlił w tym co napisał, że nie wie jak z tego wybrnąć i jak wyjaśnić pewne rzeczy. • Nie potrafię jednoznacznie ocenić tej książki.
 • [awatar]
  Ania
  Bardzo lubię styl Krzysztofa Vargi, który poznałam dzięki fenomenalnym (wg mnie) "Trocinom". Dlatego, pomimo, iż nie przepadam za taką formą prozy, zdecydowałam się sięgnąć po jego najnowszą książkę - zbiór 10 opowiadań. Tym razem również się nie zawiodłam i otrzymałam kolejną porcję słodko-gorzkiej prawdy o naszej rzeczywistości. W przedstawionych historiach jest coś, co sprawia, że czytelnik może identyfikować siebie lub osoby ze swojego otoczenia z ich bohaterami. Autor pokazuje nam, że wobec ostateczności wszyscy jesteśmy równi. Pozostaje tylko pytanie - czy to ma nas pocieszyć, czy przyprawić o gęsią skórkę?
 • [awatar]
  Ania
  Książka reklamowana jako ta, która zdradza "jak wygląda prywatne życie świadka koronnego" zapowiadała się raczej dobrze. Ale niestety, po raz kolejny, pan Masa - gangster nad gangsterami, ostatnia nadzieja polskiego wymiaru sprawiedliwości w walce z mafią, specjalista w wielu dziedzinach życia i błyskotliwy biznesmen (szkoda, że tylko we własnym mniemaniu) - udowodnił, że w zasadzie wszystko zostało już powiedziane w pierwszych tomach. Obiecanego "życia w koronie" jak na lekarstwo, za to mnóstwo powtórzeń i wypełniaczy. Miałam wrażenie, że książka była tworzona na siłę, byle tylko jakoś zapełnić drukiem chociaż te 200 stron. • I być może to jeszcze nie koniec "literackiej" twórczości duetu Górski - Sokołowski...
Planowane i pożądane pozycje
1
...
3 4 5 6 7
 • Dobre bakterie
  Chutkan, Robynne
 • Ukryte terapie
  Zięba, Jerzy
 • Nowy alfabet mafii
  Ornacka, Ewa
 • Cyfrowa demencja
  Spitzer, Manfred
alsana
avinia
Ala
Ostrewka
Agula
derylka
KasumiShinju
aleq
Apsik
Tesik
mysior
ela.reszka.1302
Bomblas
YanekO
anaj_27

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo