Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
Danzig
Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5
 • [awatar]
  Danzig
  Piekielnie dobra książka. Bardzo wciągająca. Historia śmierci, a właściwie morderstwa dziewczyny z Summit Lake- Beccy. Cała fabuła opiera się śledztwie dziennikarki z Maiami-Kelsey. Historia przeplata się z ostatnimi miesiącami życia Beccy, jej rozterkami, miłostkami, próbami dojścia do prawdy przez dziennikarkę, aż po nieszczęśliwy wieczór w domu na palach, gdzie zagadka znajduje swojej rozwiązanie. Książka trzyma w napięciu, nie pozwala oderwać się ani na chwilę. Polecam!
 • [awatar]
  Danzig
  Fajny debiut- zabawna ,lekka książka którą szybko się czyta. Dowcipne dialogi i cięte riposty pomiędzy bohaterami wywołują nie jednokrotnie uśmiech na naszej twarzy. Kinga zostaje zmuszona przez swojego brata mafioza do obrony go przed sądem. Na czas procesu przeprowadza się do Gliwic zostawiając we Wrocławiu męża który ja zdradził z którym chce się rozwieść, żeby to odreagować wychodzi wieczorem z koleżanka do dyskoteki tam poznaje przystojnego Łukasza kończąc wieczór w jego łóżku. Jakie jest zdziwienie Łukasza kiedy w najważniejszym procesie w karierze zawodowej jego przeciwnikiem jest Klementynka alias Kinga i tu zaczyna się dziać widzimy dwa mocne charaktery które się ze sobą ścierają ale i przyciąganie jest silne. Polecam książkę na miłe popołudnie.
 • [awatar]
  Danzig
  Jedna z lepszych książek, jakie w tym i poprzednim miesiącu, przeczytałam. Jest mocna, konkretna i cholernie wciągająca! Już od pierwszych stron wiedziałam, że to będzie to. Poczułam dreszczyk, niepewność i swego rodzaju niepokój, bo wiecie... Ta książka nie jest lekką lekturą i nie jest dla każdego. Jednak na pewno każdy powinien sobie zadać pytanie czy aby na pewno przejście koło niej obojętnie jest dobrym ruchem. Na pewno spodoba się każdemu, kto lubi konkrety, ale o tym trochę niżej... • Klimatu tej książki nie mogę porównać do innych thrillerów, które czytałam, bo kurczę, nie przychodzi mi na myśl, żadna książka, do której mogłabym go porównać. Choćbym bardzo chciała. Jest niepokojący, dramatyczny i niby ciężki, ale autorka tak nad nim popracowała, że w zasadzie nie do końca można go nazwać ciężkim. Jeszcze nie czytałam książki przedstawionej z punktu widzenia psychologa, kogoś pobocznego, komu bohaterowie, których dotknęła tragedia się zwierzają. Autorka jest prawniczką zajmującą się prawem rodzinnym, więc możliwe, iż w swojej karierze widziała i słyszała nie takie rzeczy. Nie wiem, wiem natomiast, że świetnie to wszystko stworzyła i opisała. Miałam czasami wrażenie, że coś takiego zdarzyło się naprawdę. Biorąc pod uwagę obecne czasy, pewnie niejeden i nie dwa razy coś takiego gdzieś w świecie miało miejsce. • Ciężki temat - gwałt na nastolatce. Sprawcy nie ma, to znaczy jest, ale nikt nie wie kto nim jest. Zwyrodnialec nieźle się przygotował to tego jakże brutalnego czynu. Czasami miałam wrażenie, że już wiem, kto stoi za tym okropieństwem, ale autorka podsuwała nowe tropy i nic mi się nie zgadzało! Nieźle sobie to wymyśliła ta Wendy Walker. W dodatku mamy tutaj wielowątkowość, bo może i gwałt jest kluczowym wątkiem, ale wokół niego tworzą się wici zdrad, problemów rodzinnych, problemów z traumatycznymi przeżyciami, braku zaufania... Naprawdę jest tego całkiem sporo, ale tak fajnie się to wszystko łączy i szokuje, że nic tylko doceniać. • Nie wszystko zostało zapomniane, to naprawdę świetny thriller, którego nie zapomnę na długo. Polecam każdemu, kto lubuje się w tych właśnie klimatach literackich. Nie powinniście się zawieść. Przekonajcie się, czy w Was też ta historia wywoła niepokój i czy będziecie o niej rozmyślać wieczorami.
 • [awatar]
  Danzig
  Z każdym oddechem” jest pierwszą wydaną w Polsce częścią cyklu. Niestety w oryginale to już część czwarta. I tutaj tworzy nam się pewien problem. W treści książki czytamy wiele o wydarzeniach rozgrywających się w poprzedniej części. Spotykamy trzy pary małżeńskie których historie to główne wątki książek Mayai Banks. Zaś zarzewie antagonizmów powstałych między bohaterami „Z każdym oddechem”, czyli Elizą i Wadem, roznieciło się podczas bardzo niebezpiecznej misji, która była kulminacją tomu trzeciego serii. O czym dowiadujemy się całkiem szczegółowo w tej części. • Wielka szkoda, że nie dane nam było poznawać losów pracowników Agencji Deveroux zgodnie z pomysłem autorki. Teraz nawet gdyby wydawnictwo zamierzałoby nadrobić stracone tomy, to już nie będzie to samo. • Ale przejdźmy do właściwego tematu. Eliza skrywa od lat mroczną tajemnicę. Gdy była szesnastoletnią dziewczyną poznała psyc­hopa­tycz­nego­ mordercę Thomasa, który po dziesięciu latach spędzonych w więzieniu wygrał sprawę apelacyjną i wkrótce zostanie wypuszczony. Dzielna i nieustraszona dziewczyna nagle musi zmierzyć się z największymi swoim demonami. Postanawia wyjść naprzeciw swojemu prześladowcy, tym samym chroniąc ludzi, którzy są dla niej najważniejsi. Jednak przeszkodą w jej planie działania okaże się Wade Sterling, przystojny i niebezpieczny właściciel galerii sztuki. • Książka wydaje się być lekko przegadana. Fabuła opisana przez autorkę spokojnie mogłaby się zmieścić w wydaniu kieszonkowym, gdyby nie było w niej tak wiele opisów emocji targających bohaterami. Uczucia takie jak strach, nienawiść, miłość w myślach naszych bohaterów urastają do rozmiarów kolosów, z którymi trudno jest się zmierzyć zwykłemu śmiertelnikowi. • Bardzo podobały mi się fragmenty, w których Eliza pokazywała swoje pazurki. Jej przekomarzanie się ze Sterlingiem, wcale nie takie drobne złośliwości, jej relacje z kolegami z Agencji. Miało to fajny klimat, który ja lubię w powieściach. • Mężczyźni w książce dosłownie ociekali testosteronem. Byli silni, charyzmatyczni, waleczni, opiekuńczy. Wyposażeni w śmiercionośną broń rodem z filmów o Jamesie Bondzie. Czy to mi się podobało? Lubię męskich mężczyzn, ale tutaj autorka delikatnie przeholowała. • Podsumowując, książkę przeczytałam błyskawicznie. Historia była całkiem ciekawa. Uczuć i emocji było mnóstwo - jak dla mnie nawet za dużo. Było nieb­ezpi­ecze­ństw­o i namiętność. Myślę, że powieść może się podobać, nawet pomimo kilku niedociągnięć. Jedyne co to bardzo żałuję tych wcześniejszych części serii
 • [awatar]
  Danzig
  POZWÓL SIĘ UWIEŚĆ, KIEDY UCZYSZ SIĘ KOCHAĆ... • Po tym, jak Violet odkryła, że matka Luke'a mogła mieć więcej niż trochę wspólnego z zabójstwem jej rodziców, dziewczyna postanawia wrócić do jedynego świata jaki zna, życia w którym zależna od Prestona nie musi obawiać się o swoje uczucia będąc pozbawioną jakichkolwiek emocji. Jednocześnie Violet jeszcze nigdy wcześniej nie czuła takiego obrzydzenia do swojego dawnego sposobu życia. Choć ciężko jej to przyznać nawet przed sobą, znajomość z Lukiem odmieniła ją bardziej niż mogła przypuszczać. • Luke wciąż walczy ze sobą, nie mogąc uwierzyć w to, jakie życie potrafi być nieznośne oraz niesprawiedliwe. Wewnętrznie burzy się na samą myśl o tym, jak jego matka niszczy mu życie mimo, że wyrwał się spod jej władzy. • Oboje cierpiący w ten sam sposób, podobnie doświadczeni i skazani na samotność nie spodziewają się, że mogliby znów być razem. • Gdy Luke wpada w poważne kłopoty z hazardem, a Violet po raz kolejny zmaga się z Prestonem, oboje znajdują się w sytuacji, kiedy jedyną drogą ratunku pozostaje ucieczka. By naprawić swój błąd Luke wraz z Violet jadą do Vegas. • Żadne z nich nie spodziewa się jednak jaki będzie finał tej wycieczki. Na światło dnia wypływają kolejne fakty związane z morderstwem rodziców Violet. A prawda może okazać się bardziej przerażająca niż oboje się spodziewali. Jednocześnie muszą stawić czoła sprawą, które pozostały pomiędzy nimi nie rozwiązane. I w skrytości duszy przyznać się przed samymi sobą co tak naprawdę czują. • Kolejna część przygód Violet i Luke'a jest wypełniona akcją, magnetycznym przyciąganiem i czyhającym na bohaterów ze wszystkich stron zagrożeniem. Książka jest tak wciągająca i porywająca, iż można niemal stwierdzić, że czyta się sama. • Zdecydowanie polecam!
Ostatnio ocenione
1 2 3 4 5
...
48
 • Kusząca pomyłka
  Keeland, Vi
 • Zgryźliwe wiadomości
  Keeland, Vi
 • Rysunkowy chłopak
  Haner, K.N.
 • Daddy cool
  Ward, Penelope
 • Mieszkając z wrogiem
  Ward, Penelope
 • Grzechy Sevina
  Ward, Penelope
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo